Günaydın kankalar😊 şu olaya bir tek ben mi tepkiliyim (Resimli)?

Günaydın kankalar😊 şu olaya  bir  tek ben mi tepkiliyim (Resimli)?
Metrobus duraklarında haberlerin Arapça yazılı olması.. tamam suriyelileri içeri soktun da bu nedir. Bu yakında oturduğumuz evleride elimizden alıp onlara geçirir tapusunu😡 siz ne düşünüyorsunuz?

1|5
14|59

En İyi Erkek Görüşü

• o dediğin şey güneydoğuda var zaten kilis nüfusundan çok suriyeli var gaziantepte kayıtlı suriyeli sayısı 381 bin daha bu kayıtlısı kayıtsızını demiyorum bile bir an önce göndermemiz lazım 1 kadın 6-7 çocuk doğuruyor en az yakında kendi ülkemizde mülteci olacağız

1|0
    1|0
    • 1ay

Biliyorm ya antepliyim . Kadınlarında ar namusta diye bişeyde yok önlerine kim gelirse çocuk yapıyolar barinmak icin

• 1ay

bende antepliyim inönü caddesinde iş yerinin önünden geçen 3 kişiden 2 tanesi suriyeli bıktım onlardan artık

• 1ay

İstanbul'da hemen hemen öyle

En İyi Kız Görüşü

• İngilizce yazıyor diyen ak troller ingilizce dünya dili herkes bilir konuşur. Arapçanın hitap ettiği tek kesim suriyeliler. Tiksiniyorum ya yemin ederim.

0|1
    0|1
    • 1ay

Kuran diliymiş ahahahahah 😂😂😂😂

• 1ay

Türk diye bisey kalmadi ki anadoluda. gercek turkler cekik gozlu oluyor.. kirgizlar tukmenler vs oralarda sizin kökünüz.. buradaki turkler asimile oldu. melez hepsi karadeniz gürcü, ege yunan-turk melezi-guneydoğu zaten kürt. kars tarafi ermeni karişimi... hatay kilis urfa tarafi suriyeli-turk melezi.. kimisi benim gibi cezayir, almanya çesitli ulkelerden melez.. türk yok. ama Türkiye var. ayrimcilik yok. hepimiz Turkiye icin çalisacağiz.. hadi by by

• 1ay

Benim dedem saf Türk çekik göz dediğin şey moğol Türklerine özgü bir şey. Araştırma yap öyle karşıma çık. Tartışacak bilgi seviyen bile yok. Sen Türkiyede olsan ne olur olmasan ne olur bu kafayla.

Erkekler Ne Diyor 58

• Ben olaya farklı bir yerden bakıyorum. Belki dalga geçilecek ama bu tamamen serbest piyasa ekonomisinin getirdiği bir şey. Talep olmasa Arapça diline kim neden Arapça yazılar yazsın, Arapça haberler versin ya da Beyazıt'ta Eminönün'de bilmemnerede neden tabelalar hem Türkçe hem İngilizce hem Arapça olsun. Bir de olaya bu taraftan bakmak lazım.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya bak orası ayrı bişey bir kaç dilde yazılması o yıllardır Beyazıt tarafında öyle bişey turistler için. Ama bu haberlerin Arapça sunulması ne kendimi resmen yabancı hissediyorum

• 1ay

Her şey parada bitiyor. Suriye'nin paralı insanları için yapılmış bir şey.

• 1ay

Metrobuste paralı insan ne geziyo kanka orda haber yapmışlar ona

• Çrktiğin kareyi yabancı birisine gösterip Arabistan desen inanır zaten.

1|0
    0|0
  • Yavaş yavaş ulkeyi araplastirma politikasi isliyor. Karsi bina komple suriyeli doldu. Sakallı takkeli adamlar balkonda kuran okuyor. Okumasina bir sey demiyorum sanki okuyacak baska yer yokmus gibi bunu disariya yansitarak yapiyorlar. Türkten çok bu arkadaslari goruyorum. Yakinda burasi bizim ülkemiz çıkın diyecekler. Yalnız biz onlar gibi korkakça ulkeyi bırakıp kaçmayız. Sadece sabır.

