Geçmişim kirli kapanmayı düşünüyorum?

Yaşım 23 okul için şehir değiştirdikten sonra sürekli hatalar yaptım alkol sigara s*ks vs vazgeçemedim bir zamandan sonra çok pişman oldum günahlarımdan dolayı.. Tövbe edip kapanmayı düşünüyorum eskisi gibi olmak istemiyorum cevrem kötü düşünür mü hakkımda?

1|1
9|26

En İyi Erkek Görüşü

• Önce ruhunda ki patlak zarı diktir.

0|1
    3|0
    • 1ay

Ne alaka bu?

• 1ay

Anlıyorum vazgeçittim bende.

• 1ay

En iyisi.

En İyi Kız Görüşü

• Kapanmak kendi tercihin tabi. Ama illaki çevrendeki insanlar, her haltı yedi sonra imana geldi gibi yorumlarda bulunabilirler. Aldırış etme. Tövbeni et. Allah ile senin aranda sonuçta. Kime ne.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Bu hayatta herkes hata yapabilir ve bircogu hatasından pişman olur. Hayatı dogrusuyla yanlısıyla ögreneceksin en azından bu zamana kadar yaptıgın hatalarının farkındasın bundan sonraki sürecte daha dikkatli olacaksın. Elbette ibadet edip Allah'tan af dileyebilirsin sonucta ibadet bunun icin vardır. Kapanınca namuslu gecmisi temiz olmucaksın ki. Ayrıca kapanmak nedir? Kapanman icin arastırma yapmalısın yani yok bundan sonra namusum icin kapanaym oyle herkes kapanıyo bende kapanayım yok erkekler tahrik oluyo vs... gibi bos seyler yüzünden takarsan bu senin cahilligini gösterir.

1|0
    0|0
  • tövbe ette mesele kafayı örtmeyle bitmiyo kalbini kapa nefsini kapa sen saçın açık kalsada olur öyle insanlardan uzak dur

2|0
    0|0
  • yahu sahabeler puta tapıp sonra islama girdiler. onları kimse kınadı mı? sen samimi tövbe et. insanları boşver. gerekirse çevreni değiştir.

1|0
    0|0
  • kapan veya açık ol ama asla bilincindeki sen olmaktan vazgeçme.

1|0
    0|0
  • ne düşünürlerse düşünsünler tövbe edeceksin kendini kurtarmaya çalışıyorsun eskiye dönme

1|0
    0|0
  • Hatanın farkına varıp tövbe etmen güzel ne düşünürlerse düşünsünler

1|0
    0|0
  • yapmamak üzere tövbe edersen rabbim affeder

1|0
    0|0
  • Zaten sonradan kapalıların genelinin geçmişi kötü istediğin şeyi yap fakat evleneceğin kişiden saklama yalan söyleme

0|0
    0|0
  • kapandıktan sonra herşey düzelecek yani?

1|1
    0|0
  • ÜFFF... saçma salak şeyler

0|0
    0|0
  • herşeyi atlarısın da seksten vazgeçebileceğini sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Omo ile kirlenmek güzel.

0|0
    1|0
  • Olumsuz konuşmayın diyorum da önce birşeyler yapıyorsunuz sonra böyle diyorsunuz ben bu erkek halim ile hiç birşey yapmadım yapamaz mıyım yaparım ama eşime sakladım kendimi

0|0
    0|0
    • 1ay

Sorum bu değil yanlız

• 1ay

Sen ciddi isen bu yazdığında kapan Allah affediyor biz kimiz ki yargilayalim?

• Milletin ne düşündüğünün bir önemi yok sen doğru yapıyorsun pişman olmussun belliki

0|0
    0|0
  • okadar iyi anlıyorum ki..

1|0
    0|0
  • İlkte kapanma ama o kötü düşünceleri sil onlardan kurtul kırklan

0|0
    0|0
  • Hayırlısı.

