Kız çocuklarınıza ne öğretiyorsunuz/öğreteceksiniz?

Kız çocuklarınıza ne öğretiyorsunuz/öğreteceksiniz?

0|1
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• bir gün çocuk sahibi olursam , ona her şeyin güzelini doğru ve değerini öğreteceğim , aslında çocuklarıma kızlarıma karşı hem arkdadaş yeri geldiğinde sırdaş olacağım.. ona kalbinden daha yakın olmak gölge gibi onun ardasında bir zirh gibi koruyacağımı bilecektir her zaman.. mutluluk onun kendi avuçlarında olmalı , pırıl pırıl parlayan ümidi geleceğine karşı her zaman o güveni vereceğimde.. onlar tabi ki bizim kanatlarımızın altında olmalı..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Paylaşımına aynen katılıyorum. Ek olarak kendine saygı duymayı ve güvenmeyi, kendini sevmeyi, dürüst olmayı, ne kendine ne de bir başkasına haksızlık edildiğini düşündüğünde karşı koymayı, düşünmeyi, sorgulamayı, farklı olmaktan, kadın olmaktan korkmamayı, özgür olmayı öğreteceğim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Zamane öğütler..
    Sonuç.. Boşanma..

Öğüt dediğin birleştirici olur..
    Sabır tavsiye eder..
    Fedakarlık tavsiye eder..
    Kırmamak için kırılmayı, gerekirse kendinden (bencillikten) vazgeçmeyi öğretir..

Bakınız bir Peygamber (asm), kızına nasıl öğüt veriyor:

"Ya Fâtıma.. Sen Ali'ye hürmetkâr ol ki, Ali sana köle olsun.."

1400 yıl geçmiş.. 1400 yıl daha da gerilemiş bu içi boş öğütler..

#Vesselam

1|0
    2|2
    • 1ay

İyi hoş yazmışsınız da , fedakarlıklar hep kadınlardan bekleniyor, aman kızım o erkektir yapar sen sabret, aman bekle , aman sus, bundan ala gerilik? Hiçbirine katlanılmaması gerektiği öğütlenmiş burada da. Saygılar.

• Olur da bir gün bir kızım olursa onu Kur'an ahlakıyla yetiştirmeyi umud ediyorum. Allah nasib ederse bu en büyük temennimdir. Oğlum olursa da ona adam olmanın insanın var oluş amacına en büyük hizmet olduğunu ve insan onuruna yakışan en büyük meziyet olduğunu öğreteceğim. Yine Allah nasib ederse diyorum.

1|0
    0|0
  • milyonlarca şey var

1|0
    0|0
  • Neden kızla erkek
    çocuk arasında ayrım yapıyorsunuz benim kızım ya da oğlum olsa ahlakı, adaleti, eşitliği, haram yememenin çok kötü bir şey olduğunu söylerim karşındaki hristiyan ateist dahi olsa dinden dolayı o kimseye aleyhinde konuşmamasını ve cinsiyet ayrımı yapmaması, hayvanlara eziyet etmemesi, insanlarını sevmesini ve kibirli olmaması öğretirim

1|0
    0|0
  • Bilim kitapları ve savunma sanatlarını öğretirim

1|0
    0|0
  • Sagcilara guvenmemesi onlarla arkadaş olmamasını.

1|0
    0|0
    • 1ay

Babam da bana söylemişti. :D

• 1ay

Evet milliyetçi olmak için sağcı olmana gerek yok ki zaten

• 1ay

Milliyet ait olduğun ırkı ifade eder. Vatani sevmek milliyetini sevmek demek değildir. Proteinsizlerle bu mevzulara pek girmemek lazım.

• kızı erkeği yok çocuğa adaletli olmayı insan olmayı merhametli olmayı paylaşmayı yaratılmış bütün canlıları sevmeyi ve karakterli olmayı öğrettiğimiz zaman sorun kalmaz..

1|0
    0|0
  • Merhamet duygusunun intikam duygusundan daha hayırlı olduğunu ancak aynı hatayı iki kez yapmaması gerektiğini.

