Gurursuz musun fedakar mı?

Gurursuz musun fedakar mı?
Aşk, aile, arkadaşlık veya herhangi ilişki türlerinde acaba gurursuz olmakla fedakarlığı birbirine karıştırıyor olabilir misiniz? Peki ya sizce gurursuzluk ve fedakarlık arasında ki ince çizgiyi belirleyen o şey nedir?
Excuse me do i know u?

Güncellemeler:
1ay Arkadaşlar sorduğum soruyu lütfen iyi okuyun. Sorunun cevabını vermiyorsunuz.

4|2
10|31

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• beraberken yaptiklarimi askim icin sevdigim adam icin fedakarlik olarak adlandiriyordum.
    ayrildiktan sonra herseyi masaya yatirdik ve ozaman kendime uzaktan bakabildim, meger gururumu hicr saymis gurursuzluguma fedakarlik kilifi uydurmusum bunu gordum. kendimi affedemiyorum sirf buyuzden

1|0
    0|0
    • 1ay

Altlarda onlarca yanıt var. Söylemek istediğimi anlayan tek kişisin. Fedakarlık ve gurursuzluk kelime anlamı olarak bambaşka şeyler ama gurursuzluğu fedakarlık saymak sık rastlanan bir şey. Cevabın için çok teşekkürler. Ve dürüstlüğün için de öyle.

• 1ay

rica ederim ne demek.
      dort yil suren iliskimde, napiyorum ben ya durumuna cok dustum. ve kendimi hep fedakarlik yapiyosun kizim diyerek telkin ettim oysa icten ice gurursuzluk yaptigimi biliyordum. onunlaydim mutluydum haliyle yapmam gereken buysa yapiyorum diyordum. ama iliski bitip er kisi turlu adilikler yaptiginda, sen kendinle bas basa kalip fedakarlik sandigin seylerin aslinda gurursuzluk oldugunu kafana vura vura anlatiyosun kendine.
      adami unutup kendine bileniyosun kendine dusman oluyosun kendini affedemiyosun, gercegi gordugum halde neden kendimi durdurmadim. neden cekip gitmedim neden affetim neden neden diyerek oldugun yerde sayiyosun.. o hayatina devam ediyor.

• 1ay

Şöyle bir avantajı olacak yaşadıklarının; bundan böyle kimse o sınırı aşamayacak. Hep en çok değeri kendine vereceksin ve iyi niyetin bir daha suistimal edilmeyecek. Tecrübe denilen şey de zaten bu değil midir? Yanıtınız için teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 30

• Fedakarlik aşki kuvvetlendirir derler ama aşk bencildir. Yapiş yapiş birbirine bağlanirsin her türlü fedakarlik diğerine sevgi borcu yükler.
    Bir zaman sonra kaçar o kişi..

yapmaykn boyle dingillikler.. Aşkta gurur olmaz , bencillik olur nankörlük olur , çektirebildiğin kadar çektirirsin aşka.. tukenince biter zaten

Çizgisi yok bu işin.. spontane..
    Karamsarsin diyen sazanlar da yorum yazmasin tecrübe ile sabittir.

Zorlayanin ağzinin ortasina islak kürekle patlatirim iki tane..
    Bik bik etmeyin, başim ağriyor zaten..

1|1
    0|0
  • seversen bazı şeylere takılmazsın.. fedakarlıktır ama. kendinden aşırı taviz vermek gurursuzluga girer

1|0
    0|0
  • Bu gururdan ve fedadan anladigimiz seye gore degisir.. sevdigini istemek gurursuzluk degildir.. ama sevdigin bir baskasini secmisse hala pesinde olmak gurursuzluktur, o ince cizgi bilinmeli.. feda da ise sınır tanimam seref soz konusu olmadikca.. icinde fedakarlik bulunmayan iliskiler sevgi diye adlandirilamaz

1|0
    0|0
  • Sadece Aşkta gururu pek önemsemem... Saygı ön plana çıkar...
    Diğer konularda Sabit ve düz bir davranıştayımdır!!!

1|0
    0|0
  • Benim ne kadar fedakar olduğumu bir sen, bir sevdiğim, bir de beni Yaradan Rabbim bilir.

2|0
    0|0
  • Ben gayriresmi bir aciklama yapacagim fazla gurur g*te vurur

1|0
    0|0
  • Gurursuzlukla fedakarlığı şöyle bir yan yana koydum yok çıkmıyor bişey. cevap bulunursa yaz bana tamam mı 😂😂😂

1|0
    0|0
    • 1ay

Bugün kimseden bir şey çıkmıyor ya 😂

• 1ay

Evet her şey sınırsız bizde maalesef 😂

• 1ay

Sen kaçırma ama. Zaten kacirmiyosundurda eminim

• gururlu fedakar

1|0
    0|0
  • Gurursuz olsam şimdiye evlenirdim sörf bu sebepten vazgeçtim mesela hayatıma böyle bir etkisi oldu en basitinden.

1|0
    0|0
    • 1ay

Gurursuz olmaktan daha onurludur bence. Umarım hayırlısı olur senin için.

• 1ay

Aynen öyle 3 ay sonra 25 olacam ailem baskı yapıyor sürekli geç kaldın diye :/ kızı iki kere istedik kabul etmey, p 3. kere çağırdılar bende gitmedim neyiz biz gitsek olacaktı ama adet felanmış :D Tek pişmanlğım odur gurur burda devreye girdi işte, yoksa benim açımdan olmasada olur modundayım artık.. Teşekkürler umarım senin içinde herşey hayırlı olur..

