Asker Arkadaşınız ve Kızkardeşinizin Duygusal Bir Bağ Kurduğunu Öğrendiniz?

Merhaba arkadaşlar. Bu konuya lütfen ciddi yaklaşın, çok rica ediyorum bunu.
Ne yapacağımı bilemediğim bir olay içindeyim. Konu şu;
Asker arkadaşınız ile senede 1 bile olsa gidip geliyorsunuz. Siz bir şehirde, o başka şehirde. Ancak geldiği ve ağırladığımız dönemlerde, kızkardeşim ve arkadaşım arasında duygusal bir bağ oluşmuş. Sonrasında telefon ve sosyal medya aracılığı ile görüşmeye de devam etmişler. Böyle bir durumu öğrendiğinizde ne tepki verirsiniz?

Ayrıca, diyelim ki saygı gösterdiniz. Öğrendikten sonra, evinizde ağırlamaya devam eder misiniz, bir nişan falan olmadan?

Son olarak yüzük takmak istiyormuş ve anladığım kadarıyla tek yapacak bunu ailesinin de haberi olduğu halde. Bu bir saygısızlık değil midir? Tek yüzük takma olayı ailecek kabul edilecek birşey değil bizim açımızdan.

Nasıl davranmalı, nasıl tepki vermeliyim, lütfen akıl verin bana?

1|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Ailesiz yüzük takilmaz bu bizdede boyle kiz tarafina saygisizlik olur ayni zamanda o ailesiyle gelip yuzugu takana kadar sende irtibatini kesmelisin tawrini koymalisin ewinde flan agirlamada asla

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynen böyle düşünüyorum ben öğrendiğimden beri. Muhtemelen aynısını yapacağım. Aile örf ve adetlerimizi de ayak altına almanın alemi yok. Mesafeyi koyacağız ailemle de konuşacağım. Madem bu olay var, ailesiyle olması gerektiği gibi gelip taksınlar yüzük. Sağolun fikriniz için.

• 1ay

En güzeli bu olur rica ederm...

En İyi Erkek Görüşü

• ailesiyle gelip Nisan yapılması gerek bizde de öyle nisanda iki tarafında ailesi olmalı herkes bilmeli bence ek olarak ayni evde agirlanmamali benim görüşüm ama tabi ben cok buyuk biri değilim bu konularda bilgim cok fazla degil yani ama dusuncelerimi yazdim :)

0|1
    0|0
    • 1ay

En doğrusunu yazdın kardeşim. Nişanlısı bile olsa yatıya ağırlanmaz, bir adap vardır aile ilişkilerinde. Ağırlarsan sana onun ailesi ne gözle bakacaktır belli mi? O yüzden ben de bana ilk ağızdan açıklandığı andan itibaren, evlilik olana kadar gelme gitmelerde mesafeler koyulmasını istiyorum.

• 1ay

Ailesinin haberi varmış ve istiyorlarmış. 8 Saat mesafemiz var. Ailelerin olması en mantıklı edepli ve doğru olanı diye düşünüyorum ben de. Bu o an için, geldiğimde yüzük takayım nişane olsun demiş yani. Ama olmaz öyle birşey, edep var adap var bu işlerde.

Kızlar Ne Diyor 5

• gayet doğal bir durum aralarında bağ olması.
    Ailesi biliyorsa ailesinin gelip yüzüğü takması gerekir. Aile varken kız istenmeye gidilmesi kızın ailesi için hiç hoş bir durum değil. Evinizde aynı saygıyla, seviyeyle gelip kalabilir tabi.

0|1
    0|0
  • Ailesiz tek yüzük takılmaz bunu söyle ona ona göre davransın
    Ayrıca artık bir bağ oluşmuş ve sizin evde ağırlanması hoş değil

0|1
    0|0
    • 1ay

Belirteceğiz, mutlaka ki ciddi bir konuşma ile olması gerekenleri anlatacağız ona. Teşekkür ederim.

