Anlattığım durumda siz ne düşünürdünüz? Asosyal oldum?

Arkadaşlar merhaba umarım sonuna kadar okursunuz ve fikrinizi belirtirsiniz.
2014 gibi abim evlendi ve evini kurdu. evde evlenecek ten ben kaldım. Üniversite mezuniyetim uzadı 1 yıl kadar 2015 de mezun oldum. 22 yaşındayım. neyse konuya gireyim.
2015 haziran ayı gibi ben istabuldayım. Kurs gibi bir şey var sonrasında özel bir işletmede çalışmaya başlıyacağım. Babam aradı beni dedi işte abin torpil bulmuş işe alım varmış şu kadar para yatırıyormuşuz işin garati oluyormuş. Dedim baba ben öyle işlere girmem o işler sıkıntılı işler dolandırılması olur falan ama sen bilirsin bu gibi bir işe garanti verip konuşuyosan vardır bir bildiğin dedim. Neyse memlekete geldim, çalışmaya devam ediyorum kurs aldığım iş yerinde. Abiminde çevresinde partili arkadaşlar falan var bunlarda aynen para yatırmışlar bir yerlere iş bulacağız diye.
Az buz paralardan bahsetmiyorum 10-15 bin tl lerden bahsediyorum. Neyse, abim bir güzel herkese demiş bu iş garanti ben şöyle biliyorum böyle garanti sende gel seninde işin olsun diye diye çevresinden 25-30 kişiden paraları toplamış bir hesaba yollamışlar. tabi abim ablam eniştem kim varsa aileden bu rakama dahil değil. Neyse gel vakit git vakit memur gibi milletten belge topladılar yok noter yok hastahane kağıdı, bu parayı verenlerden 1 tanesi hapise giriyor. Diyorki bana para lazım benim paramı verin. Vermezseniz seni öldürürüm falan diyor. Bunu arkadaşı da aynen parasını istiyor. Sonra abimde parayı alan adam ankarada diyence abimide alıp ankaraya gidiyorlar bir gece direk. Neyse adamı tabi bulamıyorlar orada, abimde diyor tamam ben senin paranı vericem hadi dönelim memlekete. Sahını solunu kurcalıyor bulamıyor 20-25 bin tl yi. Çıkıyor babandan dedemden istiyor. anlatıyor işte hapisanede ölümle tehdit ediyor para lazım ankaraya gittim geldim.

Güncellemeler:
1ay 2-3 çocuk babası abim. Dedem babam babannem diyor neyse olan olmuş verelim bankadan para çekeriz hallediriz yedircek halimiz yok seni para için diyor. Aradan 1 hafta geçmeden diğer parayı yatıranlarda istemeye başlıyor abimden. paralarını yatıralı 1 yıl olmuş. iş yok güc yok. Abim dükkanına gidemiyor daha ortağı da bu işin içinde oda para yatırmış. Sonra abim çıkıp diyor evi apartmanı arsaları ipodek edelim kredi çekelim sanayideki dükkanı satalım. borcumu ödüyelim millet benim peşimde
1ay Burda ben devreye giriyorum diyorum ne ipodeği ne kredisi. Napıyosun sen bende varım burda sen evlendin barklandın. İşini kurdun borç bile yaptın. Nereyi keyfine göre satıp kredi çekiyosun diye parlıyorum. Abimde diyorki gemiye işçi olarak giderim 1-2 yıl gemide çalışırım parayı öderim. diyor Babam, Dedem, Babannem yine kabul ediyor. krediyi çekiyorlar dükkanı ucuzdan satıyorlar 1 ay içinde ederinin altında para lazım diye.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Çok zor bir durum uyanığın biri sizi fena dolandırmış..

0|0
    0|0
Yükleniyor...