Tecavüz mağdurlarına destek olmak için kendi acı hatıralarını açıklayan cesur ünlüler bizde de çıkar mı dersiniz?

Lanet insanlarla beraber yaşamak zorundayız. Bir şekilde toplum bunları barındırıyor, arınamıyoruz. Fakat bu mahrem ve elim olayı yaşayan mağdurlar genelde ses çıkartamazlar. Bazı ünlüler kendi anılarını anlatarak, bu iğrenç olaya maruz kalmış herkese destek olmak niyetinde. Ne dersiniz? Biz de ses çıkartabilir miyiz bu duruma? Korkmadan!

Popun kraliçesi Madonna da 19 yaşındayken New York'ta bir inşaatın çatısında tecavüze uğramış.
Tecavüz mağdurlarına destek olmak için kendi acı hatıralarını açıklayan cesur ünlüler bizde de çıkar mı dersiniz?
Rita Haywort, ergenlik dönemi öncesi babası tarafından birçok kez tecavüz edilmiş ancak bunun doğal olmadığını çok geç fark edebilmiş.

4|6
60|83

En İyi Erkek Görüşü

• Şuradaki yorumları okuyorum da, kendi cinsimden tiksindim şrefsizim. La olm, siz nası bir hayvanın evladısınız ya. sizi s. kseler sonra da g. tü başı oynuyordu deseler, he tamam mı diyeceksiniz. İçinizi bu avuntularla boşuna rahatlatmaya çalışmayın. Kimi taciz ettiyseniz, kime tecavüz ettiyseniz eni sonu g. tünüzden çıkacak bunlar!

11|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben 17 yaşında tecavüze uğradım, 18imden gün aldım diye polise gitsem kendi isteğiyle oldu ve suçsuz sayılırım demişti. İşte 7 senedir çekiyorum acısını, sevgililerime söyleyip aldığım tepki daha adice oldu bir kere yaptın bir şey olmadı şimdi de benle yap ne olacak oldu.

5|4
    0|0
    • 1ay

Allah belasını versin ya onu yapaninda öyle dusuneninde Allah uardimcin olsun çok zor ama destek almalisin :(

• 1ay

@Selam__ teşekkür ederim

• 1ay

Lafı bile olmaz

Erkekler Ne Diyor 82

• Türkiye'de buna cesaret edebilecek biri var mı bilmiyorum ama toplumun tecavüzcüyü ayıplaması , lanetlemesinden ziyade tecavüze uğrayanı ayıplayacağı ve bir kulp takacağı kanısındayım.

6|0
    0|0
  • Sağduyu yaratmak için hayatlarını etkileyecek cesarette olabilecekleri bir ülkede değiliz. Ülkemizde açıklasa bir ünlü, derler ki reklam. Sonra gündem peşinde bir kaç hafta haberlerini görürüz , sonra tecavüzcüler derki bunları bile götürüyorlar , nolcak bir tane daha götürelim derler. Maalesef ülkemizde caydırıcı olmuyor hiçbişey. Bunun cezasını bilir herkes. Hapisaneye girdiğinde adamın şeyini ağzına verirler, ama buna rağmen hayla caydırıcı birşey olmuyorsa iki ünlünün açıklaması ne kadar etkili olabilirki?

1|0
    0|0
  • Zerrin Özer veya Dilberay bunlari yasadiklarini aciklamisti. Ne degisti? Kimin cesareti yükseldi? Malesef bunlara reklam pesinde kostuklari icin anlatiyorlar diyenlerde cikti. Olmayan tek sey tecavüz olaylari azalmis degil

4|0
    0|0
  • Valla teselli için mi söyledi bilmiiyorum ama Zerrin özer bir keresinde genç bir kızken tecavüze uğradığını söylemişti.

0|0
    0|0
  • GERÇEK islam ahlaki ile ahlaklanan bir toplumda taciz tecavüz hırsızlık gasp ve cehalet olmaz. Yaşadığımız veya inandığımiz dinin hiç bir gereğini bilmiyor ya da yapmıyoruz. Kimliğimiz islam. Sorsalar müslüman ama her b*k var... önce ilmen sonra bilmen ve nihayetinde ahlaken donanmamiz lazım. Aksi halde en gelişmiş en modern ülkeler bile her türlü ahlaksızlık ve rezilliğe böyle reva olacaklardır. Aslen sahip olmamız gereken değer yargılarımızı yaşamadıktan sonra cesaretmis esaretmiş hikaye

3|0
    1|1
  • Bu Bayan Veya Erkeklere Tecavuz Eden Hayvanları İnsan Müsvettelerini Giyotin Pala İle İdam Edeceksin Ama Bu Ülkede Hepsi Besleniyor

4|0
    0|0
  • Bu tamamen saçmalık tecavüzculerin kafasını kapatmamiz lazin en azından ben öyle istiyorum ya da aslalim hyr hyr öldürmeyelim son nefesine kadar işkence çektirelim sonra iyilesmesini bekleyip tekrar işkence edelim aklım da bir çok plan var onların canlarını almam için yalvarticak ama malesef sadece hapis yatiyolar keşke hapiste penis lerini kesler ve öyle yaşamaya mahkum kalsalar KEŞKEEEEE

