Kardeşime nasıl davranmalıyız?

15 yaşında bir kız kardeşim var. Annemler telefon almadılar dersle ilgilenmez diye. Geçen sene okulun son zamanlarına doğru annemin telefonundan biriyle konuştuğunu öğrendik. Erkek kardeşim var iki tane onlar baya kızdılar tabii. Neyse ondan sonra kız kardeşim söz verdi kimseyle ilgilenmeyeceğim diye biz de ondan sonra konuyu açmadık. Geçen gün annem yine şüphelenmiş telefonunu getirdi bana baktım başka biriyle konuşuyor yine.
Kızdık olmadı bu kez öğrendiğimizi bilsin belki utanır yapmaz diye ona yüz vermemeye hatta gerekmedikçe konuşmamaya karar verdik. Sadece annem ve ben biliyoruz durumu. Ama bu da ters tepti utanmayı geçtim bize bağırıyor, ağlayıp zırlıyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz, nasıl bir yol izlemeliyiz sizce?

1|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bence kız kardeşinizi fazla şimartmışsınız yoksa o yaşta ona cesaret edemezdi ve bundan sonra da böyle gider gibi.

0|0
    0|0
    • 1ay

En küçüğümüz zaten, bize benzemez şımarıktır doğru. Bunun suçlusu en çok babam o şımartırdı hep. Sonuç onun için kötü olur yapacak bir şey yok onun hayatı.

• 1ay

Sen ablasi olarak senin takip etmen gerek farkli şeylere de yönelebilir malum internet cağı ara ara kontrol et.

• 1ay

Ediyorum zaten etmesem bunlardan haberim olmazdı.

En İyi Kız Görüşü

• 15 yaşında eşcinsel bir ilişkim oldu 2 sene sürdü fakat hata yapa yapa tek başıma doğru yolu buldum namazında bir insanım kimse de inanmaz geçmişimde böyle bir şey olduğuna. Ki 13 yaşındayken erkeklerle konuşurdum vs üniversitede yapmadıklarımı lisede yaptım ve şu an herşeuin farkındayım hata yapmadan doğruyu anlayamaz sizin baskınız onu en fazla sizden uzaklaşır içinde olduktan sonra her türlü yapar ben size söyliyim.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kendi başına bıraksak gerçekten iyi olmayacak gibi görünüyor. Sen doğru yolu bulmuşsun ama herkes bulamaz ki iyice batar.

Erkekler Ne Diyor 8

• ya siz ne biçim insanlarsınız ya Yuh 15 yaşındaki kıza bu yapılır mı

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben 15 yaşındayken onun yaptıklarını yapmıyordum ama, fotoğraf falan göndermiş normal mi bu? Ben yine sorun etmem hatadır uslanır derim ama erkek kardeşlerim duyarsa sonuç daha kötü olur ç

• 1ay

Neyse teşekkür ederim. Elimden geldiğince iyi bir sonuç almaya çalışacağım.

• 1ay

rica ederim

• 15 yaşındaki bir kız erkeklerle konuşur, mesajlaşır, sevgili olur. Bu duruma bu şekilde bakmankz gerek çünkü yaşıtları ve çevresindekiler böyle yapıyor haliyle o da onlardan geri kalmak istemiyor

0|0
    0|0
  • tokat manyağı yapın belki iş görür

0|0
    0|0
    • 1ay

Saçmalama

• 1ay

dostum söylenecek çok söz varda adam yok

• 1ay

türk aile gelenek ve göreneklerinden aldığım terbiye sonucu sana burada küfür hakaret etmemem gerekiyor

• Biraz rahat birakin. Uzerine gitmeyin. Sakince konusun onla. Onu onemsediginizi anlatin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Onu da yaptık hatta ilk yaptığımız o oldu. Ama bizi enayi yerine koydu sesiniz çıkmıyor diye daha beterini yaptı.

• 1ay

Ergen tavirlar bunlar. Zamana birakin. Suyuna gidin.

• Nerden konuşuyor

0|0
    0|0
    • 1ay

İnternetten. Facebook'tan konuşmuş ikisiyle de.

• 1ay

Bir de bizi engellemiş ki bulamayalım onu.

• fazla üstüne gitmeyin

0|0
    0|0
    • 1ay

Gitmedik daha beterini yaptı zaten şu anda hiç konuyu bile açmıyoruz, sadece yüzüne gülmüyoruz hatasını anlasın diye ama hiç sanmıyorum.

• 1ay

hayırlısı olur inşaAllah

• benimd ekardeşim de oldu böyle bir durum. ben konuşarak aştım

0|0
    0|0
    • 1ay

Konuştuk ayrı ayrı işte söz verdi yine aynısını yaptı.

• 1ay

seni çok iyi anlıyorum. zaman kötü ve küçük kızlar erkeklerden beter zaptetmesi zor

• 1ay

Aynen öyle. Her şeyin zamanını beklese hiç sorun kalmayacak.

• doğal davranın bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Herkes bir ergenliktir gidiyor. Ben söz dinlerdim asla saygıda kusur etmezdim bağırmak ne kelime anneme her türlü yardım ederdim. Ergenliği bir biz yaşamadık sanırım.

