AKP hükumetinin iktidardan gitmesinin zamanı gelmedi mi?

Arkadaşlar, bu zamana kadar ülke ne hallere geldi.. Ne olaylar oldu, terör hat safhaya çıktı, kadın cinayetleri ve kadına şiddet arttı. İşsizler, eğitim mağduru çocuklar çoğaldı. Suçlular elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezdi ve halen gezmeye devam ediyor. AKP'ye oy verenler, nasıl görmüyorsunuz bütün bunları?

1|0
8|23

En İyi Kız Görüşü

• Hiç uğraşma kardeşim anlatamazsın. Takım tutar gibi kişi tutuyorlar. Yaptığı kötü şeyleri bile savunuyorlar bir de Kemalistlere laiklere inat diyorlar. Ulan bu ülkede seninde ülken, Kemalistinde ülkesi. Kime neyin inadını yapıyosun sen? Yanarsak hep birlikte yanıcaz. Nasıl bir kafa nasıl bir zihniyet anlamıyorum. Ya dese benim siyasi ideolojimi yansıtıyor ondan oy veriyorum diyicem eyvallah ama yok yol yaptı köprü yaptı, chp zihniyeti, Kemalistlere inat hep aynı laflar. Bir kişi ne derse onu savunuyorlar kendi fikirleri yok çoğunun. Bak ben Mhpliyim ama partimin İslamcılık yapmaya kalkışmasını hep eleştirmişimdir. Bahçeliyi de son günlerde çok eleştiriyorum. Bir partiyi destekliyosan yanlışlarını da eleştireceksin. Körü körüne tapmıycaksın.

1|2
    1|0
    • 1ay

Aynen ya. Ben de eleştiriyorum. Milliyetçiyim ben de biliyorsun ki, ama Bahçeli'nin yanlışları yüzünden CHP'ye oy da verebilirim. Eleştirel bakmak lazım. Kemalist diye düşmanlık besliyorlar, kendi atasını sevmeyen bir halk olabilir mi? Koyunlar, araştırmadan inanıyorlar. Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti ise Atatürk ve arkadaşları sayesindedir. Ama bunlar bağnaz, yobaz.

• 1ay

Parti kur oy verelim karşiim😂😂😂

• 1ay

Haha bakalım hayalim o yönde :)

En İyi Erkek Görüşü

• maalesef böyle boş muhalefet ve kendini 3 kuruşa satan cahil bir toplum olduğu sürece imkansız bir şey bu. Ha bir de geçmişten gelen kuru bilgiler ve din kullanıldığı sürece üzgünüm olmayacak

0|2
    0|0
    • 1ay

Halk cahil, kanıyor.

• 1ay

Mümkün değil zaten dikkat et harita olarak bile kazandıkları yerler belli.

• 1ay

Nereleri kazanıyorlar?

Kızlar Ne Diyor 7

• Akpli olmayan herkese Chpli veya ateist gözüyle bakan toplumdan ne bekleyebiliriz ki?

1|4
    1|0
    • 1ay

Maalesef. CHP'ye ön yargılı baktıkları için, ben yeni bir parti kurulmasından yanayım. Halk böylece yeni partiye ön yargılı bakmaz. Çünkü, yeni olduğu için kendi tanıtımını iyi yapabilir ve iyi bir lider gerekli.

• Bunun için muhalefeti eleştirmekte de fayda var. Hakkını vererek siyaset yapabilen bir parti yok. Halk desen zaten televizyon kültürü ile aşılanmış algıya sahip. Hayatını kaybeden masum siviller için bile ayrıştırıcı düşünceleri olan insanlar çok. Her gün şehit haberleri gelirken insanların buna nasıl alıştıklarını görürsün...
    Üzülmekten başka bir şey yapamaz hale geldik.

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben CHP ve MHP partilerini de eleştiriyorum. AKP paraları çalarken, onlar ayakta mı uyuyordu? Onlarda haberi geç alıyor, iyi muhalefet olamıyorlar. Bence yeni parti olmalı ve yeni bir lider gelmeli sence?

• 1ay

Bu zamana kadar ortaya çıkmamış bir muhalefet ortalık kriz halindeyken çıksa ne faydası olacak, o da tartışılır. Herkes ortak bir güvensizlik ve kaygı içinde. Sosyolog olsaydım mevcut durumlar üzerine tez yazmak isterdim.

• Sizin görmeyip bizim gördüğümüzde çok şey var.

0|1
    0|0
    • 1ay

Ne görüyorsunuz? Çok boş bir parti akp. Ancak yalan dolan. Paraları sıfırla diyen adam mı düzgün? Atatürk'e hakaret eden, ayakkabı kutusunda paraları çıkanlar mı düzgün?

