AYRIMCI MIYIM? AYRIMCI MISINIZ? AYRIMCI MIYIZ?

Şöyle düşünürsek bana göre Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur. Yanlış biliyorsam aydınlatın Atatürk döneminde savaşlarda bile cephelerde Türk kanı vardı. Kürtler diğerleri ermenilerle diğer milletlerle birlik olup üzerimize gelmedi mi, tarihin tozlu sayfalarını şöyle karıştırırsak. Haa yıl olmuş 2016 ne ayrımcılığı canım sende diyorsanızda bu konuda da polemik yaratmam sonuçta ''bir kaç'' kürtde Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında yaşadığının bilincinde ve saygılı bu arkadaşlarıma diyecek lafım yok. Neyse kafam çok karışık...

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tamam da canım benim, insanlar nasıl doğacağını seçemiyor ki? Afrikalı, Çinli, Yunanlı, Amerikalı, her tür var. Onlarca ülke... Yani birinde doğuyorsun işte. Bu yüzden, sen de Kürt olarak doğabilirdin? Yani yapacak bir şey yoktu o zaman... Seçme olup da, doğarken Kürt olmayı seçerlerse, o zaman sert çıkışırdık. :D Ama biz işte Türk doğduk. :D Böyle bir şey bu da.

1|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır Kardesm doğru biliyorsun Türk'ün Türk'ten başka dostu yok. Ve ayrımcıyım

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Yanlış düşünüyorsun. Her zaman birlikte savaştı bu millet. Elbet hainler çıktı iki taraftanda. Ama kürt ya da türk ayrımı olmaz. Vatanın evladı ve hain ayrımı olur. Bu ülkeyi seven, koruyan herkes bu vatanın evladıdır. Askerine silah sikan, tas atan sadece haindir ve bunlar sadece kürt değil türkte var olayları izledik hepimiz. Her toplumun içinde kani bozuklar vardır. Ayrımcılık yerine omuz omuza durursak bu kani bozukları aramızdan atabiliriz. Başka vatanimiz yok. Birbirimizi üzüp kutuplaştırmak yerine birlik olmalıyız.

0|0
    0|0
  • Diğer bir deyişle Türkü dünyada seven medeni bir millet olmadigi gibi kendi icinde de sevilmeyen bir toplum. Aynen emperyalist ıngilizler gibi sevilmeyisimizin nedenleri bellidir. Onları yazıp proteinsizlerle polemiğe girmek istemiyorum.

0|0
    0|0
  • derin konuları buralarda konuşmayı çok sevmem

1|0
    0|1
  • Eğer tarihi okuldan öğreniyorsan zaten ayrımcı olursun. Devlet sizi bilerek ayrımcılığa sürükledi 93 yıldır. Pkk'yı da bilerek bitirmiyorlar. Çünkü bitirseler Türkiye içindeki bölünmeler son bulacak.

Benim bir sözüm var bu konuda : Türkiye'yi hiç bir zaman Türkler yönetmedi.
    Bu dediğimi iyi düşünün. Zira o zaman üstünüze oynanan oyunları anlarsınız.

0|0
    0|0
  • vaktiyle bir ATSIZ varmış

1|0
    0|0
  • Aslında evet kürt isyancılar vardı ama ben hep genellemeden kaçınılması taraftarıyım

1|0
    0|0
  • Ermeni, rum ve acemler dışında geçmişte ihanet eden pek yok. Hatta bu milletlerde ilk önce kendi içindeki iyi olanları öldürüp sonra başkaldırmışlardır. Bilmeden bir tarafımızdan uydurmayalım.

0|1
    0|0
  • ben kürt değilim ama kürtler bin yıldır bütün savaşlarda türk kürt kardeş olarak savaşmış tarihin tozlu sayfalarını iyi karıştır ırkçılık ayrımcılık çok kötü birşey bir insanın etnik kökeni ne olursa olsun vatanını bayrağını seviyorsa onu sevin ve sahip çıkın ırkçılık kin ve düşmalık tohumlarından başka birşey ekmez

0|0
    0|0
  • Ayrımcılığa karşıyım lakin milliyetçilik duygularim kabarırsa dinlemem almani yahudisini ermenisini sirpini

1|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapmam.

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunu savununca biz faşist oluruz.

1|0
    0|1
  • Ayrimci deyilsin her turk gibi gecmisteki ihnanetleri sindirmemiz zor tabi ama kurt deyilde pkkli desen cunku ikisi farkli ve ermenilerin bize karsi ve bizim onlara karsi nefretimiz var bu boyle olucak

0|0
    0|0
Yükleniyor...