Siz olsaniz ne yaparsiniz?

Ailemle hic anlasamiyoruz. Benim fikirlerim, hayata bakis acim onlarinkinden cok farkli. Cok fazla baba baskisiyla yetistirildik. Bir erkek kardesim var. O daha sessiz sakin. Ben herseye hemen fikrini söyleyen ve susamayan birisiyim. Bu yüzden sürekli tartisiyoruz annemlerle. Cok kücük yasta babam bir cok konuda baski yapmaya basladi. Şu an bazi seylerde daha rahat olmasina ragmen cok bunaliyorum bu evde. Kac yasima kadar babamdan asiri korkardim. En ufak seyde sinirlenen eve birbirine katan bize söylemedigni birakmayan biriydi. Şu an biraz düzeldi. Ama insan yillarca bu korkuyla büyünce artik hic birseye tahamülü kalmiyor. Annem deseniz hic karismadi. Varligi yoklugu bir. Babam bunlari yaparken odasina gitti ve duymazdan geldi. Hala öyle. Asla karismaz. Kocasiyla kötü olmak istemiyormus. Annemle hic bir bag kuramadik. Bir birimizi tabikide seviyoruz ama aramizda birsey yok. Birakin öpüp sarilmayi biz konusmuyoruz nerdeyse. Benimde hatalarim olmustur ama cokta cabaladim. Annemle konustum ama hic birsey degismedi. Ve ben simdi nerdeys 25 yasindayim ve hala cok karisan, hayatimla ilgili kararlari veren ailemin yaninda yasiyorum. Ve en kötüsü 18yasindaki erkek kardesimle ayni odada kaliyorum. Ailemle bu konu hakkinda okadar cok konustumki, rahatsiz oluyorum, istemiyorum. Dogru degil, zaten ders felanda calisamiyorum diye, umursamadilar. Konu maddi imkanlar hic degil. Cünkü babam istese her imkani sagliyabilick durumda. Sadece bana gelince nedense olmuyor. Yillardir okulun yani sira esek gibi calisiyorum. Babama yurda cikicam dedim. Bu evden gidersen bir daha giremezsin dedi. Bir yurt odasi buldum ve pazartesi gününen kadar cvp vermem lazim. Ve ben ne yapicami bilmiyorum. Bu adimi atsam mi artik... Siz olsaniz ne yapardiniz? Bunun icin ailenizi karsiniza alirmisinz?

1|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Evlenmeden ya da ekonomik özgürlüğünü kazanıp gitmeden aile baskısından kurtulamazsın

0|0
    0|0
    • 1ay

Evlilik Şu an icin düsünmüyorum. Okulumun bitmesine 1-1.5 yil var. Şu an okulun yani sira calisiyorum. Zorlanirim ama yurtta kalabilicek kadar kazaniyorum

• 1ay

Umarım senin için en iyisi olur

• 1ay

Tskler

En İyi Kız Görüşü

• O zaman ailenle arana mesafe koy Ben öyle yaptım olabildiğince uzak kalıyorum...

0|0
    0|0
    • 1ay

Peki mutlumusin? Yani hic pisman oldun mu?
      Ben okul icin 6 ay yurtdisina gittim ve kendimi en iyi hissettigim zamandi. Biraz uzakta kalinca ben onlarin onlar benim kiymetimi anladilar. Görüstük konustuk ama mesafeli bir sekilde.
      sen nasil yaptin? Ailen nasil tepki verdi

Erkekler Ne Diyor 1

• Sacmalama. Otur oturduğu n yerde.. kaybedince mi anlayacaksınız anne baba kıymetini? ? Yazık!

0|0
    0|0
    • 1ay

İnsanlarin evinin icini bilmeden yorum yapma bence. Beni seviyorlar bende onlari tabiki. Ama ayni evin icinde birbirimizi kiriyoruz sürekli...

• 1ay

24 yasindayim

• 1ay

Ailen senin kötülüğunu istemez canim kardeşim. .. Klasik iç anadolu aile yapısı... yok yarın evlensen yine aynı baskı olabilir ... Sabri n sonu selamettır. Kendine dua et. Kimsenin kalbini kırma.. arada da sağır ol kör ol ... ileride anne olunca anlarsın şimdi lay lay lom da..

Kızlar Ne Diyor 1

• Burcun ne

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne alaka? Oglak

• 1ay

Oturdum konustum, anlattim. Sabirla bir daha ve bir daha anlattim. Biz Türkiyede yasamiyoruz ve burda gercekten anormal bakiliyor. Herkes 18 yasinda evden tasinir ben 18 yasindaki erkek kardesimle ayni odadayim. Cidden bilmiyorum napicami. Pazartesi gününe kadar karar vericem. Tek bildigim sey birseylerin degismesi lazim. Bu sekilde ne ben mutluyum nede onlar. Annem tasinmami benden cok istiyor. Kendiside dedi. Cik git tasin diye. Ama sorun babam. Annem asla onu ikna etmeye calismaz. Kocamla kötü olamam der herzaman ve beni asla desteklemez

• 1ay

Nerde yasiyonki canım

Yükleniyor...