0|0
    0|0
  • Yabancılara bakmana gerek yok şebnem ferah da aynı durumda ve o da açıklama yaptı ancak sizler bu açıklamaları yapmalısınız yoksa biz toplum olarak bunların cezasını nasıl verebiliriz biz normal sıradan insanlar olarak bunlara normal davranışlar sergiliyoruz ancak tecavüze uğramış bir bayan bu duruma ses çıkarmış olsa toplum olarak biz erkeklerin tepkileri de çok daha başka olur o sapıklara karşı burada en büyük görev tecavüze uğramış madurelere düşüyor

1|0
    0|0
  • Kadınları sadece bir seks objesi olarak görüp, kendi uçkuruğuna sahip olamayan erkeklere de lanet olsun. Sırf mal varlığı için, ferah bir yaşam için bekâretini verip, sonra bundan yamanmaya çalışan kadınlara da lanet olsun.

4|0
    0|0
  • Keşke olsa ama ben artık Burası Türkiye ibaresini kullanmaya alışır hale geldim yorumlara bakıyorum bazı arkadaşların dişi kuyruk sallamasa erkekde gitmez lafını midem kaldırmıyo bir insanın ırzına geçmenin hiçbir şekilde savunması olamaz sen o insanın hayatını karartırcan sonra çıkıp gezicen he çok bişey istemiyorum hadım etsinler 10-15 tanesini ya videoya alarak ya da halka açık ibreti alem olsun diye bak bakim kim daha kime halleniyo ondan sonra

1|0
    0|0
  • Bizde zaten her kız ellenmiştir. Anlatmasına gerek yok.

0|0
    0|1
  • Cesaret

1|0
    0|0
  • Zina yapmak ile tecavüz aynı değildir... Kesinlikle ve kesinlikle tecavüze uğrayan sesini çıkartmalı ve tecavüz eden insanı en ağır ceza verilmelidir. . . NET.

0|0
    0|0
  • dunyada zaten kotulukler olması gerekiyor ıyılıgın var olmasının sebebı kotulugun olusudur ama sızın gıb ızhnıyetsızler anlayamaz yargılayın oglum hadı o tecavuz ettı pekı onu yargılamak ıcın o ınsanda olmayan ne varkı sendekı yargılamaya bır hak buldun

0|0
    4|0
  • Çok acı bir durum.. Keşke böyle olaylar yaşanmasa ve bu tür hareketleri yapmaya gerek kalınmasa..

3|0
    0|0
  • Reklam. Bunlar

1|1
    0|0
  • Millet anasına uygulanan şeyi başkasına yapıyo.
    Midesiz ler babalarının belli olmamasına hazmedemiyorlar. Başkasına taciz gibi tecavüz gibi uyguluyorlar

1|0
    0|0
  • Bizde de örnekleri var, mesela Zerrin Özer

1|0
    0|0
  • Tecavüz çok iğrenç bir şeydir. Bunu yapan hayvandan da aşağıdır. En ağır cezayla çarptırılmalıdır. Hiçbir sebep bu iğrenç işi meşru gösteremez. Benim gözümde tecavüz mağduru bir kız tertemizdir. Toplum olarak onları asla ve asla dışlamamamız ve onlara sahip çıkmamız gerekiyor.

0|0
    0|0
  • yav he tecavüze uğruyor hepsi. şu tecavüz iyi suistimal edildi sıkışan ona başvuruyor. amaç kadınları çok temiz erkekleri de kötü göstermek.

0|1
    3|0
  • İnsanları hayvanlardan ayıran çizgilerin belirsizleşmeye başlamasına medeniyet adı verilirse, bu kisve altındaki erkeklerin kadınları yakaladıkları yerde zorla, vahşice, hayvanca taciz etmesi kaçınılmazdır. Zira aksini beklemek ahmaklıktır.

1|1
    0|0
  • Türkiye'de yaşanan olaylardan ders çıkarmak yerine kınama, alay etme, küçük gôrme gibi mevzular olduğu için bu toplumda zannetmiyorum.

2|0
    0|0
  • Nadir

0|0
    0|0
  • Tecavüze uğradığını anlatarak nasıl bir destekte bulunuyor?

Ulan ne saçmalıklar başladı be

Tecavüz edenleri bıraktı edilenlere bak banada ettiler diyerek destek olmaya başladık

0|0
    0|0
  • Bizimkiler anca yalakalık yapsın

0|0
    0|0
  • Bizdede gulben ergen ve gamze ozcelik paylasimda bulunmuslardi.
    Gerci onlarinki biraz farkliydi ama olsun 😁

0|0
    0|0
  • biizimkiler ünlü olabilmek için bu gibi şeyler yaptığına göre ne anlatacaklar kadın çıktı dedi ben hıncalın sayesinde buralara geldim ne verdin sorusuda apacık ortadaydı kimsede utanmıyordu

1|0
    1|0
  • ne diyeceğimi bilmiyorum çok korkunç

0|0
    0|0
  • İdam geri gelmeli

3|0
    1|0
    • 1ay

İdam geldi diyelim bir kiz kalkti adamla. istiyerek iliskiye girdi yarin kiz ona bir sebeb yuzunden sinirlendi sikayet etti adami idam. ettiler ee o zamann ne olcakk

• 1ay

@zefone22 adli tıp denen birşey bar zorla yapıldığını ispat etsin

• 1ay

oda dogru bunu unutmustum

• Bkz: Zerrin Özer.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    52

Kızlar Ne Diyor 59

• Eee? Bu bir destek mi? Destek ile hiç alakası yok. E gündemdeler işte.

