14'ünde gelin edilen ve 15'inde doğum yapan çocuk, doğumdan sonra can verdi. Şimdi bu canın sorumlusu kim?

Doğumdan 1 hafta sonra şiddetli baş ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan kızımız, beyin kanaması sebebiyle vefat etmiş. Doktorun açıklaması: "Organları tam olarak gelişmemiş, gelişimini tamamlayamamış çocukların gebelikleri daha çok ölümle sonuçlanır”.
14'ünde gelin edilen ve 15'inde doğum yapan çocuk, doğumdan sonra can verdi. Şimdi bu canın sorumlusu kim?
14 yaşındaki çocuklar 8. sınıfa gidiyor daha ya! Bu kızı kocaya veren aile, kendine eş yapan kişi, bilen herkes... Sorumlusu kim şimdi bunun? Sizce birileri hesap verir mi? Hesap istenir mi yitip giden 15 yaşındaki can için?

18|7
104|91

En İyi Erkek Görüşü

• ailesini toptan içeri atacaksın önce en az 20 yıl cinayete teşebbüsten yargılayacaksın onu yatağına alan peze.. gin önce s. kini keseceksin sonra cinayetten ve sübyancılıktan yargılayacaksın ve idam edeceksin sonrada yasa çıkaracaksın hacı hoca resmi nikah dahil 18 değil bak 20 yaşın altında evlilik yasak zorlayan 10 yıl

10|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben bazi seyleri soyleyince millet yanlis anliyor uzerime geliyor. Insanlarin cok degil cok eskiye degil 1400 sene kadar oncesime gittiginde baktiginda ummetiyiz diye arkasinda durduklarininda kendine es yaptigi kisiler 14 unden kucuktu. Sapkinlik artik din adi altinda tum herkese gecis yapti. Pedofililigin dinini secenler onun arkasinda durup buna ozamanin sartlariydi diyenler simdi uzerime gelecekler ama ozaman alkis tutanlar Şu an da amin diye arkasindan salavat cekenler bunlarin suclulari. Pedofililik gunumuzun degil gunumuze gelenin bir yayilimi bu boyle gelir boyle de devam eder

3|1
    0|0
    • 1ay

1400 yıl önce insanlar küçük değildi. bırak 1400 ü 40 yıl önce 10 yaşındaki erkek çocuklara sorumluluk veriyolardı. Şimdi ise 10 yaşındaki çocukğu tek başına markete göndermiyoruz araba çarpar diye. Farkı anlayın

Erkekler Ne Diyor 90

• Türk ailelerin büyük kısmı çocuklarını 17 yaşından önce evlendiremezler, çocuklarına erken evlilik yaptırmazlar ve çocuklarını istemediği birisiyle zorla hiç evlendirmezler. Erken çocuk evlilikleri ve çocuklarını çocuğun zorla istemediği birisiyle evlendirme daha çok kürtlerde görülen birşey. kürtlerin yaptığı kötü şeyleri Türk toplumuna mal etmek gibi adilik yapmayın. Çocuğa da üzüldüm.

5|2
    2|1
    • 1ay

Bu soruya yorum yazan bir cahil arkadaş da gitmiş bu olayların Nevşehir'de ve Ordu'da da yaşandığından bahsetmiş. Lan kürtler koca Türkiye'de göç etmedik şehir bırakmadılar. Nevşehir'de ve Ordu'da hiç kürt yok mu? Belki bu 2 şehirde onbinlerce var. Batı Anadolu'da, Orta Anadolu'da ve Karadeniz'de yaşayan herkes Türk demek değil. Yani bir kürt Karadeniz'e veya Orta Anadolu'ya göç etti mi Türk olmuş olmuyor. Bu yüzden Türkiye'de en çok kürt nüfusu İstanbul'da. kürt kültüründeki berdel evliliği gibi olayları da iyi biliyoruz. Cahilliği de o arkadaşa girsin.

• 1ay

@Muhammeddr Araplaşmış Türklük kadar, Araplaşmış Müslümanlık da söz konusu. Netice ortada elbet ama aynı topraklarda yaşayan insanlarsak savaşların önüne geçmek için bile cehalet dağlarını yıkmamız gerekir. Köy enstitüleri kapatılmasaydı bugün bu tablolarda belki karşılaşmaya aktık bile.

• 1ay

Kız Bitlisliymiş sanırım, dediğim doğru çıktı.

• İgrenclik. Bu zihniyeti komple ulkeden silmek lazim.

