Şizofreni amcadan zarar gelir mi? (Uzun ama bir göz at ) ?

Bugün parkta otururken yanıma bir amca oturdu. Bilirsiniz yaşlılar bazen yalnızlıktan sıkılır birileriyle tanışma zaman geçirme gereksinimi duyar bende ilk başta sadece onlardan biri zannettim. Burda unidemi okuyosun nerden geldin sohbetlerinin sohbetlerinin ardından amcanın çokta normal olmadığını farkettim üzerine şizofren olduğunu söyledi. Kimsenin hastalığından dolayı onunla arkadaşlık kurmadığını falan söyledi sohnete ihtiyacı vardı belliydi. Hayatta insanın karşısına çıkan başına gelen hiçbirşeyin tesadüf olmadığına inananlardanım bir kafeye oturduk bir demlik çay içtik tavla falan oynadık. Sohbet ve hareketler arada normalin dışına çıksada ortam fena degildi. 2 saatten fazla birlikteydik. Genel kültürü de gayet yüksek bir insan. Günde 16 ilaç kullanıyormuş şu an %40 mış oranı. Numaramı falan istedi biraz tereddüt ettim ama verdim. Ararım müsait olduğun herzaman buluşalım konuşalım falan dedi. Olur dedim ama hep aklıma abuk subuk sorular takıldı. Çünkü daha önce ailem bir şizofrenle mahkemelik oldu dayım olaya karıştı 1 yıl içerde yattı. Bende ister istemez hastalık hakkında trajik olsada birşeyler öğrendim adam oldurselerde en fazla tımarhaneye atılıyorlar diye biliyorum. Sohbetin onlara yararlı olduğunuda duymuştum gibi gibi.. şu an aşırı araftayim bilmediğim yabancı olduğum bir şehirde üni okuyorum ilk ayım. Yarın arayacak eminim bir arkadaşıma bahsettim engelle numarasını dedi ama bu nede kadar doğru olur? %40 Şizofreni olan bir insan , bana gerçekten ihtiyacı var... Araftayim hiç bilmiyorum lütfen yardımcı olun? Ne yapmalıyım? 😟

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Amcayla sohbet et konusamya ihtiyaci var ayrica sen konusurken sezmissindir genel olarak iyi niyetli insanlar sizofren veya psikolojik rahatsizliklardan muzdariptir ona iyi gelir yapayalniz olmak cok zor her iyiligin bir karsiligi vardir zor bir zamaninda , yaptigin bu dostluk sana guzel bir sekilde doner ancak tedirgin olmadiysan onunla konusurken korkuya kapilmadiysan arkadasligini surdur derim..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• gecen banada denk geldı öyle kolumdan tuttu sen hasan degil misin diyo yok amca degılım dedım o sun sen evet yok dıyınce sus carparım haa cevap verme diyo sana bana gecen küfür ettin diyo bide yaslı olmasa elımde kalıcaktı neredeyse

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tamam kalabalık yerde otur konuş çok iyi yapmışsında numaranı vermen biraz değişik geldi çünkü hasta bir amca sans farkında olmadan bir şey yapsa sorumlu tutulmaz ki dikkat et sen yine de

0|0
    0|0
  • Uzakk durmanı tavsiye ediyorum senden canım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Haftada 1-2 gün bir kafede otursanız bir zararı olmaz bence insanların içinde olacaksınız

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklısın reis ama mesela adam tutturdu benide Ankara götür bigun falan. Bunu birkaç defa tekrarladida hatta ne zaman gideriz falan dedi. Şimdi alsam gotursem ne diycem bizimkilere uniden arkadas mi 😊goturemeyecegimi nasıl söyleyeyim? Veya gidelim demek ne kadar sağlıklı olur onun için de benim içinde. Bu en ufak bir örnek bunun gibi onlarcası gelecek başıma eminim.

• 1ay

Yapmaman gerekene dikkat etmelisin, sorumluluk almayacan. Şimdilik engellemeyip görüşmeye devam edip daha sonra rahatsız eden durumlar fark edersen derslerim var dersin görüşmezsin.

• Her sizofreni hastasinin kötü olmadigini o amca sayesinde anlaman lazimdi. Kirma kalbini ama hasta oldugunu da unutma.

0|0
    0|0
  • gelebilir

0|0
    0|0
  • Ebru gündes Araftayim şarkısını aç dinle

0|0
    0|0
Yükleniyor...