İslam kurallarıyla yönetim mi? Laiklik mi?

Düşüncelerinizi seviyeli bir şekilde dile getirirseniz sevinirim

• İslam kurallarıİslam kurallarıyla yönetim mi? Laiklik mi?
    47% (37)53% (53)51% (90)Oy Ver
  • Laiklikİslam kurallarıyla yönetim mi? Laiklik mi?
    53% (41)47% (47)49% (88)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
1ay İkinci resimde içki içen, kadın erkek hep beraber kumar oynayan insanlar var. Bu aslında insanlar istediğini yapabilir anlamı taşıyan görseldir arkadaşlar. Laikliğin özel bir sembolü olmadığı için bu görseli tercih ettim

1|0
7|29

En İyi Erkek Görüşü

• laiklik sadece 2. fotodan ibaret değildir.. saygılı anlayışlı olmak tüm dinlere eşit mesafede olmak inanç özgürlüğü vardır.. dindar bir aileden yetişmeme rağmen şunu anladım ki.. dünyada müslümanlar kadar kaypak üçkağıtçı sinsi bir toplum daha yok.. kafir diye nitelendirdiğimiz bir norveçliye bir japona bakın.. belki dinsiz ama bize insanlık dersi verirler.. islami kurallara göre yönetilen insanlar mutsuz.. sıkıntı islamda mı yoksa gerçek islamı yaşayamamakta mı bunu da sorgulamak lazım.. ama şu varki abazalık sahtekarlık hepsi bizde var..

1|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Laiklik

2|6
    0|1

Erkekler Ne Diyor 28

• Laiklik, adam olmaktır. (M. Kemal. Atatürk.) Bazılarının adam olmadığı çok net ki basit bir soruda bile ajitasyon yapmaktan geri kalmamış konu resimleriyle.

2|1
    1|0
  • laik bir yönetim. tüm dinlere saygılı olunmalı, devlet işleri ile karıştırılmamalı. herkesin dini kendisi ile yaratıcısı arasın da kalmalı.

1|2
    0|1
  • İslamın canı cehenneme, tabii ki laiklik

1|2
    0|1
  • Laiklik fotografı değiş.
    www.cagdasses.com/.../66287_656x369.jpg

2|1
    0|1
  • laik düzende islam yaşanabilir...
    bu tip demagojiler ancak ayrıştırır halkı...
    şeriat isteyen kesinlikle islamla alakadar değildir. yobazın rezil bağnazın özenti pisliğin önde gidenidir.
    dindar insan zaten her koşulda yaşar dinini yapar ibadetini

2|0
    0|0
  • Laiklik ne islam kurallari ne önce onu dogru yorumlamak lazim. Laiklik din ve devlet islerinin ayrilmasi. Yani devlet islerinde musluman da olsa hristiyanda olsa dinsizde olsa esit hak özgurluk ve cezalara sahip olmak. Yani ayni hirsizligi yapmis iki insandan birine sen muslumansin 2 ay hapis cezasi sen hristiyansin 5 ay hapis cezasi sen dinsizsin ömur boyi hapis cezasi alacaksin demeden hepsini ayni yargilamak. Peki islam kurallari ne diyor. Hüküm veren adil olmali kim olursa olsun adil yargilanmali. Demekki islam kurallari laikligin temelini olusturuyor.

0|0
    0|1
    • 1ay

İslam kuralları ayet ve hadislere göre belirlenir. Örnek vermek gerekirse tecavüzcülerin idam edilmesi hadislerde geçer şeriat kuralıdır. Laik ülkelerde genelde tecavüzcüye idam verilmediğine göre bu onun temeli diyemeyiz. İslam kuralları adil olun diyerek kestirip atmak değildir

• 1ay

En çok el kesme ve idam cezası şu an Şia İranda değil Vahhabi Suudi Arabistanda uygulanıyor. El kesme cezası Maide suresi 38. ayette yer alır ve Şiilere özel bir durum değildir. El kesme cezasının detayları ise hadislerde yer almaktadır. Suudi Arabistan bunu en katı uygulayan ülke durumunda

