Bana milliyetçiliği güzel bir dille en ayrıntısına kadar anlatacak var mı? Amacım anlamak olayı çözmek?

Bana milliyetçiliği güzel bir dille en ayrıntısına kadar anlatacak var mı? Amacım anlamak olayı çözmek?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Günümüzde milliyetçilik hep lafta oldu. X ırkı Y ırkı sürekli karalar kötüler ama X kişisi bilmez ki domatesi aldığı manavcı Y ırkı, sokakta yol sorduğu kişi ve teşekkür edip gülümsediği kişi Y ırkı.

Ama aslında olan şey, sadece kendi ırkından başka ırk ile alışveriş dahil hiç bir şekilde alışverişin olmayacak. Tüm itinalar kendi ırkına olacak. Bu da bana göre milliyetçiliğin kötü bir sembolize olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendi milletini, devletini, kültürünü, medeniyetini, Değerlerini seven kişilere milliyetçi denir.
    Milliyetçi olmak, başka halkı aşağılamak anlamına gelmiyor, sadece tercihi kendi milleti yönünden.
    Örneğin bir Skandinavın üstün olduğunu anlıyo, bunun nedenlerini ise eğtimli ve güzel genlere sahip olmasında ve coğrafisinde görüyor, ortada nefret yok. Ama tercihi kendi ait olduğu toprak ve millet. Çunki mutlu olduğu, bütünleştiği şey o. Örnek bir Norveçli ile evleniyorsun ve Norveçliye kadar olan Yaşamının devamı gelmeyecek. Artık orada ölüyorsun ve Norveçli ile birlikte doğuyorsun ve artık bu yeni Doğma seni mutlu etmiyor, çünki senin Kemanla, tarla, sazla, şiirle bir geçmişin var. Sen yavşan kokusunu bilirsin. Senin gözlerin alışık olduğu o Başörtülü nurlu neneleri arar gözlerin daima. Erkek erkeğe dostlukları arar. bir Norveçlide 3-4 tane bir erkeği bir arada arkadaş olarak göremezsin. Tavla oynayan bir bir birini can dostu gibi seven erkekler arar gözlerin. Bir birine sarılıp yardımına Koşan kadınlara bakarsın. Özlersin kendin olmayı. Çünki sen olman gerekensin ve kendi kökün üstünde bitmeli ve boy atmalısın.
    Kendi dilini özlersin, yemeklerini, şarkılarını, şaka yapmayı, iletişimi, bazen konuşmayı. Ve daha çok şeyi. Bunlarla bütünleştiğin sürece milliyetçisin. Kendi özünü seviyorsun ve değerini biliyorsun. Kesinlikle başka millete nefret, kendini üstün görme gibi şeylerle alakası yok

0|0
    0|0
    • 1ay

Irkçılık içeriyormuş?

• 1ay

Çok şey dönüyor ve bunlrdan bir haberim.

• 1ay

Ben vatansever insanım. Kendi milletimi de seviyorum. Bölücü olmayan ve Türkiye'nin halkı olan her etnik benim halkımdır ve aralarında kesinlikle fark koymam. Yani

Erkekler Ne Diyor 3

• Milliyetçilik üstün ırk ideolojisidir. Milliyetçilik bir ırkın üstün olduğunu vede o ırkın her tarafından saygı görülmesi maksatını taşır. Miliyetçilik diğer ırkları sevmez vede empati ile yaklaşmaz. Çoğu vatandaşımız ise vatanını sevmeyi ona bağlı olmayı milliyetçilik sanır.

0|0
    0|0
    • 1ay

Irkçılık ise zaten uzak duracam.

• 1ay

@bllrbia
      Öyle bir türkiyenin içindeyiz zaten.
      Yaşıyormuyuz sence?

• 1ay

yasıyoruz yasıyoruz

• Ahmet safak memleket meselesi..:dinle anlarsin

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik, ulusçuluk ya da nasyonalizm, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üstyapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür.

0|0
    0|0
Yükleniyor...