12|0
    0|0
  • Ailesi, toplum, gelenekleri yaratan atalarımız. Ona boyun eğen babalarımız. Geleneklerimizi korumalıyız saçmalığı. İnsanın toplumdan dışlanmamak için boyun egdigi torelerin suçu. Korkaklık hepsinin nedeni. Burda yazılanların bir boku değiştirmeyeceği gerçeği insanı üzüyor değil mi. Sadece ay yazık diyorsunuz. Ay yazık kime o kıza mı yoksa bir şey yapamayacak olan korkak benliğimize mi. Acıyorsaniz gidin köylere binlercesi var daha kurtarabileceğini. Benim umrumda değil. Kötülüğü kabul ettim. Dünyanın igrencligini kabullendim.

2|1
    0|0
  • @sakaroski diğer insanlarla girdiğin tartışmayı gördüm. Boşver tartışmaya bile girmeye değmez. Milletin umurundamı ki o kız çozukları? Değil işte. Bunların vebali bu gibi zihniyetle düşünenlerden çıkacak. Biz elimizden geldiğince toplumu uyaracağız. Yapme etme diyeceğiz. Ama burada öenmli bir faktör var. Kızlarımız yenik düşmemesi gerekiyor. Kızlarımızın başı eğik olmaması gerekiyor. Buna tepkisi olan bizler'e ulaşssınki bizlerde bir şey yapabilelim.

4|1
    0|0
    • 1ay

sonunda bana hak veren karşı cins biri çıktı abi haksız olsam onlarin yaptığı dusunceleri hakli gorsem derimki eyvallah ama bakıyorum ki hala cocuk yasta evlenip hamile kalip acıya dayanamayip ölen kızın hali degilde vay efendim namusu icin yanlis yola girmemek icin evlendirilmesi caizmis boyle zihniyetlerlee ayni havayi soluyorum tahammül edemiyor o cocuk regl oldugunun bile farkinda degildi belkide daha genc kizliga yeni adim atmia çocuk. O cocuk kucağında bebek yerine kitaplarini tasimaliydi eli kalem tutmaliydi kara toprak olmamaliydi.

• 1ay

@sakaroski

www.ensonhaber.com/...cirerek-oldu-2016-10-14.html

Şu haberdeki yorumları okurmusun? Kanım dondu yemin ediyorum :(

• 1ay

ne diyeyim allah rahmet eylesin

• ben kedimi bile ciftlestirirken 50 kere düşünüyorum insan evladina bunu nasil yapar cidden aklim almiyor

6|1
    0|0
  • Önceleri bu ülkede birileri öldüğünde birileri utanır önlem alırlardı şimdilerde ölmekte para etmiyor Türkiye'de yaşıyosan her güne ben bugün ölebilirim işsiz kalabilirim şehit haberi alabilirim diyerek uyancaksın ve en acısı kimse bunlardan dolayı sorumlu olup ceza çekmeyecek

5|0
    0|0
  • Barış dininden gelen izin ile oluyor bunlar

Sorunun kökeni bu

7|0
    3|0
  • Şaşırmadım. Suç oranının giderek yükseldiğini düşünüyorum ülkede. Hemen hemen her mahallede madde kullanımı var mesela. Okuyanlar bizim mahallede de var diyecektir. Ülkenin tüm mahallesine kadar girmiş bu. Kız çocuklarının okuması yerine evlenmesi fikri hala geçerli bazı kesimlerde. O çocuğa resmi nikah kıyılmamıştır sanırım? Devlet buna müsaade eden ailelere ceza da vermiyordur zaten. Şahsen ülkede adaletin olduğuna inanmıyorum. Hani bir sorun yaşasa insan ne polisten beklenen yardım var ne mahkemelerden. Hatta insanlar artık bir suç gördüğünde şikayet dahi etmiyorlar. Etsen ne olacak ne yapacaklar? Neyse

0|0
    0|0
  • Şerefsizliktir adiliktir... köpekleri insanlardan değerli gördüğüm için kesinlik köpek demiyeceğim...15 yaşında bir kız evlendirilir mi? Hiç mi beyin yok sende şerefsiz babası anası Allah size kahretsin... O kızcağızla evlenen beyinsize nedemek lazım peki? Suçun yarısı babası ve annesi olacak hayvanlarda diger yarısıda sözde eşinde... Allahım ya sabır bunlar hala nasıl yaşıyor hayatta gitsinler bok çukuruna atsınlar kendilerini... lanet insanlar...

2|0
    0|0
  • burda laf edenler sitede 15 yasında kız gördügünde hemen cinsellık konusmaya calısıyorsunuz gevşekler.