1|0
    0|0
  • Ben oğluma öğreteceğim. Günahin, namusun, sadece kizlara ait olmadiğini.

3|0
    0|0
  • Dövüşmeyi silah kullanmayı erkekleri nasıl etkileyeceğini bir kız bunlarla

1|0
    0|0
  • kendisini savunmayı öğretcem :)

1|0
    0|0
  • konusmadan duramıyormusunuz

0|0
    1|0
  • guzel olmuş aynen

1|0
    0|0
  • Annesini ve çocuğumu sizin gibi düşman varmışcasına haykıranlardan uzak tutacağım kesin.

0|0
    1|0
    • 1ay

Düşman var çünkü.

• 1ay

Düşman falan yok, paranoyak oluyorsunuz iyice.
      Ben kızıma herşeyi başarabileceği bir dünya yapmasını öğretirim. Ve insanlara da pisliğe bakarmışcasına davranmasına engel olurum. Benim kızım babasının kızı olacak o kadar.

• 1ay

:)) Hım, peki.

• Erkeklere güvenmemeyi ögretmelisiniz bence

1|0
    0|0
  • Bir çok sey ogreticem ve öğrenmesini saglayicam su zamanenin kızları gibi olmayacak gerçi bozuk bir gençlik var bunların çocukları nasıl olacaksa

0|0
    0|0
    • 1ay

Siz de zamane gencisiniz yalnız.. Yafta hoş olmadı. ;)

• 1ay

bende zamane genciyim ama diğerleri gibi değilim diyim sen anla bu zamane gençler bozuldu hele ki kızlar daha beter durumdalar erkeklerin altından kalkmıyor erkeklere yavşıyorlar herhaltı yapıyorlar ailesi hiç bir şey öğretememiş kızlarına demek ki neyse fazla yazmaya gerek yok herşey ortada zaten

• namuslu olmayı kesınlkle

0|0
    0|0
  • Erkek ne olacak?
    Saçma sapan yazılmış bu.
    İki tarafta kendini toplamalı. Son raddede bu yazılanlar olmalı.

0|0
    0|0
    • 1ay

Özellikle kızlar için. Erkeklerin ezilme, gör görülme gibi durumları zaten pek olmuyor.

• öf sıktı ama acitasyonlarınız

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Guclu kadin hikayesi hep Yalandi...

Hicbir kiz cocugu guclu kadin olmak icin dogmaz. Hepsi masum hayaller kuran, simarik birer prensese benzerler...

Kaderdir onlari cadi, fettan ya da Guclu Kadin yapan.. Tutulmamis sozler, yarim kalmis kaderler, yasanmamis mutluluklar, olumler, ayriliklar guc verirmis insana. Kurulan hayaller iskambil kagitlarindan kule gibi yikildiginda, ezilmemek icin o enkazin altinda, guc veriyor ALLAH insana. Annem guclu kadindi. Ben o guce hayrandim. Hic oyle olamam zannediyordum, ama malesef oldum. BIR GUN BIR KIZIM OLURSA 'GUCLU KADIN DEGIL, MUTLU KADIN OLMASINI DILERIM...

Cok sevdigim bir yazi, Paylasmak istedim😊

1|0
    0|0
  • Sevmeyi sevilmeyi fedakarlığı

1|0
    0|0
  • Edepli , ahlakli olmayi ogretecegim. paylasmali , merhametli olmali , sevmeli , buyuklerine saygili bir birey olmali. daha cok sey var ogretilmesi gereken.

1|0
    0|0
  • Kendini savunsun. Hicbir erkege guvenmesin. Erkeklere kendini harcatmasin

1|0
    0|0
  • başkası için yaşamasın kendi ve kendi değerleri için yaşasın ve hayatını tek başına idame ettirebilsin

1|0
    0|0
  • Vicdan ve merhameti
    Gerisi zaten gelir

1|0
    0|0
  • Kizima uzak dogu dovusu kik box karete kunfu gibi seyler kesin ogrenmesini yillarca gitmesini isterdim

1|0
    0|0
Yükleniyor...