Kapat

Toplum içinde saf tembel çalışkan ve zeki olmak?

Verilecek bir çok örnek var ancak sorun örnekler değil bunun sürekli olması ben ilkokulda olsun dershane de olsun lisede olsun hep saf derlerdi yani atıyorum niye Kadir e Fatih e genel olarak bir şey yapmıyorlar da bana karşı iqnelikler yapıyorlar yanlış düşünmeyin güç boy olarak hani arka olarak boş değilim mesele de o değil zaten niye bana yapıyorlar da onlara yapmıyorlar illa ağırlığımı mı koymam lazım illa sesimi mi yükseltmem lazım illa kavga mı etmem lazım anlamıyorum ki ne arıyorlar şimdi üniversite deyim tıp okuyorum arkadaş çevrem iyi mi iyi ancak bu hayat boyu böyle yarın iş hayatımda biri gelip bana böyle hareketler yaparsa işte çocuğumun karımın yanında bana çok koyar ben zaten aşırı kinci biriyim asla unutmam ciddiyim not alırım bak 2 yıl geçsin 3 yıl geçsin fark etmez illa gelip bulurum bir şeyler yaparım mesela geçen hafta liseden bazıları toplanalım filan dedi normalde işim olmazda çok ısrar ettiler dayanamadım gittim sohbetleri zaten ne mal olduklarını belli ediyor işte benim kolama gelip peçete attı biri sakin davranarak şu hareketleri bırak artık filan dedim işte benim babamın araba galerisi var sen bana dokunamazsın bile ulan ben seni babana ulaşacak kadar sağ bırakacak mıyım bunu kendine sordun mu kendini bir bok sanıyor hayır biliyor da benim kinci biri olduğumu yine de böyle davranıyor ben seni 3 yıl sonra gelip gece sokak ortasında kafanı taşla kırsam ağlayarak ölsen kim bulacak beni ben lisedeyken de böyleydi benim derdim onlar değil sınavlara girip diplomamı alıp qiktir olup gitmek öyle de yaptım ne baloya kaldım ne kep törenine evde os1 i mi çektim benim sorum şu illa ağırlığımı mı koymam gerek hani bu Fatih e Kadir e niye bir şey yapmıyor bunlar ne yapmalıyım

0|0
2|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Senin o hareketleri sevmediğini bildikleri için üstüne geliyorlar bu insanlar böyle eksik gördüm mü hemen atlarlar gıcık etmeye

0|0
    0|0
    • Bunlardan kurtulmak için illa kaba kuvvet mi uygulamalıyım çünkü bu sorunu çözüyor ama bunu yapmama gerek kalmadan farklı bir çözüm yok mu

• Onu kurtarabilecek biri derken

• Sinirlendiğimde o ortamda beni durdurabilecek biri yok bunu bile bile yapıyor

• Çok var böyle insanlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ben de aynısını lisede çektim kardeşim. Hiç konuşmazdım , aralarına girmezdim. Benim bu durumumu merak ederlerdi. Daha sonra açıldım. Ama bir olay olduktan sonra ağırlığımı koymaya başlamıştım. Sen takma bence onları. Allah ' a havale et.

0|0
    0|0
    • Ya sorun lise değil zaten bu dershanede de oldu ilkokulda da iş hayatımda da olacak hareketlerimi mi değiştireyim konuşma tarzımı mı değiştireyim benim babam şu benim amcam şu mu diyeyim yani bunun çözümü ne şu an ben böyle bir sorunla karşılaştığımda ilk sesimi yükseltirim devam ederse kavga çıkarırım işte bunları yapmadan olmuyor mu

• Kimden nereden yardım alabilirim ki gerekiyorsa kişiliğimi de değiştiririm çok zor bir şey değil

• Psikolog çok iyi gelir. Her şeyi anlat çekinmeden. Allah senin içini biliyor , bu yeter. Başkalarının ne söylediği önemli değil. Çok rahatsız oluyorsan da " Ne var bir şey mi var da benimle uğraşıyorsunuz? diyebilirsin

Yükleniyor...