Chp li dindar biriyim sizce bu bir ideoloji karmaşası mı?

Kendimce dindar biriyim ve bu yüzden chp li olduğum için tuhaf karşılanıyorum.. Her dindar akp li olmak zorunda mı? İdeolojileri kapa yapıları mantıkları her şeyleri bna ters.. Dindar biri olabilirim namaz kılıyor da olabilirim.. Ama bu durumu chp içinde yadırgamıyorlar bn de bir çoğunun alkol alıp dinden uzak olmasını yadırgamıyorum kendi tercihleri beni ilgilendirmez ki.. Dinle siyaseti niye karıştırıyorsunuz?

1|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• dindar ve akp li olmaktan iyidir..

2|0
    1|1
    • 1ay

O daha büyük bir ideoloji karmaşası diye düşünüyorum :)

• 1ay

bu sorular soran için

• 1ay

Niye yargılayayım ki? Bu cümle bir yargı mı belirtiyor sence?

En İyi Kız Görüşü

• Hayır , ideoloji karmaşası değil yoldaşım...

2|0
    0|1
    • 1ay

Dimi ❤️

• 1ay

Eleştirenlere bakma, bende chpliyim. Açığı kapalısıda bizdendir yoldaş :) ❤

• 1ay

Dini bizi ilgilendirmez ki kimsenin bn kafa yapısına bakıyorum uymuyorsa bn napayım :D

Erkekler Ne Diyor 10

• dinle siyaseti karıştıranlar için gayet normal bir kafa yapışı sanki chpliler içkiçi ayyaş akpliler hacı mhpliler ocak tayfası algı hep bunlar

3|0
    0|1
  • Dindar adam chpden uzak durur cehapenin dine ne kadar zarar verdigini kuran kurslarini başortusunu yasakladigini ezanı türkçe okuttugunu herkes biliyor demek ki sen bilmiyorsun!
    Soru Troll müsün?

4|3
    3|0
    • 1ay

Geçmişi geçmişle yargılayın o zaman ın şartları o zamanın yöneticileri o zamanın insanları.. Bunların hepsi farklı şu an geçmişte ne olduğunu ne yaşandığını neden yaşandığını anlatan doğru düzgün bir tarih kitabımız kaynağımız yok değiştirme şansımız da yok.. Her günü kendi içinde eleştrebilmek önemli.. Körü körüne bağlanmadan doğrusunu yanlışını fark edebilmeliyiz..

• dindarlıkla chp nin ne alakası var eğer akp li gibi dindar olacaksan zaten hiç olma daha iyi öyle bir empoze ettilerki chp ateistlerin partisi sanki dinle siyasetin hiç alakası yoktur dünyadaki bütün büyük devletlerin imparatorluk olma yoluna bak herbirinin başlangıcı devletin içinden dini çıkarıp atmalarıyla başlamıştır o yol, bizde ATATÜRK yaptı devlet hiç olmadığı kadar ilerledi ama üç kuruşluk kafalarıyla bir avuç cahil adamı dinsiz diye tanıtmaya çalışıyo neye inanıyosan inan kimse karışamaz yeterki içinde vatan sevgin olsun

2|0
    1|2
  • bende cumhuriyet halk partiliyim ve dindarım lakin artık partimin siyasetini sevmemeye başladım ayrıca dindar biri yanında içki içen zina yapan kişilerle beraber olmaz rahatsız olurki ben rahatsız oluyorum ve kuranda allah cc diyor ve bunu birebir yaşamışlardan biriyim siz onları dost bilirsiniz onlarise yüzünüze gülerler arkanızı döndüğünüzde sizi çekiştirirler ve kuyunuzu kazarlar der sen daha yenisin sanırım siyasette onlar zararverdiğinde göreceksin anlayacaksın başarılar

1|0
    0|0
    • 1ay

Siyasetin içinde değilim sadece çevrem öyle siyaset yapan biri değilim.. Yanımda içki içmiyorlar bn rahatsız olmayayım ama insanların evinde ne yaptığı bni de ilgilendirmez.. Çok dost edinen biri değilim insanlara karşı mesafeliyim sadece kimseyi yargılamadan davranmalarını seviyorum bu kdrı da yeterli benim için

• ne alakası var ya CHP dinsiz yuvası demek değil, bizi ailemizde de oldukça fazla, namaz kılar, oruç tutar, en azından hırsızlık yapmazlar ve CHPliler...

1|0
    1|1
    • 1ay

Bnmkiler de öyle.. Sapıma kdr chpliyim dindarım da

• 1ay

Gel de bunu onlara anlat :) açıkcası içim şişti umrumda değiller

• 1ay

boşver doluyu doldurmaya çalışma, akılları o kadar basit şeylerle dolu ki...

• gerçekten dindarsan chp ideolojisini anlamamışsın. ya da dindar zannediyorsun kendini.
    mesela bence dindar zannediyorsun çünkü bana ne içki içsin demişsin. bir dindar bundan rahatsız olur. ama karışmaz o ayrı.
    bu işin ak partiyle ne alakası var onu niye yazdın?

