Dincilerin kadınlara bakış açısı?

Hep neden ezik zayıf varlık olarak bakıyorlar? Onlar için kadın erkeğe sadece hizmet eder. Kadınların duygularını onemsemezler. Bu varliklardan nefret ediyorum.

1|2
11|30

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'anı Kerim indiğinde kadınların hali nasıldı o çağda hiç araştırdın mı? Kız çocuğu gömülürdü cahiliye döneminde peki onların hakları olduğunu bildirmedi mi Allah'u Teala. bakın burada ahkam kesecek değilim. Allah herkese özgür irade vermiş ki iyiyi doğruyu ayırt etsin diye illa dinci olup kadına küçük göremez diye bişey yok çünkü onların aklı ve ahlakı ile ilgili bir sorun. Sana sorarım Allah cenneti anaların ayağının altına sermiş bunu bildirmiş. Kadınlara gerekli değeri vermeyenler gerekli imanı olmayan ve sünnete uymayanlardır.

0|1
    0|0
    • 1ay

kuran indiğinde kız çocukları gömülüyordu yazmışsın evet aynı şimdide yapılıyor, ehli sünnet saçmalığına inanan bir kısım cahil kadınlara değer vermiyor v yaşam alanlarını kısıtlıyor,

• 1ay

hayat alanını kısıtlıyorsun bu gömmek anlamına gelir

• 1ay

@baythomasanderson gören de Müslüman kadınlar hapishanede yaşıyor sanır 😏 az okuyun ya

En İyi Kız Görüşü

• Bizim Turkler yine iyi hele o arap toplumu ve asyali muslumanlar kadina bir mal olarak bakar asla deger vermezler. Bu nasil islam dedim? Bizim islamimiz Allaha sukur en guzeli

0|1
    0|0
    • 1ay

Seriat olsaydı o zaman gör Cumhuriyet var mecbur yapamıyolar.

Erkekler Ne Diyor 29

• Sanırım farklı bir dinden bahsediyorsunuz. İslam dininde kadın yücedir. Değerlidir. Şahsen babamın annemin fikrini almadan kendine gömlek bile aldığını bilmem. Öyle de hassas insanlar gerçekten dini hiçbir şeye alet etmeden yaşayan insanlar. Kimlerden bahsediyorsunuz bilmiyorum ama musluman olmadıkları kesin

0|1
    1|0
  • O dincilerin dinden haberleri olmadıkları için bu sonuç çıkıyor ortaya. Gerçekte olan yani gerçek dinde kadın baş tacıdır araştırınız görürsünüz. Kısacası bu dinin değil dinciyim diye ortalıkta gezenlerin suçudur

0|0
    0|0
  • Islam Dinin'den bahsetmedigin asikar... hangi dinden bahsesiyorsun?
    Dinimizde, cennet Annelerin ayaklarinin altina serilmis, bundan daha seref ve onur verici birsey olabilir mi? Anne olmanin kutsalligini hic arastirdin mi dinimizde?

0|1
    0|0
  • herkesi aynı kefeye koyanlardan olma. kuranı gerçekten okuyan bilen kişiler kadına değer vermez.
    kuran okumayan muslumanlar cennet annelerın ayakları altındadır der geçer.
    müslümanların allahı bile kadına değer vermiyorken müslümanlar neden versin?

1|0
    1|0
  • Bende birde bunlara inanan insanlar var geçen yolda yürüyorum çarşaflı kadın düşman gibi baktı korktum valla

0|0
    0|0
  • kadın güçlü olursa istediklerini yapamazlar. ondan dini kullanarak baskı yapmak zorundalar

1|0
    0|1
  • Bunun dincilikle alakasi yok. Dindar veya degil, tum cinsiyetci kisiler karsi cinsi hizmetkar gorur. Feministler, erkek cocuklarin ugradiklari tacizi, zorunlu askerlik sirasindaki asagilayici muameleleri, erkek sunnetini vs gormez, erkegi calisip eve para kazanmasi gereken bir sey gorur; diger cinsiyetci güruh da kadini evinde oturup ev isleriyle ilginmesi gereken dogurgan bir nesne olarak gorur. Cinsiyetcilik, yani sexist tavir her camida toplumun geneline yayilmistir.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben erkekleri öyle görmüyorum çevremdeki hiçbir kadın da öyle görmüyor tabiki vardır ama az. Kadınlar erkeklerden en çok sevgi bekliyor inan ki. Özellikle escinsel erkeklerin askerden muaf olmak için yaşadıklarını çok iyi biliyorum.

• arkadaşım neden herkesi aynı kefeye koyuyorsun öğrenin artık
    sunu herkes bir değil yapanlara allah ıslah etsin diyelim...

0|0
    1|0
  • Dinci derken hangisinden bahsettin davranış kişinin kendindedir yani karakterinde

1|0
    0|0
  • kapalıysa süper. Ama açıkça öldürmek istiyorlar.

1|1
    0|0
  • sana öyle geliyor o. Kadının boşanma hakkıda vardır çalışma hakkıda dolaşma hakkıda. Dinci dediğin keresteler kendi istediklerini din gösteriyor.

0|0
    0|0
  • Dincilern kadınlara bakış 👀 açısı?

Alttan yukarı bakıyorlar bir kısmı (etek altını görebilmek için)

Burada bazen 30 derece olabilir
    360-30= 330 derecelik açıyla bakıyorlar diyebiliriz

1|0
    0|0
  • birde hala dinlere inanan cahiller var degilmi uyanin artik kardesim yeter yeter bu ne ulan insanlik tarihinden beri kandiriliyo hicmi beyin yok bu insanlarda

0|0
    0|1
    • 1ay

Sen 22 yasinda ordinaryus profesor mu oldun da insanlara cahil diyorsun? Bu hakki sana hangi meziyetin veriyor cocuk? Inancli insanlarda senin gibi inancsizlarin beyninden suphe ediyor...
      "Use it..." diye bir slogan vardi zamaninda...
      Lutfen kullanmayi dene, zarari olmaz...

