Dünyada Türk diye bir ırk olmasaydı hangi ırktan olmak isterdiniz?

Hepimiz Türk olmaktan gurur duyuyoruz şüphesiz. Türk diye bir ırkın olmadığını farzedelim. Hangi ırktan olmak isterdiniz?

Güncellemeler:
1ay Ya arkadaşlar siz bu soruları nasıl okuyorsunuz? Okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz? Türk diye bir ırk yok mu dedim ben. Zaten kendim Türkçüyüm öyle bif şey der miyim? Türk ırkı dünya tarihine yön vermiş bir ırk yok diyen deli ya da beyinsizdir zaten.
Soru şu: HAYAL EDİN. Olmadığını hayal edin. Siz dünyaya geleceksiniz. Hangi ırktan olmak isterdiniz? Bu kadar basit ya.
1ay Arkadaşlar sorudan rahatsız olan lütfen cevaplamasın rica ediyorum. Rahatsız olunacak bir şey yok ayrıca. Ben kendim TÜRKçüyüm hatta ırkçıyım diyebilirim.

0|1
26|50

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Alman :D
    Anladım sorunu ben takma yorumları :D

1|0
    0|1
    • 1ay

Deli ettiler ya

• 1ay

Teşekkür ederim :)
      Beni eksileyen de kesin nazi düşmanı ahshdjaka

• 1ay

Rica ederim😂

Erkekler Ne Diyor 49

• Millet ile ırkı karıştırmışız. Hepimiz aynı ırka mensubuz. Aslında sen hangi milletten olmak isterdin diye sormak istedim. Buna cevabım Kanada olurdu.

1|0
    0|0
    • 1ay

Türk dışında hiçbir ırkı sevmem ama madem sordun düşüneyim.
      Japon olabilir😂

• 1ay

millet, ırk kelimesinin insan için söyleneni diyebilirim normalde bir millet/ırka mensup olmayan devletler mesela abd, kanada gibi devletler için kanadalı ya da abd li tabiri kullanılır bazı devletlerde ırkıyla alakasız isim taşır mesela iran ın ırkı pers dir ama iranlı diyorlar o rası yanlış gibi gibi örnekler çok :)

• 1ay

@kimilokko Teşekkür ederim bilgi için. Bugünkü Farslılar, İranlı bir ulustur. İran'ın hepsine Fars dememiz biraz garip olur, çünkü orası da Türkiye gibi kozmopolitik bir ülkedir. Bugün, Türkiye Türkleri, Azeri Türkleri, Kazak Türkleri gibi birden çok Türk ulusu, dağılmış vaziyettedir. Irk, kavramı millet ile aynı değildir. Bugün Farslılar, Türkler, Japonlar, Araplar hepsi birer millettir. Irklar ise kişinin doğduğu, konuştuğu yere göre değil, fiziki özelliklere ve iskelet yapılarına, ten renklerine göre belirlenir. Antropolojik sınıflandırma bu şekildedir. Mesela, bugün iskelet yapısına göre ırk sınıflandırmasından biri olan Kafkas ırkının içine, Anadolu, Hindistan, Kuzey Avrupa, Doğu Avrupa, Kafkasya gibi bölgeler giriyor. Diğer bir sürü sınıflandırmalarda mevcuttur.

• Ben gene de Türk istiyom :/

1|0
    0|0
  • kesinlikle alman olmak isterdim dünya bilimine okadar katıları varki onların övünecek okadar çok şeyi varki ve biz türklere görede fazlasıyla tevazu sahibi biz burda otla bokla övünürken cumhuriyetten sonra osmanlıyı itin arka tarafına sokup çıkarırkan sonra övünecek bişey bulamayıp yine osmanlı tarihini açıp hala 1453 ü okurken adamlar 1940 larda dünyayı tek başına dize getirdi uzaya çıktı binlerde dahilik projeleri vs kısacası zeki insanlara hayranım

1|0
    0|0
  • Kimse irk yazmamis ki nereli olmasini istedigini yazmis mk...

Ben Mogol irkindan gelip Kizilderili'lerle birlikte yasamak isterdim...

1|0
    0|0
  • insanlığın tamamı bir ırktır yani insan ırkı vardır , Türk soyu Alman soyu diyebilirsiniz . Dünyaya yeniden gelsem yine Türk Soyundan olmak isterdim.

1|0
    0|0
  • Abd, Kanada, Avustralya... Bunlardan birisi olurdu, güzel olurdu hatta!

1|0
    0|0
  • Amerikan ırkından olmak isterdim

1|0
    0|0
  • Türk olmasam viking olurdum.

