Irkim ne? Yardımcı olur musunuz?

Merhaba arkadaşlar, merak ettigim bir konu ve ailemin cevaplari tatmin etmedi. Biz Erzicanliyiz. Annemin babası horasandan geliyor. annemin annesi kürt olduğunu söylüyor. belki asimile olmuşlardır bilemiyorum. Ama şafiilik yok. Kürt olduğunu soylese de alevi kürdü. Babam horasandan değil orta asyadan geliyor Türk olduğunu söylüyor. Annemin babasi yani dedem Türkuz diyor. Ama anneannem türkçe bilmez kürtçe konuşur Kürtler gibi giyinir başına birsey takarlar adini bilmiyorum. Alevi kürdü. Ailenin içinde bir tek bir tek ben kürtlere benziyorum :D horosanda da Kürtler var. Şafii değiliz. Babam zaten orta asyadan geliyor ama bilmiyorum. dersim lafı felan geçmişti. Irkim ne? Yardımcı olurmusunuz?

• Ermenisin
    10% (1)24% (4)19% (5)Oy Ver
  • Kürtsün
    60% (6)29% (5)41% (11)Oy Ver
  • Türksün
    30% (3)47% (8)40% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kanında büyük oranda türklük olabilir.. Ve bir miktarda kürtlük.. Bu detaylara pek takılmamanı öneririm. Kaliteli bir insan ol ırkın ne olursa olsun. Ama çok merak ediyorsan elini cebine atarsan avrupadaki bir lab. posta yoluyla senden alacağı az bir miktar ağız salgısıyla sana bilimsel olarak ne oranda kim olduğunu söylüyor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsansın işte.. ne önemi var ki.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Dünya üzerinde saf ırk diye bişey yoktur yaşadığımız topraklar çoğu ırka ev sahipliği yaptığı için meleziz hepimiz zaten Kürt diye bir ırk yoktur Kürt terimi Arap İran Türk melezidir zaten Bişey olmak için ne olduğunu araştırmana gerek yok kendini ne hissediyosan osundur

0|0
    0|0
  • Baban türk annen ermeni

0|0
    0|0
  • kafana gore B C sin

0|0
    0|0
  • sen hangisi olmak istiyon

0|0
    0|0
  • Ne fark eder?
    İnsan ol yeter.

0|0
    0|0
  • Tutkusun baban neyse osun

0|0
    0|0
  • Ortaya karışık

0|0
    0|0
  • Kardeş TÜRK sün soy ana tarafina bakmaz hiçbir zaman baba tarafına bakar

0|0
    0|0
    • 1ay

Atalarim ne ise o'yum. Eğer öyle ise asil kan da kürt ya da ermeni kani da akar.

• 1ay

kürt ve ermeni kanı çok asil ya

• Resmen benim durumumu anlattın. Dersim Tuncelinin eski adıdır. Bende Tunceliliyim. Kürt olduğumuzu söyleyende var Türk olduğumuzu söyleyende. Bizde aleviyiz. aleviler zaten horasandan göçmüşlerdir. Fakat hangi ırktan olduğunun bir önemi yok, bunlara kafa yormanada gerek yok. Irk ayırt edici değildir, ayırt edici olan kültürlerdir. Ve alevi kültüründensin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet öyle ama merak ediyorum :) uzun zamandir arastiririm ama herkes ayrı birsey soyluyor

• 1ay

dediğim gibi ırklar ile kültürleri karıştırmayalım. Kürtlerin kültürüyle büyüseydin sende şafi olabilirdin. Fakat alevi kültüründe büyümüşsün. Belki kürt olarak belki Türk olarak belkide Ermeni olarak farketmez ama alevi kültüründe büyümüş birisin.

• 1ay

Alevilesmis ermenilerde var. Alevi kürdüyüz derler. Kürtçe konuşurlar bizde. Anneannemler türkçe bilmezler. Pek alevi kültürü diyemem.

• a_mk ermenisi

0|0
    0|1
    • 1ay

A_mk faşisti

• 1ay

bir s*ktir git. It sürüleri...

• 1ay

Senin a. mcigina sokarım ben bekle sktigimin ermenisi gizli uyeyim bulunmam zannetme senin sulaleni s. kecem

• Irk diye bir şey yoktur.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...