0|0
    0|0
    • 1ay

Dindar olup akp ye oy vermediğim hakaret edildim o yüzden yazdım.. İçki içmelerine üzülmedim demedim karışamam anlamında dedim..

• 1ay

Bnmki karmaşaysa o daha büyük karmaşa dedim.. Bn farklıyım demedim dindarsak akpli olmak zorunda mıyız bn böyle mutluyum ddm herkes naparsa yapsın ddm

• 1ay

karmaşa diyosun ve çamur atıyosun işte. sana yapılanaın aynısı. ben akpartiye oy veren biriyim. ama fanatik bir insan değilim. kimse dindarım diyemez ama dindar olmaya çalışıyorum. neye göre tezatmış.
      ayrıca önemli olan mutlu olmak mı? yoksa tutarlı olmak mı?

• Evet hicbir dini butun kisinin cehapeli olma ahmakligina dusme luksu yoktur.
    Hdpkk ile ayni agizi kullanan bu kansizlari destekleyip vatana ihanet edene canak tutacaksin ve ben dindarim diyeceksin.
    Komik. Hatta Trajikomiksin.

0|0
    1|0
  • uzun adam kahpedir chp de aynı tarz aldırma takıl kafana göre

0|1
    1|1
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • Din insanin her seyini duzenleyen yegane degeridir.
    Ve muslumanim diyen bir insan asla doger dinleri veya inanci islamdan alakasiz olani veya dinine karsi eylemlerde ve icraatlerde faaliyetlerde bulunani kaniksayamaz. Kaniksayan kendiyle ve inanciyla tezata düşer ve bu hal munafiklik gibi bir durumdur.
    Ne alaka ben oylemiyim dedigin bir durum var ise alakayi dinine kufreden her hallerde olanlati bir kefeye koyarsin ve kendine zihnoyette vesairede hic bir sekilde yakin goremezsin.

0|1
    0|0
    • 1ay

Dinime küfredeni desteklediğimi kim söyledi

• 1ay

Küfrü hoş görmedim ayetler doğru olabilir ama yanlış yerde kullanıyorsun imanımı tartmadın ahirette bna yer biçemezsin :)

• 1ay

Ne halin varsa gor

Kızlar Ne Diyor 10

• Bende CHP'li görüşlüyüm hatta bütün sülalem öyle diyebilirim kendini bilen abdestli namazlı insanlarız ama herkes CHP ye oy verir.. Üstelik bende başörtülüyüm.

1|0
    0|0
  • Neden ki başı açık çok ak partili var :)
    Yanlış bir kanı..

2|0
    0|0
    • 1ay

Gizlilere bak istersen onlar öyle düşünmüyor

• 1ay

Gayet normal şeyler yazmışlar. Sen kimseye takilma ya hatta sana bir fikir bence apolitik ol emin ol kendine yaptığın en büyük iyilik. S. kayım hepsinin politikasına..

• Yooo

1|0
    0|0
  • CHP'li dinsiz mi 😂 adam siyasi görüş paylaşıyor Tayyip gibi dine sığınmıyor şu Tayyip yüzünden akp dindar onun dışındakiler dinsiz gibi algı yaratıyor salak herif 😂

1|0
    1|1
    • 1ay

Hyr dindarım diye akpli olmak zorunda mıyım kardeşim 😂

• 1ay

Demek sovuyorsun ha sana da guzel sovecekler kardes simdi ekran goruntusu aldım siber suclara gonderecegim

• 1ay

Kolay gelsin selam söyler canımm😂

• Sacmalama chpli insanda dinine bagli olabilir

1|0
    0|0
  • bence sen dindar falan değilsin dini sorgulamaya başladın zaten ortalıkta adam gibi parti yok adam gibi bir avuç siyasetçi var fkat bir araya toplamak çok zor

0|1
    0|0
    • 1ay

Bnce dindar değilsin :) kalbimi yarıp imanımı mı tarttın ki bu kanıya vardın :) dindar birine dinsiz demekten Allaha sığınırım

• Bende Chp liyimmm

1|0
    0|1
  • aksine Müslümanları kandıran akp taraftarı olmadığın için doğru yoldasın

3|0
    0|1
  • CHP'li olmanın dindar olmaya ya da olmamaya hiçbir etkisi yok. Aklı olan herkes ülkesini kurtaran kişiyi sever saygı duyar.

1|0
    0|1
  • Çok tuhafsın bence örtüde takıyonmu geçen chp li amca örtü taktım diye öldürcekti beni

0|1
    2|0
    • 1ay

O kişilik yapısıyla alakalı bir şey.. Yaşlı insanların görüşünü değiştirmek zordur eski zaman dindarları nasıl yobazlığa kadar gidiyorsa onlarınki de öyle..

• 1ay

İnsanları sınıflandırmak hoş değil..

• 1ay

Çok haklısın ya

Yükleniyor...