Ateistler hakkında ne düşünüyorsunuz?

benim bütün insanlara saygım var önyargılı değilim. ön yargılı insanlarıda sevmem.Ateistler hakkında ne düşünüyorsunuz?

1|1
21|47

En İyi Erkek Görüşü

• Ateistler Tamamen mantıkla karar veren her olayda mantık arayan kimselerdir dinin mucizelerine inanmazlar mesela sorsanız hiç yokken nasıl var olduklarını çeşitli sebepler vereceklerdir. Ama herşey de bir sebep varken işin en başına kadar düşünsek te başlangıçta mutlaka bir mucize vardır.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir deist olarak söyleyebilirim ki ;
    Adamlarla ne zaman dalga geçsem espriyle dönüş yapıyorlar. Ama Müslüman (ve Musevi bir arkadaşım daha olmuştu) anında ciddileşiyorlar.
    Kısaca, kafa insanlar ve hiç hakaret ettiklerini görmedim. Eleştirildiklerinde sabırla dinleyip kendi görüşlerini anlatıyorlar.
    Belki de, diğer dünyaya inanmadıkları için bu dünyada en mükemmeli olmaya çalışıyorlar. Bakarsanız ki , insanlığa en büyük katkıyı ateist bilimadamları yapmıştır. Bu yönleriyle çok seviyorum. Aması var tabii... Her ateist böyle değildir elbette. İnsanlardan nefret eden , kazık üstüne kazık yediği için Yaradana inanmayan ateist de tanıdım.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• Deist olarak herkese saygıyla yaklaşıyorum. Ama müslüman bir kaç kişiye deistim dediğimde hemen sinirli tavırlarla dönüyorlar müslüman ülkesindensin felan, islamiyete doğru çekiyorlar insanı. Desit ve atesitlerde ve hristiyanlarda bu durumu hiç ama hiç görmedim.

2|0
    0|0
  • Her ne kadar inkar edilse de, git gide dinler gibi oluyor. İnançsızlığın da mezhepleri çıkıyor, o da diğer dinler gibi başka inançlara tahammül edemiyor. Uğruna savaşılan bir olgu haline geliyor. Günümüz inanıp hiçbir şey yapmama müslümanlığı bile daha bir "ateistçe" geliyor bana, e azından etliye sütlüye dokunmuyorlar.

1|0
    0|0
  • kızları çok güzel

2|0
    1|0
  • Dini emirlerin din kavramı olmadan da yerine getirilmesini dünya düzeni için savunan kişiler. Yani bir iyiliği ateşten korktukları için değil de dünya düzeni için yapıyorlar. Düşünceleri saygı çerçevesinde oldukça mantıklı fakat bir yaratıcının olmamasını savunmaları bana mantıksız geliyor.

1|0
    0|0
  • Düzgün ateisti severim.

3|0
    0|0
  • Bende ateistim zaten. Müslümanlardan bıkmış biri olarak ateist sevgilimin olmasını hep istedim ama hiç olmadı. bir kere zeka seviyesi yüksektir. saçma salak takıntıları yoktur. insandır insandır al koynuna sev sarıl öyle yani

3|1
    2|2
  • birçoğu savaşları, açları, haksızlıkları örnek gösteriyor ve o yüzden bu yolu seçtiğini söylüyor ama düşünemiyorlar ki bunun sadece insanların yaptıklarıyla alakası var...

1|0
    0|0
  • İyisi de var kötüsü de var. Yobazlardan daha çok sevdiğim kesin ama adamlar bağnaz değil en azından. Müslümanım bu arada yanlış olmasın

1|0
    1|0
  • saygı duydukları sürece saygılıyım..
    benim tek ayrımım var..
    iyi insan & kötü insan..

2|0
    0|0
  • İnançlar bireyseldir. Sonuçta benden farklı düşünüyor diye ben sıkıntı çekmiyecem. Neye isterlerse ona inanabilirler. Var da deseler yok da deseler bu konu onları ilgilendirir.

1|0
    0|0
  • Bir çoğu din düşmanı. Ülke adına da faydasız

0|0
    1|0
  • İslama saygısı olan her ateiste saygım var.

1|1
    0|0
  • insanların ilk önce insan olup olmadıklarına bakaırm =P

1|0
    0|0
  • Kardeşim dediğim insan ateist. Ben ise müslüman'ım. Kimseye zararları yok. Bence din konusu problem yapılacak bir şey değil.