0|0
    0|0
  • Niye dusunsun tovbe etmek en guzeli bunu basaramayan kas kisi var

0|0
    0|1
  • Niye kötü düşünsun ki

0|0
    0|0
  • tövbe et ama kapanma illa tövbe eden kapanacak diye bir kural yok

0|0
    0|0
  • Kim ne düşünürse düşünsün. Hayat senin buradaki aklı 2paralıklara bakma. Doğru yoldasın. Zararın neresinden dönsen kar. Yanlız kapanmak için iyice hazırla kendini. Sonra açılacaksan kıymeti Yok. Allah bağışlayıcıdır. Rahmeti boldur. Mutluluklar dilerim😊Seni sen olduğun için sevecek seni hatalarınla kabul edecek elbet bir adam bulacak seni üzülme sakın.

1|0
    0|0
  • böylelerinden iğreniyorum her boku ye sonra namuslu rolüne yat

1|1
    3|0
    • 1ay

Öyle bir amacım yok.

• 1ay

3 kuruşluk insanlarla lütfen muhattap olma canım boşver ne derse desin bir de dindar profiline girer boyleleleri :)

• 1ay

Pislik sende görürsün bur gun layigini

• düşünür namuslu ors derler şimdi sana .

0|0
    2|0
  • çevren nıye kötü düşünsün kım neyı bılıyorki

0|0
    0|0
    • 1ay

Az çok nasıl biri olduumu herkes biliyor

• 1ay

çok türk fılmı seyretmemışlerse sorun olmaz

• Sümer tarihini bir araştır ondan sonra kapan.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kesinlikle muhteşem bir karar. Bu konuyla ilgili çevrenin ne düşündüğünün kesinlikle bir önemi yok bence. Keşke zamanını seks, alkol sigara gibi şeylerle öldürürken, çevrem kötü düşünür mü diyebilseymişsin ama olsun zararın neresinden dönersen kardır. Her kim haksız davranışlar yaptıktan sonra tövbe eder ve halini düzeltirse, şüphesiz Allahü Teala onun tövbesini kabul eder, Allah bağışlayıcı ve esirgeyicidir." der maide suresi 39. ayet

1|0
    0|0
  • Kapanmak o tesetturu tasimak kolay degil oncelike bunu aklindan ckarma. basina bir ortu gecirmek degil tek mesele. bir an icine istek geliyor insanlarin kapaniyorlar.. sonra huylarindan aliskanliklarindan vazgecemediklerini anlayip o basortusuyle yok sokakta opusmeler, gizli gizli icki icmeler vs aklina ne gelirse. bunlari yaparken etraf "aa bu kapandiydi bak becerememis geri acilmis" demesin diye o tesetturle is cevirmeye dewam ediyorlar. bu yuzden tesetturlu imanli insanlari da lekelemis oluyorlar. herkes tesetturlulere o gozle bakiyor. ha birde tesetturluyum kimse benden suphelenmez dusuncesiyle is karistiran bir kesim de var. demek istedigim kardesim kapanacaksan once kalbine bak.. gercekten o ortunun hakkini verebilecek misin?

0|0
    0|0
  • Ben anlamadım kapanmakla namuslu olma olayını çözemedim. Herkes görsün millet gorsunmu diye kapaniyosun veya kapaninca günah işleme hakkı gitmiyor yani başını kapatmak günah yapmayı engellemez. Sen kendini biliyosan milletin bilmesine hiç gerek yok kime ne yani. Açık olduğum zamanda günahkar olmayabilirsin. Lütfen şu algı gitsin kapaliysa iyidir algısı. Bazı başı kapalilar var belki sigara içip seks yapmıyor ama yaptıkları daha beter Seyler var

0|0
    0|0
  • Boşver Allah'in rizasi daha önemli kim ne düşünür deme

1|0
    0|1
  • Dusunurse dusunsun.

0|0
    0|0
  • senin hayatın. kime ne.

0|0
    0|0
  • Kapandıktan sonra aynı şeyleri yapmicaksan çevreni umursama