Ak partiye oy Veren kesim geneli cahil mi?

Arkadaşın biri cahil akpye oy verenler cahil dedide sizce doğrumu tablo açtı geneli ilk okul bile okumamış dedi

Güncellemeler:
1ay Beyler bayanlar özgürce görüşlerinizi sunabilirsiniz fikirleriniz benim için önemli
1ay Arkadaşlar ben bu görüşü birbirinize sataşın diye açmadım fikirlerinizi söyleyin diye açmıştım hangi partiden olursanız olun benim için önemli değil fakat bu görüşü açtım diye hakaret edemezsiniz lütfen yorum yaparken iki kere düşünün

0|0
5|18

En İyi Kız Görüşü

• O değilde chp ye oy verenlerin geneli cenabet

1|5
    1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kısmı, kendini düşünüyor. Ülke vatan millet umrunda değil.
    Bir kısmı cidden bir şey bilmiyor ve oluşturulan medyaya bakıyor sadece.
    Bir kısmı ne bilmediğini bile bilmiyor, üstüne bildiğini savunup meydanlarda coşuyor.
    Bir kısmı, cumhuriyet'e, atatürk'e , türklere, türkiye'ye düşman.
    En çok nefret ettiğim kısım budur. Bir de şu var, avrupada yaşıyor, akp yi öve öve bitiremiyor oyunu akp ye veriyor Türkiye' güçlendi Batı korkuyor diyor. Ama Türkiyeye kesin dönüş yapmıyor çünkü batı daha iyi diyor.
    Yalnız bu eğitim, bilinçlenme falan bunlar partiye çok bağlı bir şey değil. diğer parti sempatizanlarınında öyle pek bilinçli olduklarını görmedim. Bizim ülkemizde fanatizm vardır, duygusallık vardır. Bunlar ön plandadır. Tuttuğu ntakımı tutmayan kızla/erkekle çıkmayanlar var. Herkesin kafasında ön yargı var. Elinde böyle bir seçmen kitlesi varsa, onlara çok güzel masallar yaşatıp , istediğin gibi at koşturabilirsin.
    Genelde akpliler şunu der İskipli Atıf'ın şapka için idam edildiğini söylerler. Ama olayın asıl yüzünü, belgeler ile ortaya dökemezler, anlatamazlar. Çünkü bu medya o kadar entel dantel kelimelerle bu yalanı çok güzel yutturuyor.
    Ben akp li değilim, chpli değilim mhp hdp falan değilim. Eskiden chp liydik. chp batırdı resmen cumhuriyetçilikle alakaları yok saçma sapan bir siyasetleri var. Objektif olarak bakıyorum akp ye, hiç vatan menfaati göremiyorum. Akpli gözüyle bakıyorum, yapılanlar mantıksız aşırı derecede mantıksız. Zekama hakaret olarak kabul ediyorum.
    Politika çok kirli bir sahnedir. Safları kabul etmez, çakal olacaksın. Ülke menfaatlerini korumak adına çakal olacaksın. Fesatlığıda iyi niyetliliğide barındıracaksın. Açık asla vermeyeceksin, vermemeye çalışacaksın. Böyle bir yolda, yani politikada dinin işi nedir? dini neden sokarsın. Din vicdan özgürlüğü ise, politikada o kadar vicdansız olaylar olurken sen dini nasıl alet edersin? Bir cumhurbaşkanı , "kandırıldım" nasıl diyebilir? Sen oraya çıkana kadar neler gördün, neler yaşadın? ++

0|1
    0|0
    • 1ay

Cidden katılıyorum görüşleriniz benim için çok önemli teşekkürler ☺️

• 1ay

Tüm bu anlattıklarımı, bir akpli seçmen diyebiliyor mu? Bunları bilebilen bir akp seçmeni var mı? Bana bunların aksini ispatlayacak bir akp seçmeni var mı?
      Bu saydıklarım hepsi gerçektir. Bu gerçekler doğrultusunda hala akp yi savunmak, düpe düz hainliktir.