1|0
    0|0
  • Gerçek ateistler fizik ve inan evrim bilgisi kuvvettli olan kişilerdir. Ayrıca ateistler bir insanın iyi olmasını dini inanca bağlamaz, iyi insan kötü insan diye ayırırlar, dini bilgileride oldukça kuvvettli, sorgulayan zeki kişilerdir

1|0
    0|0
  • Saçmalıyolar sadece :)

0|1
    1|0
  • hiç bir şey

0|0
    1|0
  • Herkesin hayatı kendine

2|0
    0|0
  • Ateistler ahmaktır. Bu önyargı değildir. Teşhistir.

0|0
    1|0
  • İnsan candır. İnsanlık kavramının hakkını veren insanlar tabi. Din dil ırk farketmez

1|0
    0|0
  • umrumda değil.

0|1
    1|0
  • Yani allah affetsin

1|0
    1|0
  • eğer bir gün başbakan ya da cumhurbaşkanı olursam ya da yetkim olan bir makama gelirsem hepsini sınır dışı edecem ülke onlar yüzünden geride kalıyor

0|0
    1|0
  • Ateistler gerçek dünya insanlarıdırlar.

1|0
    0|0
  • Çok dicek bişey yok Allah affetsin onlarıda

1|0
    2|0
  • Dinime saygısız olmadığı sürece fikri ne olursa olsun.

1|0
    1|0
  • herkezın görüşü kendine

1|0
    0|0
  • bana satanizmi anlatın

1|0
    0|0
  • Onların görüşü.

1|0
    0|0
  • Ateist Deist Agnostik müslüman budist hristiyan diye farklı bir tutum sergilemem

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 20

• Acınası olduklarını düşünüyorum 😂

1|3
    2|1
  • Müslümanlardan nefret edenlere karşı aynı duyguları besliyorum , onun dışındaki ateistlerle hiçbir sıkıntım yok kendi görüşü kendi hayatı istediği gibi yaşayabilir , başörtülü olduğum için beni evine almak istemeyen bir öğretmenim bile oldu , gel de nasıl nefret etme?

1|1
    0|0
  • Ateistlerin çoğu açık fikirli insanlar. Muhabbet etmeyi seviyorum onlarla

1|0
    0|0
  • Saygi duyuyorum akilli insanlar severim oyle insanlari koru korune hic biseye inanmamak lazim

1|0
    0|0
  • Müslüman olup namus bekçiliği yapanlardan daha iyi oldukları kesin. Herkesin dini kendine, ben insanları bana nasıl davrandıklarıyla yaklaşımlarıyla karakterleriyle değerlendiririm inancı olup olmamasıyla değil

1|0
    1|1
  • Herkesin hayatına kimse karışamaz

1|0
    0|0
  • Saygi duyarim kimsenin dini irki ilgilendirmez beni

2|1
    0|0
  • Tercih meselesi, saygı duyuyorum

1|0
    0|0
  • Herhangi biri benim için neyse Ateist'lerde öyle. Kimseyi özel olarak koyduğum bir yer yok.

1|0
    0|0
  • kendi yağlarında kavrulmaya çalışan bir insan topluluğu ilgi alanım dışındalar

1|0
    0|0
  • Herkesin kendi seçimidir, saygı duymak gerekir. Ben şahsi olarak kimseyi kınamam, müsaade de etmem. Ve her ne olursa olsun iyi dilek temenni etmek güzeldir..

Rabb'im onlar içinde hayırlısını nasip eder inşaAllah..

0|1
    0|0
  • Her şeyin arkasinda insan olduğunu biliyorlar ama onları bir rab yarattı bundan haberleri yok maalesef Allah islah etsin ve o kisileri aydinlatsin çünkü diyorum bazen bu iyi insanlar keşke musluman olsa

0|0
    1|0
  • Herkesin dini görüşü aynı olmayabilir, kimse karışamaz 😏

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez

0|0
    1|0
  • Saçma bir görüş.

0|1
    1|0
  • Bişiy düşünmüyorum her koyun kendi bacağından asilir

0|0
    1|1
  • Kucukken kedi kesen derlerdi ccklar korkardim 😂😂

0|0
    1|0
  • Ateist olduklarini

0|0
    1|0
  • İnsanlara bireysel olarak saygı gösterebilirim. Ateizm saygı hakeden düşünce sistemi değil. İstisnalar olabilir ama çoğu da alaycı, oyüzden kimse kimseye karışıp saldırmadığı müddetçe umrumda değil.

0|0
    0|0
  • İnsanın illaki bir tanrı inancı olması gerekiyor bana göre.

2|1
    0|1
Yükleniyor...