2|2
    1|1
  • Allah belasını versin öyle zihniyetin de ailenin de ! Mide bulandırıcı !

4|0
    0|1
  • her kim yaptı ise allah cezasını versin küçük yaşta kız gelin mı olur şerefsizler haysiyetsizlerrr bunlar

4|1
    0|0
  • İğrenç sapık pedofililer

4|1
    0|0
  • Çok yanlış olsada ayne pisi psine sehit olan asker arkadaslarmız gbi üstü kapatılır gecerler bnce ewliliği 20 yasndan küçük herkese yasaklamalılar 18 bile daha cocuksn yanı lise öğrencisyle üni öğrencisi davransları düşüncesi birmi

3|0
    0|0
  • BİZİZ BUNUN SORUMLUSU DEVLETE BASKI YAPIP KANUNLARI AĞIRLAŞTIRSINLAR DİYE BASKI YAPAMIYORUZ. ÇÜNKÜ HER BİRİMİZ BİRBİRİMİZDEN DAHA BOKUZ. SONRA DA BURDA SORU SORUP VİCDAN YAPARIZ KENDİM DAHİL ALAYININ MK.

burda baş kaldır taşla demiyorum baskı derken farklı yerlere çekmeyin çıkıp talep etmeliyiz. Çünkü bu devlet bizim için var olmalı isteklerimizi dinlemeli ufacık bir şey de olsa belki o şerefsizlerin gözü korkar ahlaksız olan herşeyden.

0|0
    0|0
    • 1ay

Her birine öyle cezalar verilmeli ki köpekten farksız olsun çocuk istismarcıları tecavüzcüler tacizciler vs. İşte ne yaparız burdan boş boş konuşuruz ben asıl bütün ülkeye üzülüyorum. Ne farkımız kalıyor bu olaylara susunca. O kişilerle aynıyız. Çünkü SUSUYORUZ

• o çok gurur duyduğumuz kültürümüz, örflerimiz, dinimizin suçu

7|0
    6|3
  • Bu yasta evlendiren ailesi hesap vermeli hatta hapis cezası verilmeli... Savcı olsam benim karsı ma çıksalar 5 6 yıl veririm...

1|0
    0|0
  • Insanlik can cekisiyordu demek ki ölmüş

5|0
    0|0
  • bacım çocukları. Ulan insan bu kötülüğü hayvanlara yapamıyor bunlar nasıl anne baba hepsinin Allah belasını versin. Hep para için yapıyorlar bunu. Gitsinler kendilerini satsınlar madem para bu kadar değerli. Diyecek çok şey var ama burası yeri değil.

0|0
    0|0
  • suçlu annesi ve babası
    ve onunla evlenen adam..
    bence.

0|0
    0|0
  • halk cahil

0|0
    0|0
  • şimdi ne olur adamı hapise atarlar çocuğu da esirgeme kurumuna verirler.

daha en başında o adam o kız ile evlenmeye çalıştığında hapise atmaları gerekiyordu ama kötü bir şey olmadan kimsenin umrunda olmuyor.

1|0
    0|0
  • Sorumlusu cahil ailesi tabiki... yasalarımıza göre o yaştaki çocuğun evlenmesi yasak ve hesabını ailesi verir.

1|0
    0|0
  • Sadece Kürt ler yapıyor yurkler bilmem asla 17 drn önce evlendirmez diyenler sanki görüp yasadinizmi.. ne olsa her pokluk doguda saniyorlar.. alin okuyun.. nevsehirlisi. Ordulusu. 12 13 14 yaslarinda gelin olan kızların hikayesi..

Bilip bilmeden laf sokmaya calisanlara girsin bu haber..

www.hamarathatunum.com/.../...n-hikayeleri_25.html

1|0
    1|1
  • o kızın ne suçu var anasını satayım ne s. kten bir ülkeyiz mk.

1|1
    0|0
  • feodal bitlisdeki yamyamlarin pis yuzu...

1|1
    0|0
  • Onu buyutenler suclu

1|0
    0|0
  • Daha bacakları yere yetişmiyo Allah belanızı versin

3|1
    0|0
  • Hz muhammedin 9 yaşındaki karısı ayşe buna örnek

6|2
    8|2
    • 1ay

Sacmaliyosun farkinda mısın?

• 1ay

Neyi bilmiyorum?

• 1ay

Eş diye alacaģına evlat edinseydi? Kendine karımı yapması gerekirdi?