• 1ay

senin bu kadar konusman bile akp nin eseri :)

• zamani gelmedimi. geldide gecti coktan ama bizim insanlarimiz akillanmaz deveye diken insana oyle iste daha cok sehit verir daha cok sivil daha cok cocuk bebek ölür bu ulkede akp basta oldugu surece.

0|1
    1|0
    • 1ay

Halkımız halen uyuyor maalesef.

• 1ay

Tamam işte CHP gelirse başa, halk o kadar özgür ve rahat olur ki.

• 1ay

yorum yapamicam buna hepsi ayni pokun laciverti gibi geliyo kilicdarogluda DERSİMLI bide hemserim yani ama cok guvenemiyorum en ufak zorlukta akp ile birlesime giriyolar Mhp gelirse basa daha buyuk katliamlar olur diyede dusunuyorum. ama devlet bahceli hicbirsey yapamaz çay versinler o adama yeter

• AKP iktidardan gidince başına kim geçecek? Vatandaşların suçu...

0|0
    0|1
    • 1ay

Vatandaşların çoğu mecburiyetten de veriyor oyunu doğru. ''Kim geçecek?'' sorusunu düşünüyorlar. O kadar siyasi lider var.

• 1ay

Anladım ama, Atatürk'ün dinle ilgili birçok güzel sözü var. Dine bağlı olup, dinsizleştirmek çelişki olur. Dine bağlı olduğunu kabul ediyorsan, kötü olaylar yaşanmamıştır. Sadece muhafazakarlar yenilikten haz etmiyorlar. Biz Türk'üz, arap değil. Peçe tarzı kıyafetler bize ait değil, arap kültürü. Araplaşınca dindar olunduğunu zannediyorlar farkındaysan. Arap kıyafeti giymeden de müslüman olabiliriz, Kur'an-ı Kerim'i Türkçe olarakta okuyabiliriz. Bizi yaratan Allah, her dili bilir, yücedir.

• 1ay

Hayat her zaman ya ak ya da kara değil. Pece tarzı kıyafetleri Arap kültürü olarak görmenin sebebi İslamin kendisine indirildi peygamberin Arap olması sebebiyle. Ayrica islamda mezhepler var ve her mezhebin hükümleri farklı bu da İslamin kolaylığı. Kıyafet şekilleri o mezheplerde belde şartlarına ve hayat koşullarına orada yaşayan milletin önceki yaşayış şekillerine bağlı olarak şekillenmiş. Kuranda yoksa emir net ve tek bir tane. Detaylı yazsaydı eğer o zaman herkes nasıl yazıyorsa öyle olmak zorunda olurdu. Bu bir kolaylıktır zorunluluk değil. Pece elbette şart değil. Hanefi isen misal pardesu/ferace/kap adına ne dersen artık bir de üzerine omuzlarına düşecek şekilde eşarp/şal vs yeterlidir. Bunlar zaten belli seyler. Peçe vs zaten zorunlu değil ki güzel kardeşim. Türkçe olmasına gelince okursun zaten Türkçe meali bizim diyanet vakfımızın bir çok basılı Kur-anı Kerimi. Bu konuda da bir sıkıntı yok. Nasıl ki İncilin aslı Zeburun Tevratın aslı belli bir dil ise KuranArapçaolarak yazılı

• Aileleri terbiye veremiyo hukumete ne. Digerleri başa gecince cok mu bariscil ulke olacak. Sen cocugunu devlete vr kendi yerine terbiye etsin sen yapma ne gerek

0|0
    1|0
  • Gözlerini köreltmişler ne desen anlamazlar

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben de bıktım artık maalesef, söylüyorum ama.. Kendi atasına düşman bir kesimden ne hayır gelir.. Atatürk'e karşılar hepsi... Türk olmaya karşılar. Farkında olmadan arap milliyetçisi olmuşlar haberleri yok..

Erkekler Ne Diyor 22

• Kardeşim sen cok yanlıs gelmissin bu saaten sonra ne yaparsan yap adamları indiremezsin cunku her türlü yolsuzluk ayakkabı kutuları reza zarraflar çil çil altınlar falan fetöyle bağlayıp sıyrılcaklar bundan sonra kimse birşey yapamaz lakin Allah öyle büyük ki bunların cezasını hepsini öteki tarafta verecek hepsine sen hiç merak etme ama bu ülkeden artık birşey olmaz cunku milli bilinc kayboldu düşünsene adam bayrağı alıp cıkıyor milliyetçiyim diyor atatürkü sevmiyor osmanlı diyor? :D böyle başka bir ülke yok. oysa osmanlıda bizim atamız ama kurucumuz ulu önderimiz Atatürkü görmezden geliyorlar böyle vatan sevgisi mi olur o yüzden cok cahil ve yozlaşmış beyinlerle aynı havayı soluyoruz birşey bekleme artık bu ülkeden.

