Başkanlık sistemi hakkında görüşünüz nedir?

Başkanlık sistemi hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz

• Ak partiliyim destekliyorum
    45% (5)17% (4)26% (9)Oy Ver
  • Ak partili değilim destekliyorum
    0% (0)13% (3)9% (3)Oy Ver
  • Ak partiliyim desteklemiyorum
    18% (2)9% (2)12% (4)Oy Ver
  • Akpartili değilim desteklemiyorum
    37% (4)61% (14)53% (18)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• baskanlik sistemi yasama.. yurtme ve yargi organlarini kendi altinda toplayan bir diktatörün himayesinde... politik rantin disinda iktisadi rantla zaten mevcut daraltici maliye politikalariyla yuksek doalyli vergilerle halki somuren... asgari ucretle milyonlardan uretilen arti degeri turk iscilerinden... tuzel kisiliklerin sermayederleri yunanli.. hollandali.. alman.. arap.. abdli.. vs.. olanlara kole olarak sunulmus duzenin dalgali kur ve yuksek faizle elindeki degisim degeri olan tl yi degersizlestirip uc kurusla calistirip... tuketici kredileri.. konut kredileri. kart urunleriyle borclandirarak turk milletini bu yamyamlara kazandıgıni avuclarina vererek somurenlere rant saglamak... korfezde.. abdde... donen kayit disi parayi ic piyasaya aktararak buna varlik barisi adi verip kirli paralarla.. piyasada donen parayla likitide fazlaligi nedeniyel bak iste makro ekonomik olarak bu kadar bu sene buyuduk palavralariyla hanehalkina gelmeyen o paralarla yani mikro ekonomik olarak sadece.. baskan ve cevresindek burokrasi... baskana biat eden vekiller ve kadrolarinin monarsisini kurmaktir... mevcut anayasanin parlementer sistemini yikmak.. cumhuriyetin kazanimlarini devlet seklini yikmaktir... akli ve vicdani olan kisi bunu savunmaz... simdi gelip demokratik yollarla baskan secilecek ninnileriyle hitlerinde demokrasiyle geldigi ihtiyar dunyamizda bu aci ve lanet fotografi turk milletinin bakmasi gerekir... nutuk kitabinda iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hiyanet içinde bulunabilirler sozu bugunun acik ve net bir sekilde fotografidir...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• değilim ve desteklemiyorum. kendi çıkarları için halka kabul ettirmeye çalışıyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• desteklemiyoruz zaten diyorum başkanlık demek kürdistan demek böler türkiyeyi 2012 yapmaya çalıştı 2012 ye bakın eğer başkanlıktan halkdan evet alırsa halkın % de kaçının ne mal olduğunu göreceğiz çünkü başkanlık demek bizim sonumuz ve welcome kürdistan demek terorü yaratan akp di 1999 biten 2002 de cıkan mesela iyi düşünün sonunun nereye geldini erdogan büyük orta doğu eş başkanıyım. diyen adam ve geçmişine bakın onun.

2|0
    0|0
    • 1ay

Terörü çıkmaza sokan erdoğan ben başkan olacağını düşünmüyorum olursa ülkeyi savasa sokarlar

• 1ay

terorü istese 2 günde kaldırır bunu unutma :D bunlar çıkarı için eğer teror olmasa memur derki iyi maaş işci derki sendika haklarr vatandaş derki özgürlükkk çifçi derki maaş demokrasi özgürlük.. bunlar var :) her ülkenin sıkıntısı var ve gündem için terorü kullanırlar gündem olayları felan bunlar çıkarlarını korur işine gelir bunlar bize yaratık gözüyle bakar haberin olsun devleti devlet yapan düşmanıdır... düşman olmazsa hortumu kendine bağlıyamazsın :)

• Akpartili değilim desteklemiyorum

1|0
    0|0
  • tayyarı kalkındırma vakfına destek veremeyeceğim ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum.

0|0
    1|0
  • İstemiyorum ülkemin bölünmesini.

0|0
    0|0
  • desteklemiyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Neden

• 1ay

ben başkanlık sisteminin yarardan çok zararlı olacağını düşünüyorum.

• ulkemız ıcın hayrılıysa olsun

0|0
    0|0
  • başkanlık sistemi bölünmektir

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum.

0|0
    0|0
  • Başkanlık sistemini isteyen net koyundur. avrupadan batıdan mi alicam medeniyeti diye sitem edenler buna karşı çıkmıyor bu sistem de zaten tam bizim kültürümüz haklısınız

0|0
    0|0
  • o kadar saçma sapan karışık şıklar koymuşsun ki yanlış olanı işaretledim
    desteklemiyorum veya destekliyorum diye eklemen yeterliydi
    sonuç olarak desteklemiyorum

0|0
    1|0
    • 1ay

Benim merak ettiğim destekleyip desteklemem değil insanlar siyasi görüşüne göre mi destekliyor canın sağolsun olur öyle şeyler😊

• 1ay

türk milleti takım tutar gibi parti desteklediği için tabii ki siyasi görüsüne göre oy kullanır. Tayip ne derse o bunlar için

• 1ay

Benim de tam olarak merak ettiğim o aslında😊

Kızlar Ne Diyor 3

• Başkanlık sistemini bilmiyorum ama bence şu an yenilik yapılmamalı

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum :/

0|0
    0|0
  • Ak partiliyim destekliyorum
    ülkemiz için en hayırlısı başkanlık sistemi buna inanıyorum

0|0