Güçlünün yok olmasıyla ortadan kalkan bir hakka, hak diyebilir miyiz?

JeanJacques Rousseau amca, kitabı okurken bunu bana sordu :D Ben de size soruyorum :)

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Yani sadece güçlünün varlığında ortaya çıkabilen bir hak, güçlü gittiğinde insanların bu hakkı ellerinden alınıyor o zaman insanların muhtaç olduğu ama savunamadıkları bir hak bu. Savunamıyorlarsa o hakkı hak etmiyorlar. Yani bu bir haktır ama hak etmedikleri bir hak, hak edilmeyen hak hak mıdır? Değildir bence :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu durumda o güclünün hakkıydı herhalde. Eger öyleyse varken varmiş gayet hak. Güclü varken yandasların hakkıysa da kısa süreli bir hak derim😐

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Hak, zenginlerin fakirlerden güclü olmasiyla (veya güclulerin güçsüzlerden güçlü olmasiyla ) haksizliga dönüşseydi eger dünyanın adil bir düzende oldugunu kimse iddia edemezdi.
    Cünkü hak, güclünün gücünü adil dengede paylasmasi ile de hakka riayet olarak görebiliriz.
    Yani diyemeyiz. Cünkü dünyanin dengesi bozulurdu. Dünyadaki tezatliklar haksizliğa işaret degildir. Tamamen adil kullanimla alakalı bir durum. Her güce yüklenen adil sorumluluklar vardir. Sorumsuzluk haksizliga kapi acar.
    Dedigimin anlasilmasi icin konuyu uzatiyorum :D anlamadiysan banane anlasaydiniz :/

0|0
    0|0
  • hak denmez de hediye denir

1|0
    0|0
  • Haksız olan taraf güçlü olan taraf olsa bile, adalet tecelli etmişse sorun yok.

0|0
    0|0
  • Ona hak denmez..

Güçlüysen haklısın değil, haklıysan güçlüsündür, olması gereken..

#Vesselam

0|2
    0|0
  • Onun zamanında öyleymiş canım şimdi ise insan hakları var mahkesi var falanı var felanı var. Elin fransızı ne bilsin türk hak ve hürriyetlerini

0|0
    0|0
  • 1. güçlü yok olursa 2. güçlüde yok olur. 3, 4, 5, 6 bu sayı milyarları bulur ve son insan en güçlü kalır. O da yok olursa ortada ne hak kalır ne hukuk ^^

0|0
    0|0
  • JeanJacques Rousseau amcanın 5 çocuğunu da terk ederek yetimhaneye yolladığını öğrendiğimden beri pek sevmem kendisini..

0|0
    0|0
  • Biraz geniş bir konu bu ya

0|0
    0|0
  • Güçlünün yok olmasıyla ortadan kalkan bir HAK mı var?

0|1
    0|0
  • Güç farktır hak ise gerçekten doğru olanı yapmaktır.

0|0
    0|0
  • Eğer o bir haksa diyebiliriz yani halk bunu hem güçlü varken hemde yokken hak olarak algılıyorsa haktır algılamıyorsa değildir

0|0
    0|0
  • Eğer o güçlü kişi sayesinde sen bu hakka sahipsen bunun adı hak değil imtiyazdır. İMTİYAZ VERİLİR HAK ALINIR.

0|0
    0|0
  • herşey nasiptir

0|0
    0|0
  • Evet. Yaptığı ihanetin bedelini buldu derim

0|0
    0|0
  • Translation lütfen . What the f*ck are you talking about?
    Kardeş o ne demek la? Ben anlamadım.

0|0
    0|0
  • Güçlü her zaman haklı değildir. Lakin haklı olan her daim haklıdır...

0|0
    0|0
  • cevap sorunun içinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Benim sayemde kalkarsa evet 😁

1|0
    0|0
  • Hakkıdır hakka tapan. :D

0|0
    0|0
  • Deriz.

0|0
    0|0
  • Klasisizm temsilcisi bu yazar gercekci olacagim derken buyuk bir yalana klavuzluk etmis

0|0
    0|0
  • Lise de de sevmezdim bu adami :/ kafa karistrip duruyo sadece

0|0
    0|0
Yükleniyor...