Neden artık Kürt vatandaşlara doğulu deniyor?

Doğuda Türk de yaşıyor Kürt de.
Doğulu denince benim aklıma Türkiye'nin doğu illeri geliyor mesela.
Erzurum, Erzincan, Elazığ, Malatya, Bingöl, Kars... vs...

Provokatif görüşler şikayet edilecektir ona göre.

0|1
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yeni duymuyorum..
    Çocukken bile mahalleye biri gelince "doğulu onlar" derlerdi..

Ben yurtdışından geliyorlar sanırdım..
    Kürt demek yasakmış gibi.. Saçma..
    Valla ben "Kürt kardeşlerim" diyorum..

#Vesselam

1|0
    0|0
    • 1ay

Kesinlikle. Bence de saçma. Neden Kürt diyemiyormuşuz?
      İngiliz de derim Arap da derim Kürt de..

• 1ay

Acı ama güzel bir ders olmuş sizin için. Benim de babamın babası, yani dedem çok aşırı Türk milliyetçisidir fakat annem de dahil hiç bir gelini tam olarak Türk değil. :)) Alman'ı da var Laz'ı da Arnavut'u da. Bu da dedemin dersi :))

En İyi Kız Görüşü

• Saçma.. Doğunun asıl yerlileri Türkler olmasına rağmen Doğulu diyince herkes Kürt diye algılıyor. Bu kafayı değiştiremeyiz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kürt irkinin ismi kirlendi ondan :) hani zenciye Wnci diye bagirmazlar ya ayip olmasin diye. Heeh iste bizde ayip olmasin diyebkurt değil doğulu diyoruz :)

0|0
    0|0
  • Turkiyenin doğusunda kürt arkadaşlar var. Kürt demek yerine doğulu diyorlar hani yumuşak bir tabir olsun diye sanırım

0|0
    0|0
  • Doğulu denmesine gerek yok. Türkiye de yaşayan herkes Türk vatandaşıdır.

0|0
    0|0
  • Batılı mi densin? Sen ne düşünüyorsun? Ne diyelim kanka?

0|0
    0|0
  • Ne densin? İşte ayrımı kaldırmak gibi birşey.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne ayrımından bahsediyoruz?

• 1ay

Yahu neden hakaret olsun? Irk isimleri ne zamandan beri hakaret oldu? Bence siz kafa yapınızda bir değişiklik yapın.

• 1ay

Ben zaten toplumsal olarak yaklaştım yoksa ben zaten ırkıyla hitap etmem. Halkın aklına kürt deyince başka birşey geliyor, yılların birikimi kim değiştirebilir? En azından daha soft oluyor bu.

• Eee doğulu değiller mi yani?

0|0
    0|0
    • 1ay

Doğulu denilince sadece onlar kastediliyor. Bu durumu soruyorum. Oysa orada Türk de Kürt de Ermeni de yaşıyor.

• 1ay

Hayır sen maraz çıksın diye fazla didikliyorsun. Ben tanıştığım hiçbir insana ırkını sormuyorum. Memleketi doğu iller olan insanlara ırkına bakılmadan doğulu denir bu konu açık ve net bence. Kimin ne ırkta olduğunu didikleyip ona göre tavır takınmak aslında bence talihsiz olan.

• 1ay

Benim ailemde her türlü etnik ırka sahip insan var. Kimin hangi ırktan olduğunu bildiğimiz halde hiç bir ayrımcılık yapmıyoruz. Çünkü biz bir aileyiz.
      Bu da aynı şekilde. Irkları bilmemizde bir sakınca yok. Biz büyük bir aileyiz. Hatta önemli olan ırkını bildiği halde o kişiye karşı hoş görülü olabilmektir. Bizim halkımızın öğrenmesi gereken de tam olarak bu.

• Genelde kürtler doguda..

0|0
    0|0
    • 1ay

En çok İstanbul'da var emin olun. Türk'ü de Kürt'ü de Suriye'lisi de en çok İstanbul'da.

• 1ay

Suriyeli..
      Şu nefret ettigim araplar konuya nerden dahil oldu?

Emin olamam istanbula
      Kesin diyemiyorsunuz. Ki diyemezsinizde.

• bazı ırkçılar tüm kürtleri pkklı olarak göstermeye çalıştığı için bazıları da dikkat çekmemek tepki almamak için söylüyorlar. bence söyleyene değil söyleteb
    ne bak.

0|0
    0|0
  • dogru onlarda ttc vatandasi isteselerde istemeselerde sevselerde sevmeselerde bizim topraklarimizda gezmelerine izin veriypruz fazlasini isterlerse ne yasadiklari ortada

0|0
    0|0
  • bilemiyeceğim; ben Türkiyenin en batısında yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Ayrim yapmayi seven hadsizler var...

0|0
    0|0
  • Irkçılık niye yapıyorsun onlarda benim din kardeşim

0|0
    0|0
  • Dogu deyince aklima gunes geldi

0|0
    0|0
  • fark etmez desinler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kökenleri orada olduğu için

0|0
    0|0
  • Kültür açısından denildiğini düşünüyorum irk , etnik köken açısından ayrim vs. değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...