Zorla namaz kıldırmaya çalışan bir abiye sahibim neden böyle?

kılmıcam dedikçe her gün kılmam konusunda zorluyor beni bıktım artık

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Fetocu olabilir çok tanıdık geldi bu baskılar

0|0
    0|0
    • 1ay

işine bak

• 1ay

sen çok fazla çay içtin herhalde kendileriyle

• 1ay

Dersanelerine gitmiştim biliyorum adamları. Baskıcı bir yapıları var uyuz eden

Kızlar Ne Diyor 2

• cehennemde yanmana tahammül edemiyodur

1|0
    0|1
  • Islam'a inaniyorsan;
    Seni sevdigi icin yapıyordur kesinlikle.
    'Namaz dinin diregidir.' 'Namaz, mumin ile kafir arasindaki farktir.'
    “Sonra onların arkasından namazı savsaklayan ve nefislerinin azgın arzularına uyan bir nesil geldi. Onlar ileride cehennemin en derin yerini boylayacaklar” Meryem/59'
    Yani sen namaz kilarsan sevabi abine yazilmayacak, kilmazsanda gunahi. Ama Islam'da namaz kilmamak buyuk gunahlardan. O yuzden abun zorladigi icin degil kendin arastirip namazin faziletini, hükmünü kavrayip istekle basla.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 6

• abine söyle ki; önce kendisi inandığı din'i öğrensin.
    birini din'e davet veya teşvik edecekte de, öncelikle cümlelerle anlatırsın bilgilendirirsin, sonra yaşantınla örnek olup yol gösterirsin.
    birine gidip inan veya namaz kıl diye dayatmakla bu işler olmaz, bir öğrenemediniz gitti.

0|1
    0|0
  • Ona dinleri yok saydığını, bu tür olayların kendine zor geldiğini belirt. Adama hem müslümanım, hem de namaz kılmayacağım diyorsan baskı yapması normal. Müslüman olmadığını belirt, üstüne düşmekten vazgeçecektir..

0|0
    0|0
    • 1ay

müslümanız elhamdülillah

• 1ay

Zorunda olduğunun bilincinde her müslüman.. Abinin baskısından değil, kendi isteksizliğinden rahatsız olman gerek, müslümanlar böyle yaparlar..

• 1ay

herkesin dini kendine. benim namaz kılmamla onun önü açılmıcak ya da ben kılmıyorum diye cennetten kovulmıcak daha net nasıl izah edilir bilemiyorum.

• Dinde zorlama yoktur de

0|1
    1|0
  • Seni seviyor demektir =D

1|0
    0|1
  • Başkaldır

0|1
    0|0
  • o söylemekle mükellef gerisi sende onun zoruyla kılıp gönlün yoksa zaten bir önemide yok ama kılmadıkça borçlar artıyor yaşı fazla ilerletmeden bir yerden başlamak gerek sonra yaş 35 üstü olunca 70 80 bin rekat namaz borcu bekler seni gerek var mı hepsinin toplamı 45 50 dk bile sürmüyor en azından farzları bırakma allah yardım eder

1|0
    0|0
Yükleniyor...