• 1ay

Teşekkür ederim, uzun uzun yazmak istedim. üşenmeyen herkesin okuması dileğiyle.

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir yakınım Akpli ve o da Chp'ye oy verenler hep okumuş oluyor diyo 😄 böyle genelleme yapmak doğru olmaz bence.

1|2
    0|0
    • 1ay

Gerçekler acıymış of be

• 1ay

Bu kanıtlandı yalnız eğitim oranının en yüksek olduğu batı şehirleri full CHP de genelleme değil aksine doğru seçim sonucu ve eğitim haritasını yan yana koy eğitim arttıkça CHP geliyor 😂 önlem için şimdi okulda Rte anlatıyorlar çocuklara 😠🔫

• 1ay

@kafeinsiz evet ama çocuklar oyuna gelmiyor farkındaysan önce İstanbul erkek lisesi sonra kadıköy anadolu lisesi :)

• Niye gizlendin ki korkuların var sanırım 😀

0|2
    0|0
  • Kimseyi ilgilendirmez bu konu. Hangi partiye veriyorsa verir adam istiyordur CHP te verir mhpye verir kime ne? Hayır giren çıkan ne?

1|0
    0|3
    • 1ay

Birisi çıkıp ülkeyi cahiller yönetiyor diyor senin için önemli olmasada benim için önemli çünkü burası benim ülkem

• 1ay

Benim yazdığımı anlamanı nasıl beklediysem artık

• Evet türkiyenin %50 lik kesimi bu partiye oy veriyor neden çünkü cahil öyle mi

0|1
    1|1
    • 1ay

Ben demiyorum arkadaşın biri dedi bence mantıklı değil fakat görüşleriniz benim için önemli

• 1ay

@ekinegemen yanılıyorsun. Hem de öyle bir yanılıyorsun ki 34 yaşındaki biri için çok yanlış düşünüyorsun. Öncelikle bilginin kaynağı nedir bilir misiniz? Cehaletini kabul etmektir. Bir şeyi bilmediğini kabul eden insan yeni bir şeyler öğrenebilir. Ben cehaletimi bilemem dedim , siz dar bir bakış açısıyla hemen insanın cehaletini bilmesi lazım dediniz. Ama ben neye göre cahil olduğumu bilmiyorum. Mesela size göre bilgin olduğumu (varsayarsam) başka bir düşünceye sahip hiç tanımadığım fakat önyargıyla bu cahil dediğim kişi beni bilgisiyle şaşkına çevirebilir. Bir şeyi iyi bilmek için teferruatını bilmek lâzımdır; bu da hemen hemen sonsuz olduğuna göre, bilgilerimiz sathi ve eksiktir diyen LA roche bence çok ta yanılmıyor. Ayrıca zenginlik ve kitap ikilemini kıyaslamak ta tarihin en büyük yanılgılarından olsa gerek. Örnek verdiğiniz ülkeler kitap okumak ve bilgi , zenginlik hırsını içimizden alıp gidiyor. Neyse harf yetmeyecek benden bu kadar daha yazacak çok şey var ama neyse..

• 1ay

@veteba32 GEnel olarak yaklaşımında haklı ve doğrusun ama fazla kavramsal bu söylediklerin. Şu şudur bu budur gibi yorum yapmaya devam etmek istemiyorum ama Mevlana kafası "bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir" gibi söylemler ayrı bir niyet ve mesaj için sarf edilmiş cümlelerdir. Mütevazılıkla ilgilidir bunlar. Bilgiye saygıyla ilgilidir vs. Ben cahil değilim. Buna eminim. Ama bunu kibirle, "ben oldum artık" gibi bir yaklaşımla söylemiyorum ki. Okumaya devam ediyorum falan. Tüm bu konuştuklarımız Türk insanının iyimser bir tahminle %70 oranında cahil olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bilimde, sanatta rettiklerimize, ilgilendiklerimize, saygı duyduklarımıza bakarak da bunu anlayabiliriz. Özetle... Türkiye, çağdaş dünya ülkeleri seviyesine göre bayağı cahil bir ülke. Korkunç ama gerçek...

