Kuranı Kerimi Okuyunca vesveseniz artıyor mu azalıyor mu, hiç çıldıracak gibi oldunuz mu?

vesvese size ait olmayan sizi huzursuz eden her türlü şeytandan gelen fikirler önermelerdir.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kur'an ile gerçek Müslümanlığı öğrendim. Hakiki İslam'ın Kur'an ile olacağını öğrendim. Ve bu zamana kadar geçen zamanımın ne kadar zayi olduğunu idrak ettim. Müslümandım lakin istediğim modeli Kur'an da buldum...

1|0
    0|0
    • 1ay

zaten kuran bize yeter. HZ. Muhammed ise kuranın vücut bulmuş halidir geri bütün palavralar uzak olsun

• 1ay

Allaha görede kuran ve hz. muhammed yolu önemlidir. Fakat o çağda onunla yaşayan insanlar için geçerliydi o. Çünkü gözleriyle şahitlik edebiliyorlardı hz muhammedin güzel hayatına. Siz ise tirmizi ve buhariye iman ediyorsunuz. Kuran hz. muhammedi (s. a. v) çok güzel anlatır. Şu an hz muhammed yaşasaydı elbette sünnet geçerliydi çünkü onun ne yaptığına gözümüzle şahit olucaktık ama aradan 1400 yıl geçmiş insanlar yalanlar uydurup mesheplere bölmüşler dinimizi bunun sebebide o hadislerdir. Her neyse hadisler bana göre hadis değil özlü sözdür. Çünkü h. z muhammedin onları söyleyip öyle yaşadığını bilemeyiz ancak kurandan referans alabilirz

• 1ay

Ne diyon kardeş sen! Haddini aşıyorsun. Buhari ve Tirmiziye iman ediyorsunuz ne demek? Sen o adamların tozu olabilir misin? Net başında zaman harcadığın nefsinle o adamları eleştirme haddine de sahip değilsin... Önce o mübarek insanlara karşı edebini yokla sonra konuş. Yaptığın gıybettir ve engeli hak ettin, vesselam!

En İyi Kız Görüşü

• Şükür vesvese yaşayacak bir durumum olmadı hiç çünkü kalbini tümüyle teslim ettiğinde sana vesvese verecek birşey olmayacaktır. Huşu içinde olmaman dileğiyle

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sorgulayıcı bir şekilde okumadığım için vesvese yok çok şükür

1|0
    0|0
  • Kuran fitneler insanı zaten

0|0
    1|0
  • O kadar da olmuyor bende ama tabi vesvese var yinede :) git dersini çalış diyo şeytan doğrumu söylüyo yanlışmı anlamadım sksjsks

0|0
    0|0
  • Okurum ancak dinde mantık aramamak gerek inanç meselesi tamamen

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama böyle şeyler benim moralimi bozuyor :( https://www.youtube.com/watch?v=XFZ3yJW65rQ

0|0
    0|0
    • 1ay

Sırasıyla açıklıcam sana kardeşim. 1. zulkarneyn ayeti betimlemedir. Hani şu an bile güneşi anlatırken yazarlar denize gömülde derler ya buda öyle birşey. Cebrail zulkarneynin gözünden anlattı o ayeti. 2. Herşeyden çift olarak yaratıldı doğrudur. Çevresel faktörlerle musasyona uğrayan çok az hayvan tektir. 3 YILDIRIMLAR KONUSUNU BU KAFİRLER eksik imanla yazmış yıldırıma elektriksel yükü verende rabbimizdir. 4 . evet meniden yaratıldık ve o belden çıkan su ise anne karnında embriyo için kesedeki sudur. 5. sular birbirine karışmaz değimi tadları bozulmaz nitelikleri karışmaz anlamındadır. 6 7 atmosfer 7 kattır ar akatlmanları saymamış bu kafirler.

• 1ay

Allahın bir günü bizim 1000 yılımız kadar demelerinin sebebi de bu. Allah zaman ve mekandan ayrı maddi olmayan varlıktır. Yani biz Allaha ulaşmak istesek arşa çıksak. Bizim şimdi ki zamanımız Allahın geçmişi oluyor. Yani yetişemeyiz. O her şeyden bütün eksikliklerden uzaktır

• 1ay

Allah arşta değildir Allah arşında yerlerin ve göklerin sahibidir. Der kuranı kerim arşta olan melekler yani Allahın güçleridir

• dini sohbet dinlerim dini kitaplarda okurum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...