Sizce kadın erkek eşitliği gerçekten mümkün mü?

Bugün internette dolanırken birkaç yazı ve videoya denk geldim. Konusu kadın erkek eşitliği idi. Yazının sonu bu cümle ile bitiyordu ve size sormak istedim.
Sizce kadın erkek eşitliği gerçekten mümkün mü?

0|3
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• kadın ve erkek eşit haklara sahip olabilir bunun dışında eşit değillerdir yav erkekler kadınlar tuvaletine girebiliyor mu giremiyor demek eşit değil hadi eyvallah :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kadın-Erkek eşitliği sadece yasalar önünde eşit olmak anlamına gelir.
    Yoksa bu kadın erkek denk'dir anlamına gelmez.
    Kanun karşısında eşitliği, kadın erkek denktir diye anlayıp bunun üzerinden olumlu ya da olumsuz görüş bildirenlerin tamamı cahildir ve abesle iatigal etmektedirler.
    Ülkemizde cehaletin ve salaklığın zirve yaptığı bir tartışma mevzusudur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Ne gibi bir esitlik ariyorsunuz bilmiyorum ama , kadin ve erkek Allah indinde insan olarak esittir fakat fiziksel olarak esit degildir ve olamazda. Insaatta calismak, hendek kazmak, tas kirmak vs agir isler kadinlarin isi degildir. Kadin fiziksel olarak zayif oldugu icin oyle erkek gibi yalniz olarak rahat seyahat edemez ve gece disariya cikamaz cunku tecavuze ugrama tehlikesi vardir.

0|2
    0|0
  • Cinsel konularda eşit olması mümkün değil.
    Ancak toplum içinde birey ve bağımsız bir şahıs olarak aynı haklara ve sevgi saygıda eşit olmak zorunda
    Bunu kendi zayıflıkları olarak gören pek çok erkek kadınları en zayıf oldukları yerden güç, kuvvet dengesizliğinden yararlanarak baskı yapıp kendi isteklerimizi yapmaya zorluyoruz Yani döverek ya da gücümüzün bize verdiği üstünlüğü kullanarak kadına çeşitli işkenceler yaparak söz geçirmeye çalışıyoruz. kadınların akıllarını kullanmalarını engellemek içinde her tür piskolojik baskı toplum tarafından uygulanıyor. bunların sonunda kadın erkek eşitsizliğini biz erkekler yaratan zavallı mahluklarız

1|0
    0|0
  • Değil :D

0|0
    0|0
  • ne gerek var böyle şeylere. H2O işte vay 2 hidrojen vay 1 oksijen. sonuçta ikisinden dünyaya kendileri bile seçim hakkı olmadan kız-erkek çocuk dünyaya getiriyorlar. daha eşit olsan ne olmasan ne yazar. açmadığın dalda sözün geçer mi? demişler

0|0
    0|0
  • Bence de kafayı eşitlikle yiyen ablalarımız olduğu doğrudur.

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • mümkün bence tabii benim hayal ettiğim dünyada

0|0
    0|0
  • Zor vallaha o kadar yobaz o kadar öküz o kadar şerefsiz haysiyetsiz insan pardon yaratık var ki çok zor... yav vallaha gece gece s*ktir et şimdi bu konu derin ve sıkıcı

0|0
    0|0
  • Eşitlik değilde hümanizm olması şart

0|1
    0|0
  • Yorumlarda kizlarimizda kabul ettiği gibi eşit değil dir

0|0
    0|0
  • Eşit yaratılmamış ki olsunlar

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • fitrata aykiri mumkun degil

0|0
    0|0
  • Hakları eşit ama her alanda eşitlik olmaz tabi. Bizim fazlamız var çünkü

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Mümkün ama şu an öyle değil

0|0
    0|0
  • Bence mümkün değil asla da olmayacak

0|0
    0|0
  • Eşitliğe inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Kadın ve erkek her konuda eşit olamaz.

0|1
    0|0
  • tam anlamiyla mümkün degil

0|0
    0|0
  • mümkünatı yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...