• 1ay

Mesele de bu zaten. Ayet yoruma acik ve isteyen istedigi gibi yorumluyor. Cunku bu el kesmek fiziksel bir kesmeden bahsetmiyor. Ellerini kesin yani onu hirsizliktan uzak tutun anlaminda bir yorum yapilmasi gerekir orda. Hirsizliktan uzak tutmak icinde hapse atarsin. Ancak din düsmani olan arabistanin vahhabileri ve irasin şia lari insanlari dinden sogutmak icin seriat kanunlarini kendilerine gore yorumlayip kendi seriat kanunlarini cikarmislardir. Kimse bana vahhabilerin musluman oldugunu soylemesin. Eger vahhabiler arabistana gelen hacilardan para kazanmayacak olsalar kabeyi yarin yıkarlar. Vahhabiler islam dusmanidir. Su anda arabistan kiralibin buyuk dedesini zamanin osmanli padisahi turkiyeye getirtip islama zarar verdigi icin gercek seriat kurallarini uygulayip idam etmistir. Cunku islama ve muslumanlara zarar vermistir.

• bu kadar saçma görsellerle anlattığın için tebrik ediyorum seni. cevabım laiklik devletlerin dini olmaz kişilerin dini olur. Ve bir devlet böyle yönetilemez islam kurallarıyla.

1|1
    0|1
    • 1ay

Dinin en çok karşı çıktığı şeyi koydum özgürlük anlamında

• 1ay

islama hakaret eden de var onu nıye koydun? yoksa maksat laık insanların içkici kumarcı karı kız duskunu oldugunu mu ıma ettın bir düşün bakalım

• 1ay

@EnGüzelNick Bir amacım yok. Buradan kitlelere bir şey empoze edecek değilim insanların fikirlerini merak ettim. Ayrıca sen demin çok ağır küfürler ettin görüşün kaldırıldı seviyeni belli ettin. Seni ciddiye alıp cevap vermemem gerekli. Neyse arkadaşlar görüşünüz için teşekkür ederim

• Dinle devlet işlerini bir yurutursen ülke bir s. km ilerleyemez bak Amerika ya bak Rusyaya bide bize bak

3|1
    1|1
  • Türkiye zaten laik ama kumarhane yok japonya tümden ateist ama ordada kumar yasak ne canım insansınız. :D

1|1
    0|2
  • vay be diyecek bişe bulamadım (: saygılı olalım kelimesi buraya olmuyor ki arkadaşım ben ateistim, şeriat gelse ben saygılı olalım beni asmayın lütfen mi dicem şakacı seni :D

1|0
    0|1
  • islam kuralları diyenleri arap yarım adasına alalım.. nankör cahiller !

1|2
    0|1
    • 1ay

Herkes birbirine saygılı olmalı bence

• 1ay

Çok acı ya islam kuralları laiklikle yarışır oranda çıkmış algılayamıyorum bunu beynim error veriyor yıl 2016 ve biz resmen hala ortaçağdayız.. cevabı işaretleyenler daha neyi savunduğunu bilmiyor sanıyor ki diğer seçenek dinsizlik ben muslanim oyleyse din kurallari yahu bu gencligi bu hale getirenlerin Allah binbir turlu belasini versin diyecek baska hic bir sey bulamiyorum

• 1ay

Ve sen de bu beyni yikanmislardan birisin ki ozgurlugu kumar icki gibi kotu aliskanliklar olarak algilamissin en basinda ozgurluk vicdani bir meselesin devlet ya da baska organlarla sana dayatilmamasidir sabah sabah dertlendim yemin ediyorum ya

• laiklik tabii ki şeriat olan ülkelerin hali belli

1|2
    0|1
  • Seküler birisi olarak 2. şıkkı işaretledim.

1|0
    0|1
  • Laik kafa bu mudur.. kumarmi yani ne alaka

1|1
    0|0
  • laiklikle kumar ne alaka onu çözemedim. İslam ülkeleri bu kumar oynayanlardan daha mı iyi şimdi? az gidin bir şeyler okuyun araştırın

2|0
    1|1
  • İslam kuralı derken? bu ülkede hiç te azımsanmayacak sayıda gayrimüslim var onlar islam kuralı ile yönetilmeye çalışırsa zaten laik devlet diye bişey olmaz. T. C laik bir devlettir ve bu anayasanın değiştirilemez maddeleri içinde yer alır.

