Küçükken masal dinlememiş çocuklar, büyüyünce bu dünyanın hangi karekteri olacak?

Küçükken masal dinlememiş çocuklar, büyüyünce bu dünyanın hangi karekteri olacak?
Küçükken masal dinlememiş çocuklar, büyüyünce bu dünyanın hangi karekteri olacak?İyi insan olacaklar, kötü insan olacaklar, asosyal olacaklar, hayalperest olamayacaklar... Yani nasıl bir karekterde olacaklar?

2|0
22|3

En İyi Kız Görüşü

• Küçükken susturulan çocuklar ne olacak ya şımartılmayan babası sırf haber dinliyor diye anlattığı tatlı konu "sus" diye yarıda bırakılan çocuk işte o çocuklar acımasız olacak ve susacak buna en güzel örnek de ben.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yaşadıklarına göre değişir knk

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Çocukların hayal gücü masala bağlı değildir. Doğuştandır. Fakat engellenirse yavaş yavaş hayal dünyaları yok olmaya başlar ve o da artık tek düze, sıradan bir insandır.

0|1
    0|0
  • Masal dinlememiş oyun oynamamış çocukluğu elinden alınmış... mutsuz olacaklar hayalleri olmayacak olsada umutsuzluk olacak geleceğe dair hedefleri pek olamaycak çaba göstermeyecekler...

1|1
    0|0
  • Masal dinlemedim annem uyduruk ninniler okurdu ağlardı. Kardeşimi dizinde sallarken hatırlıyorum mutlaka banada okumuştur. Dengesizliğime bir sebepte o olmuştur.

0|1
    0|0
  • küçükken dinledigimiz hikayelerin gerceklerini öğrendik hayal kalmıyor geriye hep sonu mutsuz olunca...

0|1
    0|0
  • Eksik yaşayacaklae

0|1
    0|0
  • Pamuk prenses, uyuyan güzel... vb masalların çocuklar8n psikolojisini pozitif etkilediğini düşünmüyorum. Bunları dinleyen çocuklardan daha sağlıklı olacağı kesin

0|1
    0|0
  • Onların çizgi film izlemelerine gerek yok kendileri doğuştan pamuk prenses

0|1
    0|0
  • Benim çocukluğumda masal analatanım yoktu. Dedem bazen etrafına toplardı bişiler anlatırdı sadece okadar. Ben masallı nesilden değilim. Ve bu hayal dünyama mani olmadı. Kafamın içinde insanlarım var benim.

0|1
    0|0
  • Masal dinleyene gore farkli olmicak

0|1
    0|0
  • hayalgucu eksik bireyler olacaklar ve hicbir zaman mutlu olamayacaklar. hayallerinde ucamamis, denizkizlariyla yuzmemis bireyler ne kadar korkunc

0|1
    0|0
  • Yeni nesilde hicbir gelecek görmüyorum iyi veya kotu bir b. k olmaz bunlardan

0|1
    0|0
  • çok büyük bir eksiklik değil yani

0|1
    0|0
  • Bilmem de aklıma indik ile mindik masalı geldi ya duygulandım 😭😭😭

0|1
    0|0
  • Kesinlikle sosyal ve hayalperest olamıycaklar bence. Ayrıca kötü biri de olacaklar. Çünkü masalların sonunda mutlaka ders çıkarıyo çocuklar ama masalsız büyüyenler bunları öğrenemiyecek.

0|1
    0|0
  • realist.

0|1
    0|0
  • Bilmem ama dinlemeyen çok

0|1
    0|0
  • Sanırım pollyanna olucak 😊

0|1
    0|0
  • Ben hiç masal ve oyun oynamadım ondan hiç hayelim olmadı

0|1
    0|0
  • Iyiyi kotuyu ogrenemeceklet

0|1
    0|0
  • Coxuklara rapunzelin tanimadigi birine sacalrini uzatip onun yanina cikmasini. pamukprensesin bir prens tarafindan opulup uyandirilmasini. kulkedisini arayan prensin hikayeleri anlatilacagina. peygamver efendimizin hayati anlatilsa kahraman sahabiler anlatilsa daha yararli degilmi

1|1
    0|0
  • Karaktersizolucaklar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hayatımda hiç masal dinlemedim. Köyde büyüdüm ve ailemin çok yoğun çalışması nedeniyle fazla ilgi göremedim onlardan. Bu ilgisizliğin olumsuz etkisini ise pek fazla yaşamadım. Arkadaşlarımın hepsi benim gibiydi ve biz diğer çocukların masal dinleyerek büyütüldüğünü bile bilmiyorduk. Dolayısıyla böyle bir beklentimiz de yoktu. Sokakta sabahtan akşama kadar oyun oynardık bu bize yeterdi..

1|1
    0|0
  • Allah bilir 😊

0|1
    0|0
Yükleniyor...