Erkekler Ne Diyor 17

• Pek açık evet. Ne yazık ki evet.

Kesinlik sunmaz (yani her eğitimli başkasına, her eğitimsiz kesin akpye değildir yani...) ama oransal olarak %80-90 oranında bu hipotez doğrudur.

Bunu bir çok farklı açıdan bakarak ispatlayabiliriz.

1- Türkiye'nin eğitim düzeyi en yüksek şehirleri genelde CHP, eğitim düzeyi düşük şehirleri AKP'dir.

2- Sosyal ve kültürel olarak yeterli bölgeler genelde CHP, yetersiz bölgeler AKPdir. (Turistlik, yani farklı insan kitlelerini görüp deneyimlemiş, ufku daha geniş bölgeler AKP olmaz. Sanatsal kültürel faaliyetlerin fazla olduğu yerler kesin CHP, olmadığı yerler AKP'dir)

3- Geçtiğimiz yıllarda daha iyi hizmet alarak daha gelişmiş ve güzel şehirler CHP, daha gelişmemiş, altyapı problemleri olan bölgeler AKP'dir.

4- Bir yer ne kadar göç almış ya da vermiş ise AKP, almamış ve vermemiş ise CHP'dir. (Göç her şekilde işsizlik, sahipsizlik, fakirlik vs. demektir)

Ve sana esas bombayı söyleyeyim dostum: CHP'ye oy verenlerin en az yarısı, sırf AKP'nin karşısındaki en güçlü parti olduğundan ve Türkiye'ye bakınca da az biraz kötünün iyisi partisi olduğu için verir. MHP ve HDP'nin oy aldığı yerler de kişisel yakınlıklardan, etnik kaynaklardan gelir.

0|1
    0|0
  • Cahili Gectim Çoğu Ortada Kalmiş Saf Koyun Kelimesini Yasatiyolar Akp Yillardir Devleti Somuren Bir Iktidartir Ve Cogu Insan Yalandan Yol Yapiyo Diye Ruhunu Ona Satiyor Halbuki Gerizakli Yapilan Yoldan 100% Zamlı Geçtiginin Farkinda Degil 53 Tane Devletin Yiyemedigi Parayi Bu İktidar Yedi

Ve Akpli Birisi Televizyonda Askerlerin Gorevi Olmek Bunun İcin Para Aliyolar Dedi

Askerde Sigorta Yaptirmayi Bile Paraya Dokturdu Bu Devlet Askerde 30 Lira verirsen Sigortani Yaparlar Yoksa Yapmiyolar

Halbuki Sen Canini Veriyosun Para Niye Alirki Bu Devlet

Her Seyi Satti Paraya Dokturdu
    Kullandiginiz Elektirik Su Dogalgaz 100% Zamlıdr
    Ancak Koyunlar Sayesinde Kac Yildir Iktidardalar

0|2
    0|2
  • Cumhurbaşkanı başbakan cahilken onlara oy verenlerin ileri zeka olması beklenemez 8. Sınıf öğrencilerinin bildiği şeyleri başta ki insanlar bilmiyor yalan yanlış konuşuyo göt kılları da şak şak şak alkış tutsun

0|3
    1|1
  • Alakası yok okuyanlarıda görüyorum çevremde cahil felan değil hep uydurma laflar bunlar :)

0|5
    0|2
    • 1ay

Sen üniversite mezunumusun

• 1ay

Zaten amerika gibi olmak için zamana ihtiyaç var ve nifus açısından oldukça azız

• 1|2
    0|1
  • Geneli değil ALAYI CAHİL.

1|2
    2|1
  • Genelde dindar oluyorlar onlar öyle biliyorum akp oy atan ateist görmedim daha :D

0|2
    0|1
    • 1ay

Dindarlar cahilmi oluyor ozmn?

• 1ay

Evet farklı ondan desteklemez hiristiyan birisi atıyorum müslümanları desteklermi mantıkken desteklemez nefret insana herşeyi yaptırır partiden nefret edipte başka partiye oy vereni görüyorum.

