Türkiye de savcılık makamı neden var?

Savcılık makamı Turk adlı sistemin de neden var?
Savcılık makamının bağımsızlığı ne konumdadır niye tarafsız olan adlı makamın da savcılık taraflıdır?
Savcılık makamı neden hiyerarşik düzenini geçer , egosu ile hareket eder?
Savcılık devleti temsil ediyorsa hakim neden var?
Hakim devleti temsil etmiyor mu?
Savcılık makamının niye önüne cumhuriyet savcılığı gibi bir ibare gelmiştir?
Savcılığın gorevi mahkemeye bilgi toplamanın ötesine neden geçer?
Öncelikle savcılık neden suclanilanin karşısına deliller toplar?
Turk adlı makamın da savcılık makamı neden taraf tutar?

1|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• Savcı iddia makamıdırİddia eder hakimkarar makamıdır. Karar verir
    savcı ceza kanunları kapsamına giren bir olay önüne gelirse onu araştırır ve yeterli delil bulursa iddianame düzenleyerek mahkemeye dava açar... Hakim de iddianamedeki suçun gerçekleşip gerçekleşmediğine bakar, savcının sunduğu delillere bakar... Suçun işlediğine kanaat getirirse mahkumiyet kararı verir aksi takdirde beraat kararı verir...

1|0
    0|0
    • 1ay

Bak şimdi ben sana bir konuda idda da bulunsam , yeri gelse iftira atsam bunu da savcılığa versem savcılık bu idda için çaba gösteriyor mu evet
      Seni suçlu gostermek için delil topluyor mu evet ya sucsuzsan?
      Bu işin kağıt üzerinde ki kısmı benim konuşmak istediğim konu derin az isim var 1 saat sonra konuyu derinlemesine konuşuruz

• 1ay

Teşekkür ederim...

• 1ay

Rica ederim , teşekkürler

En İyi Erkek Görüşü

• İs yukunu azaltir. daha objektif kararlar alinmasini saglar.. suc islenir savci gider bakar iddianame hazirlar sucun nasil islendigini yerinde inceler. eger suc gercekten varsa ve ceza almasi gerekiyorsa mahkemeye sevk eder hakimin onune savcinin hazirladigi dosya gelir hakim durusmayi yapar ceza verir veya vermez.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu bilinen kağıt üzerin de ki gorevi
      Peki neden savcı suclanana tarafa karşı delil toplar?
      Bu savcının hiyerarsik düzeni nedir?
      Mit trini durdurmak neyin nesi hiyerarşik düzen de mit mi yüksektir savcılık mı?
      Peki ülkeler arası yazılı anlaşmalar olduğu gibi gizli anlaşmalar vardır gönül bağı ile kurulu yardımlar yapılır
      Peki savcılık neden bu devlet sırrını ifşa eder?
      Devletin bölünmez bütünlüğüne saldırı değil midir bu?

• 1ay

Savcı idda makamıdır yani şöyle söyleyelim devlet kendi eli , parası ile idda makamına ekstra bir kıyak geçiyor
      Peki adaletin tarafsızlığına dokunmaz mi du
      Çünkü idda makamı olduğu gibi
      Bu iddialara karşılık verecek tarafın savunan neden bir makam yok
      İkiye karşı bir desek yeri bence
      Çünkü savcı mahkemeye heyetin de bulunup mahkeme için delil toplarken suclunan kişinin de bir makam tarafından takip edilmesi gerekmez mi?
      Bir suç islenmisse bu tek taraflı gösterilemez

• 1ay

Mesela ben bir konuda ben gerçeği savundum sen bunun iftira olduğunu idda ettin , savcılığa baş vurdun ve savcılık hakkımızda da soruşturma başlattı , bilgi topladı peki benim savundugum konu da hakliysam , idda ettiğin suçta , idda da sen yaniliyorsan
      Beni savunacak mahkeme öncesi niye bir kurum yok?
      Neden idda makamı ile kalıyor bu idda makaminin iddiasını çürütecek , karsi gorus olarak savunacak neden bir makam yok?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu makamların hepsini cumhurbaşkanı zaten tek başına olabiliyor :D
    Gereksiz hepsi :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Gereksiz değil savcılık makamı taraflı bir makamdır
      Savcılık gerekirse suclanin lehie delil toplar asıl amacı mahkeme öncesi deliltoplamak hamkemeye hizmet etmektir ama neden mahkemeye girer?
      Karşı tarafı suclar?
      Neden görevini mahkemede durdurup avukata devretmez?

Yükleniyor...