Ataerkil düzenden rahatsız olan hiç erkek yok mu?

Bu korkunç düzen çoğu erkeğin işine geliyor ve bu yüzden savunuluyor erkekler tarafından. Hatta maalesef kadınlar tarafından bile savunulduğu oluyor. Fakat merak ediyorum gerçekten bu durumdan rahatsız olan erkekler yok mu? Varsa da hangi durumlardan rahatsız oluyorlar?

0|1
5|34

En İyi Erkek Görüşü

• Genellemenin her cinsine karşıyım. Ataerkil düzen sayesinde insanlarımızın tek kalıba sokularak kendi başlarına karar alma hürriyetlerinin elinden alındığı düşüncesindeyim. Hayat ortak yaşanıyor. Ev ortak idare ediliyor. İki taraftan biri işini eksik yapınca hayat sekteye uğruyor. O zaman neden bütün her şeyin sorumluluğunun tek bir omza yükleme gayreti? Kadınlar ince ruhlu varlıklar ve erkekler de fiziksel olarak genel anlamda yani %95 daha güçlü. Bu açıdan bakınca erkeğin kadın üzerinde koruyup kollayıcı olması çok normaldir ki tabi olandır. Lakin bunun dışında ataerkil sistemin hiçbir faydasının olmadığını düşünüyorum. Bilakis kadınlar hep sözüm meclisten dışarı koyun gibi güdüldüğü için fazlasıyla zararı da mevcut. Bir toplumun ahlakını aile yapısına bakarak anlayabilirsiniz. Ailelerde genelde problem hep bu noktada çıkıyor nedense. Erkek sözünün geçirecek kadın da karşı gelmeyecek diye hayaller kuruyor. Bu insanın ifade özgürlüğünün sınırlanmasıdır. Herkes kendi başına birer birey. Ben şahsen her dediğime evet diyecek bir kadın değil, her durumda bana arkadaş olacak benim eksiklerimi kendi güzellikleriyle tamamlayacak, gerektiği yerde benden olgun davranacak bir kadın isterim hayatımda. Çünkü buna ihtiyacımız var. Kadınlar duygusal anlamda güçlü (hisli) fiziksel anlamda kuvvetsiz olarak yaratılmış. Erkekler ise fiziksel olarak kuvvetli duygusal anlamda güçsüz yaratılmış. Yaratılıştaki denge bile bu denli yerinde iken gereksiz üstünlükler insan hayatını zorlaştırmaktan başka işe yaramıyor.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 33

• Demokrasiyi savunan herkes, ataerkil yapıdan rahatsızlık duyar.
    Tahakkümün her türlüsüne karşıyım. Sosyal devletten yanayım.

Biz neden muhafazakâr partileri sevmiyoruz biliyor musun?
    Çünkü, bu zihniyetin temelinde ataerkil bakış açısı saklıdır.
    Ülkemiz, işte bu sistem yüzünden geriye gidiyor.

2|0
    0|0
    • 1ay

Daha başka ne denilebilir ki

• 1ay

@KötülüğüNYükselişi Kimseye imtiyaz tanınması gerektiğini savunmam.
      Sadece, kadınlarımıza hakkının teslim edilmesi ve değer verilmesi gerek.

• 1ay

fazla değer veremiyeceksin hakki neyse o
      neyse bu soruda pek durmiyacagim
      istediğin gibi takıl bro

• Bu durumdan rahatsızım.
    Daha önce, benzer bir sorudaki görüşüme,
    seviyesizce bir yorum yapılmıştı. Yine de yazacağım.

Hiçbir kadının namusu, bacak arasında ya da etek boyunda değildir.

Kadınlar, hak ve özgürlükler konusunda,
    biz erkeklerle eşit olmalıdırlar.

Kadınlar, yeryüzünün çiçekleridir.

2|0
    0|0
  • Ben çok rahatsız oluyorum. Rahatsız olan bir sürü erkek vardır emin ol. Kadın ve erkek eşitliğini savunuyorum. Hatta kadınların erkeklerden daha üstün olduğunu bile düşünüyorum. Çünkü, kadınlar erkeklerden daha insancıl, daha zeki, başarılı birer insan olarak doğuyorlar. Genetik olarak kadın erkekten üstündür bana göre. Kendi cinsiyetimi aşağılamıyorum tabi ki, yanlış anlaşılmasın. Fakat, kadınlar ve erkekler arasında ki farkı sadece ''fiziki kuvvet'' olarak algılayan insanların ''beyinsel kuvvetleri'' yetersiz kalmış demektir. Zira, kadınlar her zaman değer verilmeyi hak ediyor. Hangi kadından durduk yere zarar görüyoruz? Hiçbirinden. Hepsinin içlerinde bir anne şefkati oluyor. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi :
    '' Türk kadını yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üstünde göklere yükselmeye layıktır. ''

1|0
    0|0
  • Erkeklerin işine falan gelmiyor, erkeklere en az kadınlar kadar zarar veriyor ama zararları çok daha indirekt.

Ayrıca yurdumun feminist takılan hatunlarını kaale almıyorum. Çünkü gördüklerimin alayı ki budakiler de dahil, hem şikayet ettikleri düzenden nemalanmak, hem de özgür olmak istiyorlar.