0|0
    0|1
  • Arapçan var mı? Onlara yol tarif edebilecek misin?

0|2
    0|0
  • henüz binmedim..
    bu istanbuldaki bildiğimiz metrobüs değil mi burası bir arap şehri veya en azından hatay değil?
    eğer öyleyse çok güzel geriye gidiyoruz..

0|0
    0|1
  • hep akepenin yüzünden

2|1
    1|0
  • Ulan Kürtlerle yüzyıllardır aynı topraklarda yaşıyoruz, bir tane Kürtçe yazı görülsün kırarlar o ekrani, ülke bölünür o yazıdan.

0|1
    0|0
  • Ülkenin çoğunluğu ''bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın'' mantığında olduğu sürece daha da kötü günler bizi bekliyor olacaktır.

0|0
    0|1
  • Katılıyorum tamam savaştan kaçtılar allah kimseyi o duruma sokmasın ama bir zahmet türkçe öğrensinler ya onlara yapılan ayrımcılık haddinden fazla ama yeter da

0|1
    0|0
  • Valla artık heryer Suriyeli, git ilanlara bile bak nerdeyse arapça çıkacak, bukadarda olmaz resmen yerleştiler ülkeye..

0|0
    0|0
  • Bu dediğin şahıs kim önce bir onu idrak et ve Müslüman Müslümanın kardeşidir biz sahip çıkmazsak kim sahip çıkacak?

0|2
    0|0
  • İngilizce olsa bir nebze anlarm turıst ck blmem nr flan bir acklma uydururum anlamak için ama su tamamıylr sacmalık. Yaknda zorunlu ders halnde onmuze koyarlar. Malum Suriyeli kardeşlermiz ck dillerni blmemz lazm!

0|0
    0|1
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • Rezillik

0|1
    0|0
  • Geçen sen benide cekmistin:/

0|0
    0|0
  • Buna oy veren çomarlar hallerinden memnun sanırım. Bu millete az bile !

1|0
    0|0
  • Eskiden kürt mağdur derlerdi şimdi türk mağdur. vergi veren askere giden türk ama kendi vatanında gurbette gibi davranılan yine türk.

0|0
    0|0
  • latin alfabesini kaldırmaya çalışıyorlar. gözünü alıştıracaklar önce. okullarda da arapça dersleri konmaya başlandı. çocuklar da arapçaya yatkın olsun diye el yazısı ile başlıyorlar öğrenmeye. yeni türkiye hayırlı olsun.

0|0
    0|0
  • İngilizce dil de , neden arapcayi dil olarak gormuyosunuz. alman nufus fazla olsa almanca da yazilirdi. turkiyeyi gez nerde yabanci varsa orda onlarin dilinden yazilmis birseyler vardir.

0|0
    2|0
  • Günaydın
    Haklısın, ama ingilizcede var şimdi

0|0
    0|0
  • tek sen değil bende tepkiliyim gördüğüm yerde söverim

0|0
    0|0
  • İğrenç

0|0
    0|0
  • çok kötü bir görüntü resmen şeriat için bir ön görü..
    bide biliyo musun o suriyelilerin bir kısmı tc vatandaşı oldu

0|0
    0|0
    • 1ay

Serefszlern akşama kadar icra dosyalarını tutuyorm tc si olmayan beleşten elektrik su telefon kullanlarda var

• 1ay

Aynen mülteci dedign herfler sokak başlarında milletin karısının kızinin gtune başına laf atiyo kaç kere Sahit oldum

• 1ay

ben neler duydum :) insan toprağı için savaşır bunlar başka ülkeyi sömürüyo

• Sinir bozucu turkce ogrensinler

0|0
    0|0
    • 1ay

Yok canım sen Arapça öğren

• 1ay

Dilim turkce bigun suriyeli tencere satanlara ben arapca bilnem dedim niye diyodu bilmem mi lazim dilim turkce dedim

• Arapça kuran dilidir. öğrenin de bir fatiha okumayi becerin be.. musluman olup da kuran okumayan bir to0lum yoktur heralde bizim milletten başka

0|0
    0|1
    • 1ay

şu an kullandiģimiz latin alfabe bizim yazimiz mi sanki? biz eskiden hangi alfabe kullanirdik.. dilimiz neydi.. arapça olunca gotünüüz tutuşuyor.