1|0
    0|1
    • 1ay

Ayrıca laikliğin koyduğun saçma resimle alakası yok sen laikliğin anlamını bilmiyosun daha..

• İslam kuralları

0|0
    0|2
  • 2. fotoya baktığımızda içindeki zehri görebiliyorum

1|0
    1|0
  • Ne kadar saçma bir görsel.. laiklik diyorum, çünkü ülkemizin refahı, insanların daha fazla din istismarına uğramaması için bu gerekli.

1|0
    0|1
    • 1ay

Saçma bir görsel değil. Dinin en çok karşı çıktığı şeyi özgürce yaşayabilmek manasına geliyor

• İslam kuralları daha çok çıkarsa eğer bu siteyi kullanmayı bırakırım.

1|1
    1|1
  • laiklik.

1|0
    1|1
  • Şeriat Allahın emirleriyle yönetmek şimdiki herkes kendi çıkarına kullanıyor dini o yüzden şeriati istemem

0|0
    0|0
  • İslam

0|1
    0|2
  • Biz seriati isteriz de biz onu hak ediyir muyuz acabaa

0|0
    0|1
  • Resimlerde teşvik var kararsız olanların geneli resimlerden etkilenip 1.'yi seçecek

0|0
    0|0
  • Ya laiksin ya da Müslüman ikisi olamazsın

0|1
    4|2
  • İslam kuralları

0|1
    0|2
  • Şeriat isterim

0|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 6

• Hangi İslam olduğunu nasıl bileceğiz o zaman daeş ayrı el-kaide ayrı fetö ayrı boko haram ayrı el-nusra ayrı ve bunlar gibi belki yüzlerce farklı İslam adı altında kurallar belirlemiş terör örgütleri veya topluluklar var hangisinin İslam inancına göre yönetileceğiz daeş gibi 15 yaşında çocuğun kafasını keserek mi fetö gibi bir şarlatanı Mehdi kabul ederek mi yoksa Arabistan gibi kadınların araba kullanmasına bile müsade etmeyerek mi Dubai gibi Arabamızdan bebeğimizin emzik zincirine kadar altından yaptırarak mı

1|0
    0|1
  • Laiklik dini yaşamayı ve ibadeti engellemez arkadaşım. Laik yönetim şeklince kimse camilerin kapisina kilit vurup tesettürlü insanların başına el atip dini vecibelerini yerine getirmesine engel olmuyor. Sen laikliği kumar masasiyla anlatan bir fotoğraf koyarsan şeriatı da recm edilen kadınlari, bir erkeğin arkasında 5 tane kadın olan fotoğraflar koyarak anlatman gerekir. Kusura bakma objektif olduğunu düşünmüyorum !

1|0
    0|0
    • 1ay

Laikliği karalamak istesem alkol sonucunda meydana gelen kaza ölüm resmi koyardım. Objektif olduğumu düşünüyorum çünkü o resimdeki insanlar surat ifadelerinde mutlular. Günah olup olmaması dinin bakış açısı

• 1ay

Çok yanlış yorumlamışsın gözden gecirmeni tavsiye ederim.

• 1ay

Tamam eleştirin için teşekkürler

• Laiklik seçeneğinde böyle boktan alakasız resim koyman senin hangi tarafta olduğunu ve karşıt görüşe bir nevi hakaret içinde olduğunu gösterir. Senin seviye beklerken seviyesizlik yapman çok ironik.

2|0
    0|1
  • Normalde Şeriat demek gerekir ( eğer müslümansak ) ama şeriatı layıkıyla yerine getiren ülke yok bknz. Suudi Arabistan o yüzden Laiklik.

0|0
    0|0
  • Şeriatı inkar etmek Allah'ı inkar etmektir.

0|1
    0|1
  • Laiklik ile o resmin ilgisini açıklar mısın?

0|0
    0|1
Yükleniyor...