• 1ay

o tahmini bir rakamdi yeni nesilde her gecen gun daha fazla inanciz gencler yetisiyor bunlarinda cocuklarini boyle buyuteceklerini dusunursek sayimiz articak su an nerede ise tamami inancsiz olan ulkeler var yeni nesilde her gecen gun inancli aile cocuklarida inancini kaybediyo

• 1ay

bana bunlari tahmini degil resmi arastirmalarla vs. ispatla. Sana oyle videolar ve belgeler gonderebilirim ki, Muslumanlikta artis sayisini gordugun zaman, kesin inkar edersin. isid gibi terorist gruplara ragmen, dunyada hristiyan kimligine haiz olup Islam'i secmis o kadar cok insan var ki, arastirmanda fayda olacaktir. ayni akp zihniyeti var sende de... adamlar calisiyor, yetim hakki yiyor, ulkeyi satiyor hala yol yaptik diyor... Sende onlarin dinini baz aliyorsun. gidip fasik olani ornek alacagina, dogru olani ornek bil kendine...

• ben sana göre dinciyim ama hiç öyle düşünmüyorum nedense. senin dediğin gibi olsa hiçbir kadın senin dediğin gibi dinci olmazdı. (ben dinci kelimesini kullanmıyorum. sen kullandığın için anla diye öyle yazdım)

0|0
    0|0
  • Açıkçası herkes kendi bilir ben kafama uyanla arkadaş olurum veya olmam açıkçası

0|0
    0|0
  • Ne dinlerini biliyolar ne başka bişey. Tiksiniyorum hepsinden.

0|0
    0|0
  • Onlar dinci değil onlar topluma salınmış nifaklar

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum dinci diye kimi kastediyorsun dini yaşamaya çslışanların çoğu eşlerinin başının üstünde tutar cidden

0|0
    0|0
  • din kadına değer vermiyor

0|0
    0|1
  • Ben de.

0|0
    0|0
  • Pff yok öyle bir şey.

0|0
    0|0
  • Oysa ki dinde kadın en yüce varlık ayakları öpülesi canlılardır !

0|0
    0|0
  • Biraz araştırsan doğru nedir öğreneceksinde neyse

0|0
    0|0
  • Dini kullanıyorlar

0|0
    0|0
  • aslinda boyle degil yanlis bu ama cok resmi bakiyorlar sevgi gosterisi falan yapmiyorlar

0|0
    0|0
  • Dinciler değil de yobazlar diyelim

0|0
    0|1
  • Ben de senin gibi cahil ideojik takıntılı igdis edilmiş beyinlerden nefret ediyorum. Hayatında tek bir dini kitap okumadan dine atıp tutan inanci bozuk aptallar

0|1
    1|0
    • 1ay

Bütün dini kitapları okudum dinleri araştırdım. Dindar değil dinci dedim yobazlar kastettim.

• 1ay

Vuuuu allame-i cihan çıktı ya laaa aplamiz 😂

• Al benden de o kadar haklisin

1|0
    0|1
  • Arap çöllerinden çıkan bir inanışta kadının yeri ne olabilirdi ki özgürlüğü duyguları fikirleri hayatı ellerinden alınmış kadınlar

1|2
    0|4
    • 1ay

Bak bu adam doğru diyor

• 1ay

Senin bu anlayışına göre bir şey daha denir ama edepsizlik etmek istemiyorum. Sadece şunu diyeyim insanın nerden çıktığını dünyaya nasıl geldiğini hatırla. Bakalım o zaman insan için de oradan çıkan bir varlık ne kadar değerli olabilir ki diyebilecek misin? Mantığınız çok mantıksız

Kızlar Ne Diyor 10

• Onlar dindar degiller iste senin dedigin gibi dinciler. ;)

0|2
    0|0
  • Cennet annelerin ayakları altındadır demişler.. En kutsal saydıkları şeyle yüceltmişler bunun neresi eziklik

0|0
    0|0
  • Dincilere kızmıyorum artık. İnandıkları din bunu emrediyo zaten.

0|1
    0|0
  • Kadın kendi hakkını savunmaya kalkıştı diye dövün diyecek bir Yaradan olamaz.
    Ya da " herkes eşit yaratılmış" denilip bir adama 4 kadın düşemez.
    En azından bir deist olarak benim kafamdaki Yaratıcı , İslamın betimlediğinden daha inandırıcı...

0|0
    0|1
    • 1ay

Kendi hakkını savunmaya kalkan kadın islamda dövülmez. Nerden okuyorsunuz bunları anlamıyorum ki? Evlilik hususunda da zaten adaleti gözetemeyecekse ve eşinin rızası yoksa bak altını çiziyorum esinin rızası yoksa birden fazla eş yasak. Yarım yamalak okumayın bir şeyleri

• 1ay

Bu konuda çok haklisiniz zevki için kullananlar islami lekeliyorlar malesef

• 1ay

Malesef. Umarım kendimi yanlış ifade edip kimsenin kalbini kırmamışımdır. Anlayışınız için teşekkürler

• Dinci değil yobaz olduklarından bacım

0|1
    0|0
  • Dinci ne demek anlamadım

0|0
    0|0
  • Aynen

0|1
    0|0
  • Zihniyet yanlış.

0|0
    0|0