1|0
    0|0
  • Hep istiyorum insin diğerlerinde görelim nasıl olacağını çok merak ediyorum şu anki chp iktidar olmasını çok istiyorum chp sevdigimden değil ne yapacaklarını merak ediyorum nasıl bir yönetim

1|1
    0|0
    • 1ay

Laik, Atatürkçü ve çağdaş yaşam biçimiyle güzel yöneteceğine canı gönülden inanıyorum.

• 1ay

Aynen öyle, hiç tanımadığımız ve bilmediğimiz bir yüz olmalı. Mesleği dediğin gibi önemli değil. Siyasete atılıp, ilk defa kendini mecliste bize göstermeli diyorsun yani değil mi?

• 1ay

Aynen öyle

• Öncekiler ne getirdi de bunlar götürdü sorarım sana? Akpden önce kaç kadın olmuş de şimdi sayısı çoğalmış. bir tarafınızdan uydurup milleti karıştırmak ne kolay dimi? Kadın dövenlerin hepsi de kaplıydı zaten (!) Hani nerde suçlu var ben bizim mahallede öyle suçlu göremiyorum. İnsanlar kafalarını sokağa çıkarmaya korkuyormuş önceden, şimdi gezip tozmak batıyor anlaşılan...

0|0
    0|0
    • 1ay

Haber izlemiyorsun sanırım sen.. Akp nin getirdiği ülkeye bak. Her gün taciz, şiddet, terör..

• 1ay

Cezalandırabilir değil mi suçluları?

• 1ay

Cezalandırırlar tabi ki de. Kim ister suçlu elini kolunu sallayarak sallayarak dolaşsın. Yavaş yavaş yapılıyor işte her şey. Çok rahatsızsak eğer resmi yollarla şikayette bulunmamız gerekir. Çözüm odaklı olmak lazım. Boyle karalamak ne bizim yarar ne başkasına

• Ohooo geldi de geçiyor bile üstadım.
    Ekonomik kriz olsa da direkt düşse.

0|1
    0|0
    • 1ay

Halk cehalet için de abi.

• 1ay

Durumu görecek kadar sağlam gözlerim ve aklım var. Tartışmaya değer bulmuyorum. Çünkü mahalle dedikodularını bana yazmışsın.

• 1ay

@MaviKuzgun Benim bakış açım daha farklı.
      Sen öyle görüyorsan, hiç tartışmayız o halde.

• Çoktan geldi de geçiyor. Ama yol yaptılar.
    Sesleri duyar gibi oldum bile.
    "Meeee meeeeeee"

0|1
    0|0
  • Bu sözleride başı kapılı bayanlar jop yerken polise şak şak tutanlar söylüyor ya zamanında işte burada bütün samimiyet bitiyor. Eğer cumhuriyeti chpyi iyi biliyorsanız kimse insanlarında o partiye oy atmamalarını gayet doğal karşılamalısınız. Düşman olduğunuz kesimden oy beklemeyin bence. Çünkü koyun yobaz dediğiniz halktan kendi partinize oy istemek yüzssüzlüktür.

0|0
    0|0
  • AKP ye oy veriyorum ama senin dünyadan haberin yok. Cennetten gelmiyoruz. Öncesine de bir bak istersen.

0|0
    0|1
    • 1ay

Abi şimdi öncelikle eleştirel bakalım, tuttuğun adamı eleştirebilirsin. Yaptığı yanlışlar yok mu? Var. Bundan önceki dönemlere bakıp değerlendiriyorsunuz. Yol veya köprü yapmakla olmuyor.. Terör, cinayet, taciz... Bunlar ne zaman arttı?

• 1ay

Teröriste gtünü verirsen artmaz haklısın. Canlı bomba son çaredir. Terör canlı bomba kullanıyor. Bunu düşün biraz.

• vallahi hiç öyle görünmüyor aksine oylarını arttırarak geliyorlar bence muhalfetin gitmesi lazım.

eşek, park, halı saha ile uğraşıyorlar putin ile erdoğan avrupaya boıruyu döşüyor artık gerisini sen düşün

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben CHP ve MHP partilerini de eleştiriyorum. AKP paraları çalarken, onlar ayakta mı uyuyordu? Onlarda haberi geç alıyor, iyi muhalefet olamıyorlar. Bence yeni parti olmalı ve yeni bir lider gelmeli sence?

• 1ay

yeni parti çözüm değil sadece lider ve anlayış değişikliği olaacak sen mhp nin başına meral akşeneri getirirsen yeni bir operasyon partisi Y-CHP haline gelir mhp de

veya chp nin başına sayek böke gibi biri gelirse daha da beteri olur buda var milli bir isim olmalı

• çoktan geldi geçti bile

0|1
    0|0
  • Çok büyük olaylar olmadıktan sonra Erdoğan'ı devirecek kişi yok

0|0
    0|0
    • 1ay

Halkın aklının başına gelmesi için büyük olaylar gerekiyor. İnşallah, güzel günler olacak.