1|0
    0|0
  • Her türlü oturtulmuş sisteme, birilerini köleleştirip diğerlerine özgürlük veren sistemlere karşıyım. Ataerkil sistemde aynı şekilde buna dahil. Kadınlarımızı kızlarımız kardeşlerimizi koruyoruz ayağına kolunu kanadını kırıyoruz. Korumak farklı köleleştirmek farklı

1|0
    0|0
    • 1ay

Ayrıca burda feminist geçinen tiplerde hem özgür olayım hem erkekleri köleleştireyim diyorlar. Yok öyle bir şey. Feminizm nedir bilmezler bağırırlar

• 1ay

Ve feministlik genelde erkek düşmanlığı olarak görülüyor. Öyle bir şey de yok

• 1ay

Biliyorum ama işte halkımız fikrin düşüncenin ne olduğunu öğrenmeden sadece işine gelen kısımda savunuyorlar. Bu bilinçsizlik adil olamıyorlar sonrada eşitlikten bahsediyorlar. Her türlü eşitliği savunmaları gerekirken bize düşman oluyorlar , ilginç

• Ben aşırı rahatsızım. Diğer erkekler gibi davranmadığım için erkek adam öylemi olur erkek adam bunu yapmaz mı gibi saçmalıklara maruz kalıyorum niye bu kadar buyutuluyor bu erkeklik niye mecbur oluyorum onlara benzemeye tiksinç bir durum. Adalet cinsiyetin uzerindedir benim için.

1|1
    0|0
  • Eskiden Türk atalarimiz Kurultay denilen mahkemelerde kadinlara-hatunlara da yer verirdi.
    Kadinlar dogurucu oldugundan da serefliydi. Kadin onemliydi. Islamiyetten sonra daha bir yobazlastik.

1|0
    1|0
  • Ben böyle çağ dışı tartışmalarla ve düşüncelerle uğraşmıyorum. Böyle dangalıklığı anca türk milleti gibi geride kalmış milletler kafaya takar. İzlanda gibi bir ülkede kadınlar babalarını isimlerini soyad olarak alıyorlar ve hiç rahatsız değiller ama yurdum Türkiyesinde tek dert buymuş gibi şürekli böyle saçma sapan çağdışı konular gündemde. Biraz gelişmek gerekiyor

0|0
    0|0
  • anaeekil ataerkil ikiside bnece sacma

1|1
    0|0
  • Ben her zaman dengeden yanayim

1|0
    0|0
  • Rahatsız olmaktan bıktım bile

1|0
    0|0
  • Kadın dediğin erkeğine hizmet eder

0|0
    1|1
  • Türkiyede malasef durum böyle mesela isveçte tam tersi söz konusu kadınlar daha baskın hattaha orada önce kadına sonra çoçuklara sonra köpeklere en son erkeklere saygı duyuluyor başka , yani dünyanın her yerinde böyle şeyler var buna karşı çıkacak bu düzene bozacak kişi yine kadınlardır. Kadınların sesinin çıkması lazım erkekler bu düzenden memnumdur çünkü

0|0
    0|0
  • ya bu düzen yine akıllı erkekler tarafından işliyor. kafası basmayan sırf yaşlı diye dediğim olsun diye inat edenler var ama zaten öyle büyüklerimiz var. aynı zaman anlamıyorsa elinden birşey gelmiyorsa siz daha iyi bilirsiniz demesini de bilen büyüklerimiz var. bence dedeler amcalar babalar anladığınız kadar kötü değil. yani yıllarca ekmeğini yiyip büyüyüp sonra sizin düzeninize başlarım demek ayıp olur

0|0
    0|0
  • Düzen yok ki ataerkillik veya anaerkillik olsun. İkisi de saçma. Toplum olarak düzen lazım. İki cinsiyetide temsil eden olması lazım. Şimdiki adına parlemento dedikleri şey üstü kapalı köleleştirme sistemi. Bunu da iki tarafta yapar.

0|0
    0|0
  • ben de karşıyım ama sana göre ben de ataerkilimdir. yani herkesin kendine göre bir eşitlik anlayışı var.

0|0
    0|0
  • Hayır yok...

0|0
    0|0
  • Rahatsız olmuyorum. Bu durumdan.

0|0
    0|0
  • Rahatsız edici

0|0
    0|0
  • ben rahatsızım ama bazı kadınlar bu durumdan memnun. bende buna şaşırıyorum

0|0
    0|0
  • türkiyedeki kadın erkek ilişkilerinin iğrenç durumundan rahatsızım mesela.

0|0
    0|0
  • nerde esitligi kaldiran bir duzen varsa onun suratina sicaym

0|0
    0|0
  • Ataerkil düzen derken kadınlarinda gayet söz hakkı var.

0|0
    0|0
  • Amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan.

0|0
    0|0
  • vardır

0|0
    0|0
  • Neden rahatsız olayım ki işime geliyor yala diyom yalıyolar git diyorum gidiyorlar :D

0|0
    3|4
  • Ataerkil düzen mi kaldı yaa. Kızlar erkekleri parmaklarında oynatıyorlar :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Ciddi bir cevap vermek gerekirse ben şahsen eşitlik olması gerektiğini düşünüyorum. Şahsen kadınları küçük gören, eşlerine her türlü zulmü reva gören erkeklerden nefret ediyorum
      ...

• 1ay

Dünyaya bakış açınla alakalı işte

• Batıda ataerkil kanunlar yumuşak gibi ha ne dersin

0|0
    0|0
  • Ben varım

0|0
    0|0
  • neymiş ataerkil diyip diyip duruyorsun örnek vererek açıkla

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    3

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Neden olsun ki iktidar guc kimin elindeyse o mutludur

0|1
    0|0
  • Amazon tarzı olabilirdi bence 😁

0|0
    0|0
  • Hicbir erkek rahatsız olmaz

0|0
    0|1
    • 1ay

Olmuyorlar

• 1ay

Bu konuda yanılıyorsun rahatsız olan erkekler de var.
      Erkekleri yeteri kadar iyi analiz edememişsin, belli ki.

Atatürkçülerin tamamı, ataerkil yapıya karşıdır.

• Aman tek derdimiz bu olsun ayol

0|0
    0|0
Yükleniyor...