Bazı kadınlar neden kadın düşmanlığı yapıyor?

100-200 yıl önce dünyanın bir çok yerinde sufrajet hareketleri başladı. Günümüzde feminist kelimesi tercih ediliyor.

O zamanlar yüzlerce kadın bir sonraki neslin kadınları oy kullanabilsin, insan muamelesi görsün diye kendi hayatlarını hiçe saydı. Elbette ataerki tarafından beyni yıkanmış erkek yalakası kadınlar yahut korkaklar kendilerine karşı çıktı.

Erkeklerin kadın düşmanlığı yapması alışıldık bir şey ama bir kadının bunu yapmasının ne kadar korkunç olduğunu biliyor musunuz?

Bu kadınlar günümüzde hala var. Şiddete maruz kalan kadının ne yapıp da bunu hak ettiğini sorgular, gelinlerine eziyet eder, hoşlandıkları erkeğin ilgilendiği kıza iğrenç yakıştırmalar yaparlar.

Söylemek istediğim tek bir şey var, siz insan muamelesi görün diye mezara giren tüm o kadınların kemiklerini sızlatıyorsunuz.

4|0
18|3

En İyi Erkek Görüşü

• kadınların tek rakipleri kadınlardır nedne düşman olmasınlar

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnan seni ne kadar rahatsız ediyosa beni de ediyor
    O kadar çok duyuyorum, okuyorum ki 'memesini açmış orasını açmış sonra niye tecavuze uğradık erkeklere hak veriyorum' sözlerini.. kanım donuyo
    hakkımızı korucak kendimizi ezdirmicek olan bizden başkası değildir bu da boyle bilinsin

6|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Gayet doğru söylemler

0|0
    0|0
  • Herkes kendi rolünü oynasın kardeşim! Bırakın da o iş bana düşsün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Evet dediğin gibi kaynanalar var... Hatta örnek olarak " kocam değil öi döver de sever de" diyen evli teyzeler, "erkek değil mi yapar " diyerek ataerkil sistemi güçlendirip farkında olmadan kadınları aşağı çeken ablalarımız da var. Hatta " ...'nın g. tünün kılıyok" diyen itaatkar teyzeyi de örnek gösterebiliriz.
    Feminzm akımını saptırıp öeme göstererek kadını ait olduğu yere çekmeye çalış kızlarımız da var tabii örnek olarak...

3|0
    0|0
  • Çoğu kıskançlıktan yapıyor. Ben yarı feminist sayılırım kadınları koruyorum hep, yaptıklarını yadırgamıyorum hiçbir insanın yadırgamam ama hemcinsim sonuçta ezilen bir kadın gördüm mü sinir kat sayım tavana çıkıyor. Bazı kadınlarda haketmiyor değil gerçi ezilmeyi değil sinir olunmayı diyeyim. Karakter meselesi ama ne olursa olsun bazı hemcinslerimden ne kadar nefret edersem edeyim korurum, yanında olurum

1|0
    0|0
  • Kadın kadının kurdudur

1|0
    0|0
  • Temelde duran esas duygu kıskançlık

1|0
    0|0
  • Kiskancliktan

1|0
    0|0
  • Ben benden iyi kiz gormedim bebek gibi en masumu allah korkusu olani bile evli adamin dirf parasi kariyeri icin dibine dusuyodu iyi kiz yok ve ben bu kizlari ssvunmam

1|0
    1|1
    • 1ay

Siz hep iyisinizdir zaten:D

• 1ay

Eminim sende o iyilerdensindir ben hicbir zaman hicbir hemcinsime hasetlik kiskanclik birinin kocasins sevgilisine gozdikme yapmadm evet hep iyiydim iyiyim :)

• Kıskançlıktan kuduruyorlar çünkü

1|0
    0|0
  • Düşmanlık yapanlara soracaksın bunu

1|0
    0|0
  • kıskanıyolar

0|0
    0|0
  • Helal et okumak zor geldi

0|0
    3|0
    • 1ay

Ülkenin haline bakınca şaşırtıcı gelmiyor.

• Kesinlikle haklısın👌.

0|0
    1|0
  • Kadinlar mucadele vermedi ki erkekler kadinlar icin mucadele verdi onlar da endemik tur erkeklerin

0|0
    0|0
  • Kendisi imkanları olduğu halde okumaz, koca parası yer ama okuyup parasını kazanan kadına laf eder. Hep anneler çocuklarını yarıştırır, ben babaların bunu yaptığını hiç görmedim. Kadınların bir kısmında aşağılık kompleksi, kişilik bozuklukları var.

0|0
    0|0
  • Kıskanclık olabilir

0|0
    0|0
  • kıskançık sadece

0|0
    0|0
  • kadın düşmanlığı yapan tiplerle, kadını yüceltip erkekleri hor gören bazı feminist tiplerin acilen imha edilmesi gerekiyor 😄

0|0
    0|0
    • 1ay

Feministler kadını yüceltip erkeği hor görmez. Misandrist o.

• 1ay

"bazı feministler" genelleme yapmıyorum

• Hemcinsimiz diye kadınları savunmak zorunda değilim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...