• Yazık o aileye

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    60

Kızlar Ne Diyor 103

• oğluyla yaşayan dul yan komsum... 13 yasindayken 67 yasinda bir adam tarafindan kaciriliyor irzina geciriliyor yaşı büyüttürülüp nikah yapiyorlar 14 unde cocugunu kucagina aliyor 2 yil sonra dul kaliyor aylarca şiddet görüyor kemikleri kiriliyor etine izmarit basılıyor sonra da sokaga atiliyor kimse de sahip cikmiyor copten yemek topluyor...

4|1
    0|0
  • Kendi isteğiyle veya değil farketmez. Çocukları cinsellikten uzak tutmak kolay değil artık. Doğru düzgün bilinçlendirilmesi en doğrusu. Hadi seviştin, neden hamile kalıyosun.

Anne baba kız çocuğunu önemsese evlendirmezdi. Onlara verilecek cezalar işe yaramayacaktır. Sen git küçük kızla evlenen kişinin gençliğini ocağını söndür hapse at ailesinide madden kurut. Bak bidaha yapıyolarmı. Biricik oğullarına zeval gelsin istemez kimse.

Önümüzdeki 30 yıl geçici olarak bile olaa fazlasıyla caydırıcı cezalar konulmalı. Ve idam bunlardan biri değil.

1|0
    0|0
  • Herkes kızın ailesini suçlamış, haklılarda ama o aile kadar bu evliliğe müsaade edenlerde suçludur.
    Hukuken 17 yaşında aile onayı ile resmi nikah yapılabiliyor, isteğe göre dini nikahta yapılabiliyordu. Eskiden (birkaç yıl önce) resmi nikah olmadan evlilik geçerli sayılmıyordu. Şimdi ise sadece dini nikah ile evlilik olabiliyor. Yani bu demek oluyor ki sevgili kadınlar, devlet erkeklere "hadi yine iyisin" diyor. Şu gördüğünüz 14 yaşındaki kızlardan daha niceleri var ve hiçbirinin sesi duyulmuyor. Neden peki? Devletin kanunlarından, bunlara müsaade etmesinden...

1|0
    0|0
  • Ya ben şuna da sinir oluyorum, devlet ne yapıyor tüm bunlar olurken? Kör ve sağır oluyor galiba.

Söylemek istediğim başka bişey de, 14 yaşındaki bir insan herşeyin farkındadır. Bence çocukluktan çıkıyorsun, çoğu konu da olmasa bile. Yani bir insanın buna tepkisiz kalmasına anlam veremiyorum. Şimdi düşünüyorum da ben olsam kaçar giderim.
    En basiti, kardeşim 14 yaşında. Mümkün değil ama diyelim ki biz kardeşime bunu dile getirsek evi yıkar be, kaçar gider.
    Yani kusura bakmayın ama o pislikler kadar kızın da kabahati var. İnsan ne olursa olsun buna zorla bile olsa razı gelmemeli.

Ayrıca rıza halinde evlenme erginliğinde olağan yaşın 17, olağanüstü yaşın 16 olması ülkemizde ki sistemin ne rezil olduğunu gösteriyor.

1|0
    1|0
  • Kim bunun hesabini verecek ya o geride kalan bebege ne olucak. Allah kahretsin böylelerini ya ben insanlari seven olumlu dusunen biri bile şimdi ağzımı acitiriyorlar. Allah askina hic mi akil fikir yok o kiz kim bilir kendisinden kac yas buyuk biriyle evlendirildi biraz insaf ya yaziklar olsun. Bir hayat bu kadar ucuzmu ver baslik parasini götur kızı. Yaziktir kim bilir neler çekti o kızcağız. Hic merhamette mi kalmadi insanlarda bari 18 den sonra evlendirin ayıptır. Simdi bu canin hesabini kim odeyecek hic kimse sadece geride kalan bebek annesiz buyuyecek ya da annesini hic bilmeyecek. Herkez hayatına devam edecek hatta zaman geçtikçe unutulacak kim bilir daha kaç can boylesine yitip gitti...

4|0
    0|0
  • Ülkemizdeki cehaletin ve feodalizmin açılmasını sağlamakta yetersiz kalmış her vatandaşın günahı vardır bu olayda. Bu ayıp hepimizin ayıbı. İki küfredip kendi yaşamlarımıza çejiliyorsak, gelişmemişliğimizde, bu ve benzeri istismar örneklerinde hepimizin payı var demektir. Kimse kendini sorgulamak istemez ya, neyse. Bütün suçu üstlenen, demiyorum. Herkes taşın altına elini atsa kalır mı bu sorunlar, soruyorum

1|0
    0|0
  • devlet eğitimsizlik

3|0
    0|0
  • Evet, medana alalım küfür edecek olan uyeleri. Ama küfür etmeden önce bir düsünün bakalım, 9 yaşındaki çocukla evlenen ama tapılan biri vardı.

