Kadın erkek eşitliğine inanıyor musunuz?

Farklar nedir? Eşitlik nedir sizin için?

1|0
34|12

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler kadınlardan üstündür. Allah bunu Kur'an-ı Kerimde Bakara suresi 228. ayette de buyurmuştur;Erkeklerin, kadınları üzerinde (hakları) olduğu gibi, kadınların da erkekleri üzerinde maruf (hakları) vardır. Erkeklerin, kadınların üzerindeki (hakkı) bir derece daha üstündür. Ve Allah, Azîz’dir, Hakîm’dir.

2|2
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tüm bu tartışmaların sebebi olan eşitlik kavramı aslında yasalar karşısında eşitlik demektir ve bilimsel bazı ayrımlar hariç böyle olması gerektiği aşikardır.

Ancak genel olarak bırakın kadın ve erkeğin eşit olmasını, hiçbir iki insan eşit değil ki? Tüm sonradan edinilen faktörleri kaldırsak bile birinin genetik olarak hastalıklara daha yatkın olmasını veya zeki olmasını nasıl değerlendireceğiz?

Dolayısıyla eşitlik hukukendir ancak genel anlamda eşitlik diye birşey olamaz. İki insan diye matematiksel olarak (soyut matematiğe girer bu) iki eş varlık olarak soyutlarız ama aslında iki tamamen farklı geçmişe, fiziksel özelliklere, karaktere, vs sahip iki insandır onlar.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 33

• Eşit olsak bu kadar erkek iki meme bir popo için koşturmazdı. Hiç gördün mü kızların böyle koşturmasını 😅Cem Yılmazın da dedi gibi erkek basit canlılardır. Yazık 😂

1|2
    0|0
  • yıllardır aynı şey tartışılıyor ölsek asırlarda geçse bu tartışılmaya devam edicek sanırım :/ kadınların erkeklerden üstün olduğu taraflar var erkeklerin kadınlardan da aynı şekilde eşit olduğu taraflarda var vsvs.

0|1
    0|0
  • İnanıyorum. Ancak Türkiye'nin özel durumu sebebiyle kadına olumlu ayrımcılık uygulanması taraftarıyım.

0|1
    0|0
  • Iki faklı yaratılmış tür nasıl eşit olabilirki, bence eşit olmamalı zaten, herkesin yeri ayrı, değeri ayrı, iki erkek ya da iki kadın bile birbirine eşit değil bence, herkesin ederide, değeride ayrı...

0|2
    1|0
  • şartların eşit olması gerektiğine inanıyorum. kadın ve erkek eşit değildir.

0|1
    0|0
  • Hayır inanmıyorum eşitlik olduğuna dair.

0|2
    0|0
  • Denkliğine inanıyorum, eşitliğine değil.

0|2
    0|0
  • inanıyor musunuz ne demek tabi ki kadın erkek eşittir biri yemek yapıyorsa öbürü de yapacak biri eve ekmek getiriyorsa öbürü de getircek birinin okumaya gezip dolaşmaya hakkı varsa öbürünün de olacak kadın ve erkek arasındaki farklar sadece fiziksel

1|1
    0|1
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Uygarlığın bedelini eşitsizlikle ödenmiştir... Dünyada kimsenin eşit olduğuna ve olabileceğine inanmıyorum. 😌😌

0|1
    0|0
  • Eşit değiller, yani fiziksel yönden erkekler biraz daha güçlü yaratılıyor.

0|2
    0|0
  • Eşit değiller. ikiside birbirinden üstün ve ikiside birbirinin eksiklerini tamamlıyor.

0|1
    1|0
  • Fiziksel olarak güç olarak elbet farklılıklar var ama haklar konusunda kadın erkek eşit

0|1
    0|0
  • Eşit değiller gerçek bu

0|1
    0|0
  • hayr

0|2
    0|0
  • Hayir

0|2
    0|0
  • Esit degiller tabiki bicok fark var da hepsini yazmiyim simdi ya 😇😇

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Kısaca hayır

0|2
    0|0
  • Eşitlik yok

0|2
    0|0
  • Ben inanmiyorum cunku boyle bir soru ya da kavram dahi olamaz Allah olmadikca benim nazarimda ve dogru olanda budur bir insan baska bir insandan ustun olamaz!!!

0|1
    0|0
  • Haklar ve özgürlükler açısından kesinlikle eşit değerlendirme yapılmalıdır ama eşitler demiyoruz biz zaten, zihniyet ve yetiştirilişi öyle farklı ortaya bize uyarlanması imkansız şeyler çıkıyor. Mesela 3-4 kadının bir olup bir erkeğe tecavüz edip vahşice öldürdüğünü hiç görmedik...

0|0
    0|0
  • Pozitif eşitlik :)

0|1
    0|1
  • İnanmıyorum çünkü öyle birşey görmedim

0|1
    0|0
  • Erkekler daha ustun

0|2
    2|0
  • Evet eşittirler

0|1
    0|1
  • Eşit değiller, hem fiziksel hem ruhsal, biri daha ustun diyemem

0|1
    0|0
  • Kadınla erkeğin hakları eşittir kadınla erkek eşit değildir

0|0
    0|0
  • Kadin ve erkek eşit değildir...
    İnanmıyorum da

0|1
    0|0
  • Kısmen inanıyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 11

• Fıtratımıza ters eşit olmamız.
    Mevzu karşı cinse saygı duyuluyor mu, hangi taraf eziliyor; olmalıydı. Onda da bir adalet yok zaten...

0|1
    0|0
  • inanmıyorum farklılıklar var

0|1
    0|0
  • Tarihe baktığımız zaman erkeğin yaratıcı zekası daha yüksek, evrimsel olarak baktığımız zaman erkek avcı, kadın toplayıcı. Bazı ıq testleri erkekleri zeki gösteriyor. Fakat kadının anaçlık dürtüsü erkekte yok. Ayrıca bir çok kadın erkekten çok daha zekidir. Üstünlük yarışına girmemek lazım bu durumda

0|1
    1|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Var mı diye 5 dakika düşündüm şu an eşit değil bizim ülkede

0|1
    0|0
  • ben inanıyom neye göre erkekler daha üstün ki

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Erkek daha üstündür kadın daha değerlidir

0|1
    1|0
  • Yaradılış bakımından kadınlar daha narin varlıklardır, regl olurlar , daha duygusallar vs..

0|1
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Inanmiyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...