Ücretsiz Eğitim ve Sağlık _?

Dünya ekonomisinin en iyi 20 ülkesinden biriyiz ancak eğitim ve sağlık konularında bu kadar yüksek ücretlerle düşük hizmet alıyoruz siz ne düşünüyorsunuz?

• Eğitim ve sağlık ücretsiz olmalı
    38% (3)50% (3)43% (6)Oy Ver
  • Eğitim ve sağlık düşük miktarda olmalı
    62% (5)50% (3)57% (8)Oy Ver
  • Eğitim ve sağlık ücreti güzel
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle ücretsiz olmalı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Dostum neresinden başlayacağım bilmiyorum söze ama kısa kısa söyleyeyim o sıralama yani ekonominin büyük olması öyle güçlü olduğunu gösteren bir sıralama değil öncelikle onu söyleyeyim. Diğer nokta zaten dünyada toplasan 25-30 ekonomik alan var. Dolayısıyla bu seni yanıltmasın. Diğer bir nokta ise, sağlık ve eğitim ücretsiz olmalı zaten ama bunun yükleri devletlere çok yüksek ve demek ki ekonomi o kadar güçlü değil ki uygulanamıyor bir de diğer bir nokta her sene açık ekonomik aralık artıyor mesela özellikle 2016 fena bir yıl olacak 2017 de öğrenebileceğiz tabi bunu. Türkiye de üretim yok o nedenle üretim olmayan ülkelerin parası değersiz olur ve halk yaşam kalitesi düşük olur. Biz de böyleyiz işte, o nedenle evet sağlık-eğitim-yaşam üçretsiz olmalı ama bu ülkede bu nüfusla bu koşullarda bunu yaparsanız yunanistan dan beter oluruz. Gerçi onlar çıktı o da ayrı bir durum

0|0
    0|0
    • 1ay

bahsettiğim konu gsyih açısından 18. sıradayız GSMH de ise 47. sıradayız sonuçta çok gerilerde değiliz en azından millet zengin değilse bile devlet zengin ben Yunanistan gibi olucağımızı düşünmüyorum yapılması planlanan bir takım projeleri durdurup bunu hayata geçirebilirsin sonuçta eğitim ve sağlık temel ihtiyaç

• 1ay

Biz yunanistan gibi olmayız zaten bak dedim ki ondan beter oluruz dedim çünkü dış borç bizde yıllardır çok yüksek. GSMH yi baz alman gerkiyor zaten bir de diğer nokta zaten bizden geride olanlara baktığında önemli bir ülke göremezsin ekonomik olarak. Daha ciddi baktığında olaya aslında sonuncuyuz. Devletin neresi zengin dostum? Devlete işci ne kadar vergi veriyor da şu anda ancak bu haldeyiz her yıl açık veriyor ve dış borçlanma grafiklerine bir bak istersen. Şu anda hiçbir radikal projeyi hayata geçiremezsin çünkü ekonomin izin vermez. Şöyle açıklayayım sana, devlet köprü yapmaz normalde, öncelikle ağır sanayi yapar daha sonra bu fabrikatörlere vergi teşviki ile yol, köprü yaptırır ve bu şekilde yapıldığında üçretsiz olur vatandaşın cebinde kalan para da iç borçlanmayı azaltır. Bizde işlet böyle yapılmadığından dolayı iç ve dış borçlanma hergün artıyor zaten beni boşver dolara bak herşey ortada. Bu durumda geri para getirmeyecek sağlık-eğitimde devlet proje yapamaz yaparsa batar.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• sağlık kesinlikle ücretsiz olmalı ama hiç sanmıyorum bizim ülkemizde olacağını

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
Yükleniyor...