• Asıl soru Akp yönetiminin karşısına kim çıkacak hangi babayiğit felç olmuş devletin başkna geçecek Devlet Bahçeli üzerinden oyun dönüyor bir bildiği vardır diyorum reisin ama içimde de şüphe gitmiyor

0|0
    0|0
  • yol yapıyor, köprü yapıyor, daha ne istiyonuz? :D

0|0
    0|0
  • Akp kusursuz diyen oldu mu kardeşim, ayrica sadece okumsuz yonleri yazmışsın bu da tarafsızlığın konusunda supheye dusmeme neden oldu ayrıca akpden iyisi olsun ona veririm oyumu, digerleri akpnin tırnağı kadar is yapamaz bana gore

0|0
    0|0
    • 1ay

Bana böyleleri lazım abi işte, eleştirel bakmak lazım. Ben CHP ve MHP partilerini de eleştiriyorum. AKP paraları çalarken, onlar ayakta mı uyuyordu? Onlarda haberi geç alıyor, iyi muhalefet olamıyorlar. Bence yeni parti olmalı ve yeni bir lider gelmeli sence?

• 1ay

Paraları çalma konusunda da yanlış bir seyler olduğunu düşünüyorum çünkü 80 yıldır yapamadığımız pek çok şeyi akp devrinde yaptık milki silahlar buyuk projeler gibi ama daha iyi bir lidere hayır demem de kim olabilir ki bu?

• 1ay

Yapma abi, ülkede bir sürü huzursuzluk varken, gelişsek kaç yazıyor? Evet, öyle bir kişi daha gelmedi ama gelebilme imkanı var yani.. Düşünceleriyle, fikirleriyle ve ideolojisiyle nasıl biri gelmeli sence? Tarifini yapar mısın?

• geldi de gitmez kardeşim gitse de yine dini kullanan bir parti gelecek çok şaşırmamak lazım millet ne zaman dini kendi ile Allah arasında olduğunu anlar Kur'an'ın anlamını bilir o zaman Türkiyede işler değişir bu kafayla bu ülke ilerlemiyor zaten

1|0
    0|0
  • Çünkü beyinsizler. Yaşamayı hak etmiyolar.

0|0
    0|0
  • 15 temmuzdan sonra iyice kazık çaktı tahtına.

0|0
    0|0
  • ve 3 milyon kansızı bize taze kan diye yutturmaya çalıştılar

0|0
    0|0
  • Işte sesini cikaramiyorsun

0|0
    0|0
  • Yol yapti be yoooooool !!!

0|0
    0|0
  • kim gönderecek?

0|0
    0|0
  • Oransal olarak kadına şiddet azaldı, kanitlayabilirim.
    2002 yılında yüzde 65'lerde seyreden yıllık enflasyon, tek haneli rakamlara düştü. 2011 verilerine göre yıllık enflasyon yüzde 7 bandına yerleşti.
    Türkiye, 1969 yılından bu yana en düşük enflasyonu son dönemde gördü. 2002'de 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervi, 2011 başında 82,6 milyar dolara yükseldi.
    2002 yılında 230 milyar dolar milli gelirle dünyanın 26'ncı büyük ekonomisi olan Türkiye, bu yıl 780 milyar dolar milli gelirle dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi konumuna yükseldi. 2002'de 3 bin 500 dolar olan kişi başı milli gelir de 3 kat artışla 10 bin dolara ulaştı.
    2002 yılında IMF'ye olan 23,5 milyar dolar borç, 2011'de 5,1 milyar dolara düşürülürken, yeni bir anlaşma imzalanmadı.
    İşsizlik ile ilgilide mb nin resmi cizelgesini verebilirim. Herseye yorumlamak istediğiniz gibi bakmayın bende MHP liyim ama siyaha siyah beyaza beyaz demesini biliyorum.

0|0
    0|0
  • Çıkarı olmasa vermezler zaten hepsinin çıkarı var. Devletin kademelerine getiriliyorlar. Yardım yapılıyor. Tokiden ev veriliyor. Maaş bağlanıyor. Daha sayım mı?

0|0
    0|0
    • 1ay

Halkın çoğunluğunun çıkarı var ise hükumet doğru kararlar veriyor demektir.

• 1ay

17 25 aralığı ne cabuk unuttun ayakkabı kutularında dolarlar bakan çocuklarının masalarında para sayma makinelerini?

• 1ay

Ben söylediğimden eminim.

Yükleniyor...