• 1ay

@Bloodray Aynen öyle durum birde parti yöneticilerin tutumları da etkiliyor durumu her partide var açıkçası

• Ever din deyince herseye tamam diyen tip

1|2
    0|4
  • Halkın yüzde ellisinin oy verdiği bir partinin tabanı eğer cahil ise CHP ve MHP neden bu cahil kitleyi etkileyecek bir söylem getiremiyorlar? Cahil konusuna katılıyorum ama organizeler ve cesaretliler. Lider altında toplanmayı ve çalışmayı biliyorlar.

Chp ve Mhp kendi halkına hitap etmediği ve cazibe merkezi olamadığı için Akp var

Bence artık yeni bir parti kurulması şart. Bu partinin merkez partisi olması da şart. Milliyetçi, ulusalcı, cumhuriyetçi, atılımcı, devrimci bir parti ve hedefleri olmalı.

0|0
    0|1
  • insanlara soruyorlar neden chp diye bize babadan miras herzaman chp ye oy verdik sonuna kadar da chp ye oy veririz diyen sorgulamaz cahil insanların partisidir chp Atatürkçü geçinip Atatürk'ü satanlarin doluştugu partidir chp akp liye cahil deyip dönüp kendine bakmayan sürünün adıdır chp biz onlara entel gecinen cahiller de diyebiliriz

0|0
    0|1
  • Doğru. akp ye oy veren seçmenin %80-85 i en iyi ihtimalle ilk okul mezunu. oy veren üniv mezunları ise çıkar ilişkisi var ondan

1|1
    0|4
  • He cahiliz , he biz okuma yazma biliyoruz , he biz köylüyüz...

Partiler bu düşünceyi savundukları için hep kaybediyorlar zaten...

Biz cahiliz tamam , peki gel benim aklımı çel o zaman doğru yolu göster bana.. Niye bunu beceremiyorsun? Yoksa sende de mi akıl yok :o

0|0
    0|1
  • He cahil ya ulan bir parti yillardr tek basina iktidar diye oy verenler demediginiz kalmadi chp iktidar oldugu zamanlar hep universite mezunumuydu mhp iktidarken hep universite mezunumuydu bu nasil bir cahilliktr asil ya chp nin yirmili otuzlu kirkli yillarinda iktidarken ulkenin okuma yazma orani yuzde on sekizdi mhp nin seksenli doksanli iki binli yillaeinda iktidar koalisyondayken okuma yazma orani yizde atmislardaydi ortalamasi gunumuzde okuma yazma orani yuzde doksanin ustunde genclerin universite ve lise mezunu olani nerdeyse yuzde doksan ne cahilliginden bahsediyorsunuz bu ulkede yuzde elli oy alan partiyi nasil cahillikle itham ediyorsunuz kendi tarihinizw bakin asil

0|0
    0|1
  • sacma

0|4
    0|1
  • Akp liler kizarsada kizar aglarlarsa aglarlar. yoldan bir cahil kisiyi cevir partisini sor akp dir

0|1
    0|0
    • 1ay

Bnde ailemde akp li iki universite bitrdim thyde yoneticiyim abilerim zirrat muhendisi babam ogretmen biz cahiliz size gore oyle mi simdi

• 1ay

Peki sen cagdas dedigin fransada hayvanat bahcesi gibi zenci insanlarin tutuldugu insan bahceleri oldugunu biliyomusun fransiz ve avrupali trustlerin muz fistik attiklari insan bahcelerini avusturyada dunya turk gununde yureyen turklere tuvalet diskilarini attiklarini Şu an isid icin de binlerce ingiliz fransiz oldugunu en cok irkciligin italya ve ispanyada oldugunu avrupada bir anne babanin oldugunu sadece cesetleri kokunca ortaya ciktigini cagdaslik mi sikdi bunlar sen bunlari biliomusun peki

• 1ay

@mehmetcevikbas07 neyse yaa basim agridi.

• partici değilim ama genel olarak baktığımda en salak saplantılı seçmen chp ye ait

0|1
    0|1
  • O arkadaşının kendisi cahil

0|0
    0|1
Yükleniyor...