• Vicdandır herhalde

1|0
    0|0
  • Master

1|0
    0|0
  • Dürüst ve cesaretli hangisiyse oyum ego olmasında burdaki herkes dürüst ve cesaretlisin der her düşündümü söylediğim için başıma çok iş açtım ben 😂

1|0
    0|0
  • fedakâr

1|0
    0|0
    • 1ay

Peki gurursuzluk nedir sana göre?

• 1ay

Samimiyse ona göre davranacaktır zaten. Mesela aldatmayacaktır veya hakaret etmeyecektir. Gurur yapmaya gerek bırakmayacaktır :)

• 1ay

haa şimdi oldu. Hem fikiriz :)

• İnce çizgi. Fedakarlık da yaparım ama yeri geldi mi gurur da

1|0
    0|0
    • 1ay

Bunu yapabilmek çok önemli. Sınırsız fedakarlık gurursuzluğa sürükler. Bu da saygınlığını yitirmene sebep olur. Teşekkürler cevabın için.

• Ben fedakarımdır

1|0
    0|0
  • herşey duruma bağlı değecek insan var mı ona bakarım

1|0
    0|0
  • fedakar

1|0
    0|0
  • Artık ailem hariç ve bir kaç kişi hariç gururluyum

1|0
    0|0
  • İkisinin ortasında bir yerde

1|0
    0|0
  • ikisi de aynı şey

1|0
    0|0
  • fedakar. gurur insanın güzelliklerini ödlrür

1|0
    0|0
  • her ikiside bazen gururdan fedakarlik dahi yapiliyor iliski durumuna gore

1|0
    0|0
    • 1ay

Gururdan fedakarlık yapmamak lazım değmeyen kişiler için

• 1ay

degerini yasadikca belirlersin insanlarin yaptigin fedakarlikda verdigin degeri gosterir deger vermezsen sende onun icin degersizlesir zaman kaybindan baska bisey olmaz oda

• iyi kalpli biriyim ben

1|0
    0|0
  • Ikiside değilim

1|0
    0|0
  • Gururlu fedakarımdır (:

1|0
    0|0
  • uykum vr

1|0
    0|0
  • fedakar

1|0
    0|0
  • fedakar diyelim

1|0
    0|0
  • ıkısıde hem gurursuz hem fedakar sorun gıbı bu az sankı

1|0
    0|0
  • Fedakar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Fedakarım ama gurursuz değilim.

1|0
    0|0
  • Gurursuz olmak baska fedakarlık baska... Fedakarlığı ne olursa olsun haketmeyen birine yapamazsın hakedene ise sonuna kadar... Gurursuzluk kişinin kendi ile alakalı kişi kendine hükmedemezse gurursuz olur... Detaydaki ince çizgi budur

1|0
    0|0
    • 1ay

Kelime anlamlarını boş verin şimdi. 2'si tamamen farklı kavramlar. Fakat bir ilişkide sınırsız fedakarlık yapmak (sınırsız fedakarlık: karşılığını alamadığın fedakarlık) insanı gurursuz yapar. Kesinlikle kendine hükmedebilme meselesi. Güzel yaklaşım.

• 1ay

Teşekkür ederim bende ayni seyden bahsettim ama neyse

• Bilemiyor ki insan o kadar ince ki bu çizgi siz fedakarlık gaparken karşınızdaki insanlar yani aile kardeş sevdigin seni tamamen gururunla vuruyor. O konuma düşürebiliyor. Yani tamamen başka bir konuma düşebiliyor. Karşındaki insanlarında olgunluğuyla eş değer herşey.

1|0
    0|0
    • 1ay

Ama fedakarlıkta ısrarcı olmamak da gerek diye düşünüyorum. Elbette bunlar tecrübeyle anlaşılacak şeyler.

• 1ay

Evet. Ama ben merhametli biriyim misal. Elimde olmadan fedakar olabiliyorum. Ama zalim biri olursam kesinlikle değişemem merhametimle birlikte insanlığımıda kaybederim diye korkuyorum

• 1ay

İçindeki seni değil dışındaki seni değiştirmeni öneririm öyleyse.

• Gururluyum 😊

1|0
    0|0
  • fedekarım..
    gurursuzluk, karşındakinin istemediğini zorla yapmak gibi..
    fedekarlık ise karşındakinin memnun olması için senin yaptıkların..

1|1
    0|0
    • 1ay

Kelime anlamlarını boş verin şimdi. 2'si tamamen farklı kavramlar. Fakat bir ilişkide sınırsız fedakarlık yapmak (sınırsız fedakarlık: karşılığını alamadığın fedakarlık) insanı gurursuz yapar.

• 1ay

kelime anlamını yazmadım..
      ikisi birbirinden tabiki farklı, karşılığını alamadığın fedakarlık gurursuzluk değil aptallık olur..

• 1ay

Ama anlamlarını açıklamışsın tek tek. Gurursuz insan zaten aptaldır. Ortak noktada buluştuk işte.

• O çizgi kötü gün dostu olmaktır bence

1|0
    0|0
  • Fedakarim

1|0
    0|0
  • Gururluyum :3

1|0
    0|0
  • Gurur

1|0
    0|0