Kapat

İkindi namazı en geç saat kaça kadar kılınır bir de akşam? bir anlatsaniza?

Bakıyorum bakıyorum internetten bulamadım sadece sabah namazını kiliyorum o kadar sonra da dershane başlıyor saat 10da evden çıkıyorum en erken öğleden sonra 4te geliyorum İstanbul'da yaşıyorum beni aydinlatsin biri

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• ikindi namazı akşam vaktine kadar kılınır. fakat kerahat denilen bir kavram vardır. o da yazları akşam namazına yaklaşık 45 dk kala, kışlarıda yarım saat kala olan zamandır. o zamanlarda namaz kılmak tahrimen mekruhtur fakat farz namazı o saaate kalmışsa farz olduğu için kılınır. farz dışında bir namaz kılınamaz. diğer namazlarda ise bir vaktin başlangıcına kadar diğer vaktin bitişidir o aralıkta namaz kılınır. sabah namazında malumdur. güneş doğana kadar namaz kılınabilir. daha detaylı öğrenmek istersen ya da sorun varsa. sorabilirsin.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hiç bilgim yok

0|0
    0|0
    • Bilgin yoksa niye yaziyosun biz lafa

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• kardeşim ikindiyi akşam okunana kadar, akşamı yatsı okunana kadar kılabilirsin. genelde akşam namazı fazla bekletilmez hemen kılınmaya çalışılır. efendimiz (s. a. v.) 3 şeyde acele edin demiş bunlardan biri akşam namazını kılmak. kerahat vaktinde sünnet kılınmaz deseler de sen istersen kıl. Allah bunun hesabını mı soracak.

0|0
    0|0
  • akıllı telefonun vardır mutlaka indir namaz vakti programını diyanet'in sorununu çözer. sen yeterki namaz kıl seni aydınlatmak kolay.

0|0
    0|0
  • kerahat vakti yani akşam namazına son 45 dk kaya kala sünneti ile beraber kılınır eğer kerahat vakti girerse bu sefer sadece farz i kılınır ben öyle biliyorum

0|0
    0|0
    • Nasıl sadece farzi ya sünnetine ne oldu

• birde semerkand a bak

• internette yaz çıkar karşına

Kızlar Ne Diyor 1

• Takvimde var yaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...