0|0
    0|0
    • 1ay

bence en iyi çözüm psikoloğa gitmek

• 1ay

Yani onun bir yolunu bulmak gerek.

• 1ay

evet

• bence bu kadar sıkmamalısınız ergenlik döneminde böyle şeyler olması çok normal seviyeli bir şekilde tabiki

0|0
    0|0
    • 1ay

Seviyeli olduğundan emin olamıyoruz ki daha ilk konuştuğunda fotoğraf göndermiş çocuğa. Çocuk kalkıp gelse bunu arasa al başına belayı. Bir de 19 20 yaşında adamlar bunlar.

• Ya daha çocuk sonuçta ileri gitmedigi sürece anlayış göstermelisiniz eğer kızıp bağırıp çağırırsanız ters teper bu sefer hiç dinlemez sizi

0|0
    0|0
    • 1ay

İleri gidiyor ama fotoğraf göndermiş, çocuk farklı şehirde yanına geleceğim demiş. Bunun sonu ne olacak sence ki çocuk 20 yaşında falan. Bağırıp çağırmadık hiç bir kere adam akıllı izah ettik durumu, ikincisinde de hatasını anlasın diye yüzüne gülmemeye karar verdik ama daha da üste çıkmaya başladı.

• neden cinayet işlemiş gibi muamele ediyorsunuz djswjff

0|0
    0|0
    • 1ay

Çünkü buralarda bu tarz şeyler hoş karşılanmıyor. Benim için sorun yok ama ailem tepki gösterir.

• Çocuk değil sonuçta 15 yaşında telefon almamak abes değil mi?

0|0
    0|0
    • 1ay

Bunları gördükten sonra almamaya karar verdik zaten yoksa annem istediğini alacağım diyordu. Bizim erken yaşta telefonumuz vardı ama biz böyle hatalar yapmadık.

• 1ay

Senin gibi istediğimizi yapıp gezmiyoruz derken pardon?

• 1ay

Bilmem öyle bir izlenim uyandırdın ben de. Tıpkı sen "hangi çağda yaşıyorsanız artık" derken bir ön yargıda bulundun ya. Onun gibi işte.

• Dersleriyle ilgilenmeyecek olan telefon olsa da olmasa da ilgilenmez.
    Soyutlamayın.

0|0
    0|0
    • 1ay

Hayır denedik telefon olunca baştan savma yapıyor ödevlerini falan.

• 1ay

Ama aklı hep dışarıda farkındaysan.

• 1ay

Telefonu olunca daha az dışarda olmayacak.

• konuş sen

0|0
    0|0
  • Kızın çok üstüne gitmişsiniz sevgilisi olması gayet doğal ve güvensizlik telefon karıştırma saçmalık

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu yaşta doğal mı? Yapmayın ya ne modernlik mi bu? Benim de erkek arkadaşım var ama 20 yaşındayken oldu ve hala beraberiz herkeste biliyor onaylıyor. Sevgilisi olsun fotoğraf göndersin, buluşsun, istediğini yapsın. Ee? Bunlar yine onun tercihi ama bu yaşta değil çünkü şu anda kandırılmaya çok müsait.

• 1ay

Kandırılma konusunda katılıyorum ama kızı salak yerine koymuşsunuz şu an onun yerine koy kendini kimse sana senin kararlarına güvenmiyor özgürlüğünü kısıtlıyor iyi hissedermiydin

• 1ay

Asıl o bizi salak yerine koydu. Bir daha yapmayacağım diye yeminler etti, verdiğimiz harçlıklarla günlük paket almış öyle konuşmuş çocukla, bizi uyutmuş yani. Aynı yollardan bende geçtim kimse bizi kısıtlamaz yaptıklarımıza göre önlem alınır ve bana kimse böyle davranmadı. Herkes hak ettiğini yaşıyor.

• Bırakın da kız ergenliğini yaşasın

0|0
    0|0
    • 1ay

Oldu tabi önüne gelenle gezsin, istediğini yapsın sonra da ağlasın dursun. Ergen ve saf olan insanlar kandırılmaya müsaittir, çocuğa bir ricayla fotoğraf göndermiş
      Rahat rahat olacakları mı bekleyelim?

• 1ay

Telefonu yok zaten annemin telefonuyla konuşuyor. Yabancı erkeklerle kötü bir şekilde konuşması tabii ki hoş değil bunu hoş karşılamakta normal değil.

• Bu şekilde o konustugu kişiye daha cok itersiniz ya karsı tarafın niyetı kotuyse diyebilir gel kacalım vs dıye kızın allah korusun kanına gırer valla

0|0
    0|0
    • 1ay

Zaten biz öğrenmeden önce de fotoğraf göndermiş, çocukta yanına geleceğim falan demiş okuduk. O yüzden bu böyle davranıyoruz zaten, saf bu herkere kanar.

• 1ay

Çocuk kac yasında

• 1ay

19 20

• Gençtir yapar

0|0
    0|0
    • 1ay

Bence mahsuru yok ama erkek kardeşlerim duyarsa kötü olur, ilk yaptığında bile okuldan alalım bile dediler.

Yükleniyor...