(Fotoğraflı) Zorunlu askerlik sırasındaki erkeklerin maruz kaldığı aşağılayıcı muameleler hakkında ne dersiniz?

(Fotoğraflı)Zorunlu askerlik sırasındaki erkeklerin maruz kaldığı aşağılayıcı muameleler hakkında ne dersiniz?Erkek mahremiyetine kadınlar kadar önem verilmiyor.
Doktorlar hipokrat yeminlerine ve hasta hakları yönetmeliğine aykırı davranıyorlar.
Sadece erkek olmaktan ötürü insanlar aşağılayıcı bir muameleye daha ilk muayene günü tabi tutuluyorlar. Daha sonra da hiçbir karşılık almadan uzun süre ağır işlerde kötü şartlarda zorunlu askerlik hizmeti adı altında çalıştırıyorlar geri kalmış ülkelerde.
Gelişmiş ve aynı zamanda da demokratik ülkelerde zorunlu askerlik hizmeti ve aşağılayıcı muamele bulunmuyor.

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• zorunlu askerlik olayına bende karsıyım. en azından kamuda calıstırılmalıyız . askerlik profosyonelleştirilmeli.

1|1
    0|0
  • ben askerdeyken boyle bır şeye denk gelmedım sadec bır kere acemı bırlıgınde askerıyenın verdıgı eşyayı gıyıyonmu gıymıyonmu dıye soyunun dedı soyunduk alta bakser kaldıydı bayan yoktu

0|0
    0|3
    • 1ay

Hicbir karsilik almadan sadece erkek oldugunuz icin bir sure hakketmediginiz bir yerde dusuk sartlarda yasamaya zorlandiniz yetmedi mi? Akranlariniz gelismis ve demokratik ulkelerde iyi sartlarda egitim alip insanliga katki sunarken siz angarya islere zorlandiniz. Ayrica sizin basiniza gelmeyen baskalarinin basina gelmedigi anlamina da gelmiyor. Dunya buyuk, her tip insan var ve her turlu olay yasaniyor. Maksat sistemi kurup denetlemek ve hukuku tesis etmek.

• 1ay

YAV NE ALAKA ben ankarada yaptım acemı bırlıgını adanada muane oldum kıbrısa gıttım gırnede 1 ay guzel yurta 2 hafta lefkoşada kalan askerlığı yaptım ben boyle bırşey gormedım

• kiz misin erkek misin.. erkeksen erkek gibi ol..

0|0
    0|3
Yükleniyor...