1|0
    0|0
  • Bu cocuklara yapılan seyleri sebebk ülkede her b*ku yiyip ona buna namus bekçiligi yapan şrefsizler yüzünden oluyor. O şrefsiz evlenen it hicmi utanmadi bu kizi yatagina almaya allah bilir ya 60 yasinda köy agasina ya da parasi olan baska it kurusuna satmislardir bu çocuğu! bir ulkede hala cocuk gelinler varsa o ulke cehaletin bekciligini yapmaya mahkumdur. Yazıklar olsun ya yazıklar olsun!

1|0
    0|0
  • o kız ın annesı babası suçlu o yaşta kızlarını başkasına para karşılığı satan düşmüş insanlar ve para ıle satın alan kocası !

2|0
    0|0
  • Sebep olanların Allah belasını versin

1|0
    0|0
  • Daha çocuk yaşta ölen kıza mı annesiz kalan çocuğa mı üzülmeli.. hala anlayamadılar çocukların hayatlarını çalmaya devam ediyorlar

4|1
    0|0
  • Hepimiz sorumlusuyuz o kiz haric

1|0
    0|0
  • Haberini yapan insanlar tabii ki. Ya da bunu okuyan bizler.. Ya da şu an elektrik süpürgesi tutan üst komşum... Ama asla kocası annesi ve babası değil..

1|0
    0|0
  • Allah kahretsin bu çocuğu o yaşta evlendiren anne babaya,15 yaşında evlenmelerine müsade eden devlete.!

1|1
    0|0
  • Allah'ın cahilleri ne olacak.. Bu devirde hala var böyleleri. Hesap mesap soranı kim ne takacak. Anca boş Şeyler üzerine yasak kural ve hapis üçlüsünden adalet sağlıyorlar

1|2
    0|0
  • Ebeveynleri ve evlendiği kişi çocuk istismarı suçundan tutuklanıp yargılanmalı.

1|0
    0|0
  • Bu dünyada bilmem ama ahirette illaki verecekler hesabını...

0|0
    0|0
  • aile ve eş mi.. o hesabı düşünen ne bu kızla evlenir ne evlendirirdi.. eminim arkasından çürükmş doğum yapınca öldü falan demişlerdir...

1|0
    0|0
  • Evladını kendi elleriyle öldüren insanlar cehennemi hakediyor.

3|0
    0|0
  • Cok uzuldummm boyle sapiklari oldurmek lazim hem anne baba yi hemde o sapik koca yi pislikler

4|1
    0|0
  • 14 yaşında evlilik mi , Allah 'ım çıldırmamak elde değil ben onu alan adamın beynine , uçkuruna... Evladına sahip çıkmayıp 14 ünde gelin eden aileyi de Allah a havale ediyorum , yavrum ne acılar çekti kim bilir ya 😢 e şimdi o evlada neler olacak kim bilir , inşallah o babanın elinde kalmaz

0|0
    0|0
  • Ne hallere düştük

1|0
    0|0
  • Cocuk gelinlere hayir.

1|0
    0|0
  • Şerefsiz babasında

1|0
    0|0
  • Allah insanlığa biraz merhamet versin.

3|0
    0|0
  • Sorumlusu aynı zihniyeti yaşatan o topluluk ve bizleriz. Oradaki insanların böyle şeylerin yanlış ya da berbat bir şey olduğunu görmeleri gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Allah belâlarını versin onların daha çocukken vefat etmiş nasıl bir zihniyet bu ya bence 18 yaş altı nikahları ortadan kaldırmaları lazım aile onay verse bile yapilmamali!

0|0
    0|0
  • Nasıl evlenir nasıl doğurur yasak değil mi bu

1|0
    0|0
  • Ülkemizde bence bir çok pedofili hastası var gizi çünkü yoksa kimse kendine 14 yaşındaki çocugu eş diye almaz ruh hastaları pislikler babasıda parayla satmıştır Allah bilir

4|0
    0|0
    • 1ay

Aynen ver baslik parasını götür kızı

• 1ay

Evet öyle ben bile yani su an erkeklerden korkarken o çocuk ya dusuncesi bile mafediyor insani. Çok sinirlendim.

• 1ay

@Uyumlukişi bende hem sinirlendim hem üzüldümm daha neler yazarımda aynı zihniyette olan insanlar görüşümü şikayet ederler hesabım kapatılır :D

• Kızlar Devam
    73
Yükleniyor...