Zihnin gücüne inanır mısınız?

Bir arkadaşımıza bugün ne kadar solgun gözüküyorsun dediğimizde bir süre sonra gerçekten halsizleşip solgun bir hal aldığını görebilirsiniz. Peki sence zihnin potansiyeline nasıl kullanabiliriz?

1|1
10|36

En İyi Erkek Görüşü

• Diceğim şey bununla biraz alakalı, arkadaşımın ateşi çıkmıştı ve aynı zamanda grip olmuştu. Ben ona ilaç getircem bekle dedim ve gidip sıradan bir vitamin ilacı verdim, Kanka bu ateş düşürücü ve grip ilacı bu sana iyi gelir dedim, oda inandı ve içti. Psikolojik olarak beynini kandırmak istedim yani gerçekten o ilaçların olduğuna inanırsa beyni hastalığı geçebilir diye düşündüm, yanlış düşünmüşüm çocuk akşama doğru kusmaya başladı 2 gündür yemek yiyemiyor doğru düzgün :d kısaca zihnini kullanamadım sfsdfsf

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet inanırım, herşey insanın kendi elinde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Vucut Algıya dayalı refleksler gösterir. Bir kaç kişi size mal dese bir süre sonra mal oldugunuzu, zeki dese zeki oldugunuzu, güzel dese güzel oldugunuzu düsünüyorsunuz. Kadinlarin algisi daha fazladir ve Daha duyarlidir. Mesela kadinlar erkeklere nazaran eşten/sevgiliden seni seviyorum, güzelsin, tatlisin gibi sözcükler duymayi daha cok isterler. duymak rahatlatir onları. Doğrulugunu pek sorgulamazlar. Sadece duymak isterler.
    Ama erkekler duysa da sorgularlar. Söylemekle hemen inanmazlar. kendisi inanmiyorsa iltifat olarak kabul ederler. Kendileri müşahede ettikten sonra gerceklere odaklanirlar. Kadinlarin saf duygulu olması, erkeklerin isgüzar olması bu yüzdendir :/

1|0
    0|0
  • Valla bugün işlerimi oturduğum yerden kalkmadan yapmak istiyorum ama imkansız
    İnanmıyorum ben ayakların gücüne inanıyorum :)

1|0
    0|0
  • Zihin gücü denen şey; Beyinde var olan enerjinin gözler yolu ile karşı tarafa iletilmesidir. Eskiler buna nazar der.
    Nazar boncuklarının görevi ise gözden gelen bu enerjiyi üzerlerine çekerek kişiye ya da nesneye zarar dokunmasını önlemektir.
    Beyindeki enerjiyi bizler (bazı kişiler ) çok kısıtlı olarak kullanırız. Araştırmalara göre beyindeki güç gerçek potansiyeli ile kullanılırsa atom bombasından daha etkili

1|0
    0|0
    • 1ay

Gozler yolu ile mi? Ornegin bir erkegin bir kiza her karsilasmada bakiyor olmasi da herhangi bir etki eder mi?

• 1ay

@Bembeyazgul Onunkisi direk mallıkmış :D
      Başta desene : )

• Bu biraz da insanın içindeki elhamlık hali ile alakalı..
    Pozitif düşünen insan güler geçer..
    Negatif olan ise hastalık hastası olur..

1|0
    0|0
  • Evet beynin çalışma sistemi aynen arkadaşınla yaptığınız konuşma örneği gibi. Beyin için doğru ya da yanlış diye bir şey yok. O neyi duyuyor, kokluyor, görüyor, tadıyor, hissediyor (iyi veya kötü) ona göre zihin şekilleniyor. Bilinçaltı oluşuyor.
    Örnek;hakaret biirisine edililince hemen sinirleniliyor
    ama karşı daki gülümserse biz de gülümseriz genellkle.
    Sporcular (özellikle profesyoneller) imgeleme tekniğinden faydalınırlar.

1|0
    0|0
  • Verdiğin örnek bence zihnin gücü falan değil sen birine solgun görünüyosun dediğinde istemsiz olarak bilinç altında öyle kalıyor ve kendini halsiz ve solgun hissetmeye başlıyor

1|0
    0|0
  • Zihin gücüyle mangal yakabiliyorum..

2|0
    0|1
    • 1ay

çok işe yarayacağına eminim

• İnanırım

1|0
    0|0
  • ciddi olarak başıma gelmşi olaylarda var

1|0
    0|0
  • Telekinezi ve bu. Pek inanmıyorum.

1|0
    0|0
  • inanmam

1|0
    0|0
  • EVET

1|0
    0|0
  • Düşünce gücüyle nesneleri hareket ettiremedim hiç lucy gibi olmayı isterdim ama

1|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|1
  • onunla ilgili bir film var biliyormusun beynin %100 ünü kullanınca neler yapabileceğini anlatan bir film onu izle ve gör ve gerçek

1|0
    0|0
  • ne kadar solgun gözüküyorsunu üzerine alırsan solarsın tabi her saldırıya karşılık vermen lazım ya kendine dönüp hayır gayet güzel görünüyorum diyeceksin ya da başka düşüncelerle savuşturacaksın

1|0
    0|0
  • hayırr

1|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|0
  • Bilmem hiç düşünmedim

1|0
    0|0
  • çeşitli kitaplar var. onları oku. anlarsın. evet dediğin olay var.

1|0
    0|0
  • bilemem bazı ilginç gizemli insanlar görmüştüm ama faydası ne bu işlerin?

1|0
    0|0
  • Kullanmak için derdi teasayi bir tarafa atmak lazım 😃

1|0
    0|0
  • Tabikide ama buna Bilinçaltının gücü , İnanmanın gücü demek daha doğru.

1|0
    0|0
  • astral seyehat ile 7 kere hacca gittim

1|0
    0|1
  • ınanırım

1|0
    0|0
  • aynen zi

1|0
    0|0
  • Onu bilmem ama ben zihin gücümle çadır kurabiliyorum

1|0
    0|0
  • İnanırım

1|0
    0|1
  • inanırım.

1|0
    0|1
  • Eed yahu neden olmasın?

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 9

• Hassas insanlarda işe yarar

1|0
    0|0
  • Ben zihin gücümle evde temizlik yapıyorum mesela tavsiye ederim. :D

1|0
    0|0
  • gibi gibi her durumda degil

1|0
    0|0
  • Hayır. Bu dediğin psikolojik baskı. Zihin gücü diye bişey yok

1|0
    0|0
  • Tamamen aynı örnek benim düşüncem de bu yönde ama baya uzun bir konu.. Doğru diyeyim

1|0
    0|0
  • Çokkk denedimde pek bir işe yaramadı:)

1|0
    0|0
  • Evet. İnsanların yaptıkları şeyleri bakarak bozabiliyorum skdmdmc

0|0
    0|0
  • Kesinlikle inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Evet durugörü telekinezi vs şeyler

1|0
    0|0
Yükleniyor...