Kürtler İskandinav mıdır 😊 ?

Bir arkadaşım dedi ki bir Kürtler aslında İskandinavız. Güneydoğu Anadolu çok sıcsk olduğu için gözlerimiz kahverengi, saçlarımız siyah olmuş. Ben de dedim ki kanka bu neyin kafası :) Sizce?

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• Asıl kurtler sarisin mavi gozlu filan diyenler de vardi. Tanidigim bir kac kurt gercekten sarisin mavi gozlu ama yine de tam bir sey bilmiyorum 😂

0|0
    0|0
    • 1ay

Bunu okuyunca yazmak istedim. Onlar Kürt olmaktan ziyade Alevi Kürtleri. Yani normal Kürtlerin dışında Aleviliği ve Kürtlüğü aynı anda barındıran insanlar var. Ama hepside böyle değildirler. Bazıları böyle, herhalde soyunda farklı bir ırktan gelen gen var :) Bu dediklerimde özellikle Tunceli ve Elazığ gibi bazı illerde var. Sayıları diğer Kürtler kadar yok ama dediğim gibi kırma bir durum var ortada gerçek Kürt değiller bana göre.

• 1ay

@LuaExpert alevilik türklere özgü bir inanıştır. İlk müslüman türk devletleri hep aleviydi. Kürtlerin içinde asimile olmuş türkmen boyudur hepsi. Kürtler şafidir. Zazalarda kürt olduklarını kabul etmezler. Yani anlıcağınız türkler gibi kürtlerde saf bir ırk değil kırma bir millettir.

• 1ay

@End83 Aleviler zaten Türklerden çıkıyor yalnız dediğim gibi hem Alevi hemde Kürtlüğü içinde barındırdığını söyleyen bir kesimde var. Melezdir vs. çok kapsamlı bir bilgim yok sadece böyle bir grubun olduğunu gördüm :) Bende Alevi olmayan bir Kürt gördüm, Hanefi mezhebindeniz filan diyordu yani değişiyor demek ki :)

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında amerika kıtasının eski adı Kürt kıtasıydı. Arkadaşın abartmış.

0|1
    0|0
    • 1ay

Anerikalılar aslında Kürtmüş 😂 (arkadaşımın kafası)

Kızlar Ne Diyor 11

• boyları da sıcaktan mı çekmiş asdfg :D

0|0
    0|0
  • geyik yapmaya calismissiniz
    onu da becerememissiniz
    isin dogrusu

0|0
    0|0
  • :)
    Arkadsinin hayal gucu hayran kalcak seklindeymis :)

0|0
    0|0
  • Okuyamadim basligi :D

0|0
    0|0
  • Ben de niggaydım yıkana yıkana beyaz oldum 😒

0|0
    0|0
  • Yalan

0|0
    0|0
  • Yok sakson :D

0|0
    0|0
  • yok ya İngiltere kraliyetinden 😂

0|0
    0|0
  • iyi sallamış

0|0
    0|0
  • oha lan

0|0
    0|0
  • Farsi bir millettir bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Siirt te de zaten senede 10 bin ton somon yetisiyomus

0|1
    0|0
  • kendini kürt zannedenleri çoğu ya ermenidir ya da asimile olmuş türkmenlerdir. asıl kürt diye birşey yoktur. çok merak eden 500$ ödeyip gen araştırmasını yaptırabilir. ingiliz kanalında bir videoda kendinizi ne hissediyorsunuz diyorlar önce sonra dna analiziyle ne olduğunu söylüyorlar. ingilterede yaşayan bir kürt kızına geliyor sıra türklerden nefret ederim %100 kürdüm diyor. analiz açıklandığında kız ağlamaktan bitap düşüyor çünkü %90 azeri türkü çıkıyor :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Allah akıl fikir versin sana kürt diye birsey yokmuş ırkçılığın da bu kadarı!! Evlita celebinin seyahatnamesini oku o sana kürtler kimlerdir söyler... Nuh a. s ve kavminin konustugu dil bile kürtce idi... Yani demem o ki kürtler var iken siz yoktunuz bile

• 1ay

@mmt12345 adam gibi okuysaydın ırkçı olan kızın nasıl ağladığını görürdün

• 1ay

türk diye bir ırktan bile bahsedemez kimse, anadolu daki türklerin gen analizinde turanid ırk yani orta asya türk geni %13 çıkmış. türk lük ırktan çok bir kültür birliğidir. o birliği kabul etmeyen lerde malum kesim

• Yok artık daha neler irani bir toplum biliyorum ben

0|0
    0|0
    • 1ay

Evliya celebinin seyahatnemisini oku o sana söyler.. iraniymis

• 1ay

Günümüz tarihcilerden hicbirisi evliya celebi kadar gezmedi görmedi araştırmadı emin olabilirsin

• 1ay

Bilmiyorum valla tek doğru yok konuşan tarafsız olarak

• jamaica iskandinav melezleridir

0|0
    0|0
  • Yok artık a mk dkfhfdh

0|0
    0|0
  • tabi ki de öyle; sizin tarihi gerçeklerden haberiniz yok

0|0
    0|0
  • Zenci desen bir ihtimal :D

0|0
    0|0
  • kürtler iran halklarındandır. mezopotamyanın en kadim halklarındandır ne iskandinavı.

0|1
    0|0
Yükleniyor...