• Bunlar şu an 3 milyon sa 2 seneye 10 milyon olur hiç boş durmuyorlar ve başımıza pkk illeti gibi bela olacaklar

0|0
    0|1
  • Hiç görmedim ben kankacigim 😂😂😂

0|0
    0|0
  • OMG diyorum başkada bişey demiyorum

0|0
    0|0
  • Normal artık bu tarz seyler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 13

• Günaydın😊. bizden bu kadar nefret eden bir millete bu kadar ayrıcalık verilmesi çok saçma. tc vatandaşlığı vermek ne demek ya. okula sınavsız almak felan. savaştan kaçan bir millet bu kadar da yuceltilmemeli bence.

0|1
    0|0
  • Birtek sen tepkili degilsin emin ol

0|0
    0|1
  • burası neresi?

0|0
    0|0
  • Yavas yavas yeni turkiye geliyor Araplastiriyorlsr guzelim. ulkeyi

0|0
    0|1
  • Çok haklısın isyanında ülke ülkelikten çıktı zaten

0|2
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|1
  • kardesım turkcede yazmıyor mu?

0|0
    0|0
    • 1ay

Yok kardeşim tek Arapça var gordugun 10 dk durdum durakta türkçe bir harf bile gormedim

• 1ay

hmmm bılemıyorum baska ekran mutlaka vardır veya devır daım yapıyordur. metrolarda bende goruyorum ama turkce arapca ıngılızce

• 1ay

Yok valla denk gelsem sinirlenmem bu kadar

• canım hadi ordan git
    İngilizcede tabela asmasınlar ozaman
    Turistler hadi ordan gitsin gibi bişey söylüyosun
    Arap diyince niye bu kadar kıçınız tutuşuyo
    Rusları sahiplenseydik kiçinizi bu kadar yırtmazfınız
    canım bencil insanlıktan nasibini almamış hitler kafalı ergen seni

0|1
    5|4
    • 1ay

Seni kendi ülkede evine bodoslama girip yattığında halletsinlerde o zaman anlarsın dış ülkelerin kendi ülkende senden daha çok hak sahibi olmasını

• 1ay

Ne saçmalıyon yarrammm git burdan
      Beyni yok beyinden bahsediyo hergele
      Daha okuduğunu anlamamış
      Allah babaymış eşoğlu eşek hristiyan sümüğü seni @34halil48

• 1ay

@SilseneLanKolaysa ben almunyas hesabımı engellemişsin tabi zor geldi sana laflar galiba. Bunu da iyi oku. Benim büyük dedem çanakkale savaşında şehit olmuş ama bizimkiler dememiş ki bu ülkede savaş var zaten eşimi veya babamızı da kaybettik biz en iyisi kaçalım. Daha da çok direnmişler savaşmışlar. Benim dedem kıbrıs harekatında yunanlıları kıbrıs a gidemesinler diye tutmuşlar. Aynı harekatta babamın amcası ise kıbrısa ilk harekatta girenlerden ve adam gazi olmuş. Benim ailem bunları yaşamış ama biz başka ülkeye kaçmıyoruz. O yüzden empati yapıyorum ve diyorum nasıl vatanı nı terk edebiliyorlar. Nasıl kan ile alımış toprakları bedavadan veriyorlar ama sen anlamazsın işte. Kurtuluş savaşında kucağında bebekleri ile cephede ki askerlerimize silah ekmek götüren kadınlarımız vardı. Lakin sen bunlardan bir habersin ya da işine gelmiyor.

• İlk defa görüyorum ve keşke kör olsaydım da görmeseydim

0|1
    0|1
  • saçma geliyor

0|0
    0|0
  • Bilemiyordu sadece saskindi 😏

0|0
    0|0
  • kime ne zararı var yaa salla

0|0
    1|1