Ayakkabılarınızı dışarıda mı bırakırsınız yoksa içeri mi alırsınız? Sizce neden ayakkabılar evin dışında bırakılıyor?

Kapı önlerine çıkarılan ayakkabılardan sizde benim gibi rahatsız mısınız? Özellikle binada elektrik kesildiği zaman çok tehlikeli olabiliyor bu ayakkabılar.
Peki siz ayakkabılarınızı dışarıda mı bırakırsınız yoksa içeri mi alırsınız? Neden ayakkabılar evin dışında bırakılıyor?

Ayakkabılarınızı dışarıda mı bırakırsınız yoksa içeri mi alırsınız? Sizce neden ayakkabılar evin dışında bırakılıyor?

1|0
22|24

En İyi Erkek Görüşü

• Kapı dışı ortak kullanım alanı olduğu için, bana saygızlık yapılmasını istemediğim gibi bende başkalarına saygısızlık yapmıyor buna bağlı olarak kapı önünde ayakkabı, paspas, kova, saksı, bisiklet vs. bırakmıyorum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İçeri alırım kapının önünde hiçbirşey olmaz sağolsun komşu bizim yerimizede dışarıda bırakıyor ayakkabılarını merdivene ulaşmak mucize oluyor

1|0
    0|0
    • 1ay

:) Aynen bende 1. katta yaşıyorum bu sorunu bir evin önünde her gün en az 10 çift ayakkabı olur mu, hadi olsun diyelim bir gün daha düzenli görmedim.

• 1ay

Giyselerde giymeselerde o ayakkabıları kapının önünde bırakınca gereksiz kalabalık oluyor onlara göre rahat ama bize değil fırlatasım geliyor bazen ayakkabıları :D

Erkekler Ne Diyor 23

• Ben içeri alırım. Ayakkabım dışarıda olunca rahatsız oluyorum. Bu bide benim olan bir şeyi dışarda herhangi bir yere atınca oluyor bir parçam eksik gibi hissediyorum. Genel olarak bırakılmasın nedeni de kokmasın diye olabilir.

1|0
    0|0
  • ayakkabılar evin içine girmeli bence
    dışarıda olacaksada bir düzen içinde olmalı yahu
    ne bu

1|0
    0|0
  • burası otel kapısı sanırım :) şaka gibi rezidans da bile bunu yapıyorlar, nefret ediyorum görürsem direkt basar geçerim

1|0
    0|0
  • içeri alırım ayakkabılarım değerili

1|0
    0|0
  • En son ayakkabım çalınmıştı artık içeri alıyorum

1|0
    0|0
  • dışarda bırakmam

1|0
    0|0
  • İçeri alırım çalmasınlar diye matmazel

1|0
    0|0
  • Ayakkabılarımı çaldılar 2adet bence içeri alın 😁

1|0
    0|0
  • dışarda

0|0
    0|0
  • İçeri alıp yerine koyarım. Bunu yapanların çoğu düzensiz insanlar.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle içeri alirim. Ayakkabilarim degerli. Calinma potaansiyeli yuksek

1|0
    0|0
  • İçeri alırız

1|0
    0|0
  • Kötü görüntü düzensiz dağınık :/

1|0
    0|0
  • Genelde disarda kalir

0|0
    0|0
  • günlük gıydıgım ayakkabıları dışarda bırakıyorum

0|0
    0|0
  • genelde dışarıda

0|0
    0|0
  • Nefret ederim çok çirkin bir görüntü dışarıda asla ayakkabı bulundurmam

0|0
    0|0
  • Disinda 😂😂😂

0|0
    0|0
  • Kapı önündeki ayakkabılıkta.

0|0
    0|0
  • Dışarı bırakmam asla

0|0
    0|0
  • Dışarda

0|0
    0|0
  • Evde ayakkabiliga korum

0|0
    0|0
  • anadolu türk-islam kültürü batıya doğru gidildikçe ayakkabılar içeride olur

0|0
    0|0
    • 1ay

Alakası yok Osmanlı zamanında bile yokmuş böyle birşey, hem ben hatırlarım eski evlerde evin girişinde bez bir örtünün altında olurdu ayakkabılık (tahta bir raf)

Kızlar Ne Diyor 21

• Dışarıda pis yerlere basıyoruz, o pislikleri eve taşımamak için olabilir. Biz içerde çıkarıyoruz ayakkabılarımızı. Kapı önünde çirkin bir görüntü oluyo

1|0
    0|0
  • temizliği önemsemek adına (!)
    ama peki şu resimdeki gibi bir görüntünün adı temizlik olabilir mi?
    veya temizlik ile bu resim arasında nasıl bir uyumun olduğundan bahsedilebilir ki ...
    belki müstakil evlerde , insanlar kendi özel mülkiyetlerinde kapının önünü istedikleri gibi kullanma hakları olabilir ,
    ancak apartman vs gibi toplu oturma mekanlarında bir evin kapı önü de aynı zamanda diğer insanların ortak alanlarıdır ve hiç bir kimsenin bu ortak alanı istedikleri gibi kullanıp eklediğiniz resimdeki gibi bir görüntüye sebep olma hakkı da olmamalı bence :)

0|0
    0|0
  • Bina kurallarında dışarıda ayakkabı bırakmak yasak olduğu için alıyorum :D Gerçi eski oturduğum yerde kapıdan hep ayakkabı çaldıkları için ordan gelmede bir alışkanlık var mutlaka içeride çıkarırım ayakkabılarımı

1|0
    0|0
  • vestiyerde yerleri var içeri alırım dışarıda duran ayakkabı rahatsız ediyor beni

1|0
    0|0
  • İçeri alırız.

1|0
    0|0
  • O ne ya köylü gibi. Evin içinde duruyor.

1|0
    0|0
  • Disardaki ayakkabiliga koyarim

1|0
    0|0
  • İçeri alırım tabi ki

1|0
    0|0
  • İçeri alırım

1|0
    0|0
  • İçeri alırım..

1|0
    0|0
  • evimin içerisindeki ayakkabılığıma bir tanesi bile bir servet değerinde çalınırsa kafayı yerim :D

1|0
    0|0
  • Iceri aliyoruz pek hos gorunmedigi icin birde babam annem kiziyo4 disarda birakinca 😂😂😂

1|0
    0|0
  • İçeri alıyorum

1|0
    0|0
  • Biri dışarda diğerleri içerde
    Hepsini içeri alınca dışarı çıkarken almayı unutuyorum

1|0
    0|0
  • içeride ayakkabılıkta bırakıyorız

1|0
    0|0
  • dolaba koyarım

1|0
    0|0
  • İçeri alırım, dışarıda güvenemiyorum

0|0
    0|0
  • kokudan boğulmamak için

0|0
    0|0
  • içerde 😄

0|0
    0|0
  • yatağma baş ucuma asddadda

0|0
    0|0
  • 95 tl verdim lan gece bazen yatagın altına saklasammı diorm.

1|0
    0|0
Yükleniyor...