• 1ay

Rica ederim

• tepk, l, k bşy yok. düzgünce konuş işi ciddiyete döksün arkadaşın

0|1
    0|0
    • 1ay

Düzgünce konuşacağım da haberi yok haberim olduğundan. Tekrar gelmesini gerektiren mesleki bir olay var. Meğer buraya yerleşmek içinmiş çabası. Ciddiymiş olay ve gelince konuşacakmış benimle. Ben böyle birşeyi hayatımda kaç kez yaşayacağım ki, şaşkınım işte:)

• 1ay

Allah mutlu etsin :)

• 1ay

Amin efendim, sizi de.

• İstemiyorsan evinde ağırlamazsın ama daha fazla karışmamalısın.

0|1
    0|0
  • gel iste de çocuğa.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Hatayı baştan yapmışsınız dostum. İyi niyetinin kurbanı olan insanlardansın. Evde kız kardeşin varken misafir ağırlanmaz. Şimdi ayıkla princin taşını.

Tavrını net koymalısın. Ailesiyle birlikte gelip isteyeceklerse buyur et. Olmuyorsa yemişim duygularını, sevgilerini. Kapı gibi durman lazım. Ne olursa olsun kabul etme başka bir durumu.

0|1
    0|0
  • Hayır bir daha evimde misafir etmezdim.
    Çünkü işin rengi değişiyor artık.
    Gönül ve nasip meselesi bu.
    Olur mu olur, buna değil itirazim.
    İyi ve doğru birisi ise arkadaşim,
    Kardeşime de huzur getirecegine inanıyorsam... Getir aileni, iste derim. Değilse telefon vb üzerinden bir daha iletişim kurmasına müsaade etmem kardeşime...

0|1
    0|0
  • Yakınlaşma normaldir ama öyle tek başına yüzük takmak olmaz. Çek konuş. Ciddiyse ailesi gelir ister. Yüzük takılır iş resmiyete dökülür

0|1
    0|0
  • Ya gelip ailece isteyip söz kessin ya da zihtir olup gitsin tamamen

0|1
    0|0
    • 1ay

Aynı şekilde düşünüyoruz evet, olacaksa kısa zamanda ailecek yapılacak bir tören olmalı. Teşekkür ederim fikir için.

• 1ay

Rica ederim hayırlısı olur inşallah

• Asker arkadışım yok normal dostumu düşündüm böyle bişey yapsa anasını sikerdim kız kardeşimide hastenelik ederdim arkadaşın gelip babandan istiyemiyormu? Gerçi oda insana koyar mk arkadaşın la kız kardeş olmaz yav

0|1
    1|0
    • 1ay

Söyleyememişler zaten ben de annem vesilesiyle duyuyorum. Ciddiye binecekmiş iş ama ben napacağımı bilemedim kardeş. Biri kardeşin üzülsün istemezsin, öteki askerden öteye geçmiş bir arkadaşın. Daraldım yol yordam bulamıyorum.

• 1ay

Ben kızkardeşimi birisiyle çıktıgını görsem çok pis döverdim öldürebirdim bide bu arkadaşımla çıksa affetmem aklıma herşey gelirdi öpüsmüs olabilirler ya da yatmış olabirler herkesin zoruna gider öyle şeyler şahsen arkadısıma öyle bacım çocuklugu yapmam ama yaparsamda evde beni agırlasa lan derim anasını siksem bişey demez canım olarak görürdüm

• 1ay

Dostum sende farklı pencereden haklı bakıyorsun. Cinsel bir mevzu olamaz aile yapımızdan kaynaklı ve kardeşim müsade etmez. Ki üzücekse sizi ayrılayım hemen demiş anneme. Öyle bir gebeliği olsa çocuğa bunu demez. Elbette erkek arkadaşları olacak kardeşlerimizin, evde kalmayacak ki bunlar birini tanıyıp yuva kuracaklar. Bizimkinin farklı yanı asker arkadaşım olması.