1|0
    0|0
  • Native American..

1|0
    0|0
  • Mümkünse olmayalım

1|1
    0|0
  • Çok şükür Türk"üm Japon veya Koteli olmak isterdim

1|0
    0|0
  • Arap olurdum

1|0
    0|0
  • Yahudi

1|0
    1|0
    • 1ay

İlginç

• 1ay

Irkci felsefeyle calisirlar. Her zaman birbirlerini desteklerler ayakta tutarlar, sadece yahudi olduklari icin. En buyuk isadamlarinin bicogu yahudidir. Dibine kadar batsanda destek istedigin anda hemen buyuk fonlar alirsin eger yahudiysen. Seni hic tanimayan Yahudiler sadece yahudisin diye milyon dolarlari sana akitirlar. Yahudiysen hicbir zaman ac kalmasin.

• 1ay

Anladım

• Japon.

1|0
    0|0
  • amerikalı olurdum

1|0
    0|0
  • iskandinav

1|0
    0|0
  • Bilemedim bak şimdi

1|0
    0|0
  • JERMEN

1|0
    0|0
  • Japon olmak isterdim

1|0
    0|0
  • Alman.

1|0
    0|0
  • yahudi olmak isterdim ve soy adım rockeffeler ya da rothschield olsun isterdim

1|0
    0|0
  • wooww.. soruya bak...
    avustralyalı bir müslüman

1|0
    0|0
  • somali

1|0
    0|0
  • İskandinav.

1|0
    0|0
  • Türk olmak isterdim, ötesi yok...
    Türk olmak, ya da olmamak işte bütün mesele bu 😁

1|0
    0|0
  • latin olmak isterdim
    Hiçbirşeyi kafaya takmıyor adamlar :D
    varsa yoksa sambaaa :D

1|0
    0|0
  • İskandinav :)

1|0
    0|0
  • Japon

1|0
    0|0
  • fars olmak isterdim :D

1|0
    0|0
  • Amerikalı olurdum heralde nifusu çok ve yüksek binalar felan caddeleri değişik :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 25

• Arkadaşın biri altta ne güzel açıklamış Türk olmak istiyorum tekrar diye sonra Türk ırkı olmasaydı uzaylı olmak isterdim demiş.
    Sonuna kadar Jupiterr :D <3

1|0
    0|0
  • Kürt olmak isterdim. Malum saf ırkmış ve 2000 yıllık tarihleri varmış 😂

2|1
    1|2
  • Latin olayım ben kavruk kavruk ne güzel :D

1|0
    0|0
  • Hiç dusunmedim

1|0
    0|0
  • japon olmak ısterdım onları seviyorum saygılılar ıyı kalplıler utangaclar ama çinlilerden nefret ediyorum o ıkısını karıstırmayalım sadece japon olabilir

1|0
    0|0
  • Slav

1|0
    0|0
  • Amerikan veya Rus

1|0
    0|0
  • Latin Amerikali olmak isterdim. :)

1|0
    0|0
  • ingiliz

1|0
    0|0
  • Isvicreli

1|0
    0|0
  • O zaman var olamazdım.

0|1
    0|0
  • Musluman olan bir irk olabilir. ama hakiki musluman oyle isimle degil yalniz.

1|0
    0|0
  • Rus iyi olurdu

1|0
    0|0
  • bilemedim

1|0
    0|0
  • ırk olmasa hangı ırktan nasıl olucaz ki :) neyse cevabım beyaz zenci :)

0|0
    0|0
    • 1ay

Soruyu anladın mı ciddi?
      Türk diye bir şeyin olmadıgını hayal et. Sen dünyaya geleceksin. Hangi ırktan olmak isterdin? Soru bu

• 1ay

ok beyaz zenci :)

• Arap

1|0
    0|0
  • italyan, ispanyol, ya da rus zaten herkes türk haric onlardan biri saniyo beni...

1|0
    0|0
  • Slav tabiki

1|0
    0|0
  • Beyin bedava

0|1
    0|0
  • Amerikan vatandaşı 😃😃

1|0
    0|0
  • Çin gözleri çokkk hoş. Bu arada yolundaki bazıları saçmalamış

1|0
    0|0
  • Kesinlike koreli olmak isterdim :D cekik gözlü olmak isterdim

1|0
    0|0
  • (Barbados)

Zenci bir kız olmak isterdim zenci kızlar tanrıça ya çok güzeller.

1|0
    0|0
  • İngiliz ya da italyan

1|0
    0|0
  • Kore

0|0
    0|0
Yükleniyor...