• Kız kardeşim yok ama ilk ona kızmak lazım yüz vermese arkadaşın böyle bişeye cesaret edemez

0|1
    0|0
    • 1ay

Haklısın bu konuyu da aynı şekilde düşünüyorum. Ama ciddiyete binmiş iş ancak öğreniyorum onuda annemden. Artık kızsan ne fayda? Ben ki kardeşimin arkadaşları geldimi odamdan çıkmayan adamımdır, rahatsız hissetmesinler diye. Şu düştüğüm duruma bak kardeş, çok zor ve çıkmaz ara resmen. Nereye döneceğim ne yapacağım bilemiyorum bu konuda.

• Aile içinde yüzük takmaları şart yoksa skrm belasını 😐

0|1
    0|0
    • 1ay

Kardeş, artık yüzsüzlüğü ele alacam kardeşim için saygı göstereceğim ama çocuk deiş ki yüzük takmak istiyorum geldiğimde. Ulan ailen yok mu, bizim ailemiz yok mu, öyle kafaya göre gel yüzük tak olur mu?
      Anneni, varsa kardeşini, babanı alır gelir ailelerin arasında yaparsın yapacaksan. Arkadaşımdan soğudum duyunca yav napacağımı bilmiyorum.

• 1ay

Bakalım o gün hangisi olacak nasıl tepki vereceğim. Sağol değerli kardeşim.

• 1ay

Rica ederim hayırlı sabahlar

• Kes dialoğu

0|1
    0|0
    • 1ay

Keseceksin de kardeşinde seviyor, ciddiymişler bir de yüzük takabilecek kadar. Kardeşimin geleceği onunla olacaksa eğer, ona engel olmuş olmak istemiyorum. Yoksa tak diye bitireceğim arkadaşlığımı.

• 1ay

O zaman kardeşliği bitir. Bırak seçimi o yapsın.

• Tek yüzük takma olayı nedir sadece kız mı takacakmış

0|1
    0|0
    • 1ay

Yok yahu şu şekilde, bu burada ki bir mesleki olay için gelecek. Neymiş efendim gelmişken yüzük takarmış, adı belli olsunmuş. Aileler biraraya gelmeden olurmu bu iş yahu.

• Niyeti ciddiye artik bir sans verin yani.

0|1
    0|0
  • ben yanlış anlardım bu benım ıcın değilde bacım ıcın mı gelmış dıye. hoşlanmış olabılır duruma bakılırsa kardeşinde hoşlanıyor. bu saatten sonra zaten senın ıcın değil kardeşin ıcın gelecek belkı de hep oyleydı. bu konuyu kardeşinle konuş eger ıstıyorsa karşı tarfta ıstıyorsa arkadaşına soyle aılesını alıp gelıp ıstesınler aksı taktırde evınıze gelıp gıtmesın. ben kabul etmem bı de yatıya kalıyor hıc te normal değıl bu durum hatayı başta yapmışın duzeltmekte sana kalmış eger kardeşinde ıstıyorsa bır an once nışanı yapın

0|1
    0|0
  • yanlış bır durum ama gönül bu durum cıddıyse o konuda telore edıle bılır.
    ama bundan sonra sızde kalması uygun olmaz.
    yüzük takma olayı ılan etmektır yanı ben bununla sözlendım herkes bılsın manasında ve tek başına bu ış olmaz aileler nıye vardır.

0|1
    0|0
  • karışmam ne halt yerse yesinler ama sonra gelipte yardım isterse hassiktirr derim acımam

0|1
    0|0
    • 1ay

Hah, aynı annemin dediği gibi. Annem de diyormuş doğru karar ver, sonra ağladın mı kendin düşünürsün.

• 1ay

umursamam ailem yok benim olanıda beni dışladı.

Yükleniyor...