Tecavüze uğrayanlar ailesinden veya insanlar duyar korkusundan susuyor ama susulmamalı tabii, pislikler cezasını almalı bu ayrı mesele.(Gerçi biz tecavüzcülerin serbest bırakıldığı rezil bir ülkedeyiz.)
    Ama ünlülerin sözleri bir destek taşımıyor, bir işe yaramıyor. Ayrıca böyle bir durumun milyonlarla paylaşılması bana enteresan geliyor.

Bizde çıkmaz, bizim toplumumuzun bakış açısı çok farklı. Çocukların ve köpeklerin bile tecavüze uğradığı bir ülkede, giyimin tecavüz sebebi olduğu düşüncesinde gereksiz insanlar bile var.

Tecavüze uğradığını söylemek ve insanın yaşadığı o iğrençliği milletin duyurmak, bu kötü yaşanmışlığın insanlar arasında konuşulması, yorumlanması (Hem de çirkin bir şekilde) ve herkesin aklında yer edinmek akıl işi değil.

2|0
    0|0
  • Akasya sil türkmen'den kaçınızın haberi var? Destek olan yok ama köstek olan çok. Kadın tecavüzcüsünü bile affetti ama uğur dündarı etmedi.

2|1
    0|0
  • Öyle şeyler bence insanın derununda da yaşamalı. Bazı şeyler var ki, onları açıklarsan kimse seni anlayamaz. Yani insan kendi sırları ile bütünleşir

2|2
    0|0
  • Allah onların belasını versin pislik iğrenç, insan bile değil onlar ateşe atsinlar hepsini yaksinlar cehennemde

2|2
    0|0
  • Bir iki ünlünün gözyaşları içinde itiraf ettiğini hatırlıyorum. Ama sonrasında "reklam kokan hareketler" diye olumsuz tepkiler aldıklarını da hatırlıyorum. Bu yüzden tecavüz maduru hiçbir ünlünün Türkiyede bunu dile getireceğini sanmıyorum. Yorumlarda bile okuyorsundur. Diğer tecavüz mağduru ünlüler için bile çoğunun reklam olduğunu düşünen zihniyette kişiler var ne yazık ki.

1|1
    0|0
  • bizim ülkede ya tecavüzcü ile kız evlendirilir ya da kız kuyruk saklamıştır ondan yapmıştır boyle bir toplum oldgumzdan utanıyorum ! beyler bayanlar kadın isterse hayat kadını olsun isterse çırılçıplak dolansin hiç kimsenin hakki yok başkasının hürriyetine bedenini sahip olmaya !

2|3
    0|0
    • 1ay

ya da öldürülür namus diye diye

• 1ay

Dogu bati fark etmiyo bunlar

• 1ay

Çok doğru söylemişsiniz.

• Ee ne oldu şimdi, gündeme gelme çabaları bence.
    Bizim toplumumuzda tecavüze uğrayanlar, suçlu bulundukları için ve daha birçok ailevi baskıdan dolayı seslerini çıkaramıyorlar bile. " Aa dünya starları da zamanında tecavüze uğramışlar, neyse ki tek değilim." diye kendilerini mi avutacaklar. Ünlülerin destek olma anlayışlarına hayranım

3|1
    0|0
  • Kimse acısını paylaşmak zorunda değil böyle bir beklentim yok ünlülerden.

3|3
    0|0
  • Bizde de dile getiren ünlüler oldu zaten

1|0
    0|0
  • anlatılsa ne olacak ki tecavüze uğrayan pek çok insan intihar ediyor, kalanların bir kısmı zorla evlendiriliyor, diğer kesim psikolojik tedavi görüyor, bazısı cinayete kurban gidiyor
    bize lazım olan mahremi açmak değil daha faydalı faaliyetler bulunulmalı

1|0
    0|0
  • bizim ülkede tecavüzün suçlusu kadınmış gibi muamele edildiği ve dişi köpek kuyruk sallamasa erkek köpek yanaşmaz gibi saçma salak benzetmelerin yapıldığı düşünülürse kimse böyle cesurca çıkıp yaşadığı olayı anlatmaz. haberlerde bile tecavüze uğrayan kadın resimleri buzlanırken kalkıp canlı kanlı kadın bunu itiraf edemez.

2|0
    0|0
    • 1ay

https://www.youtube.com/watch?v=MwxXA1JIwTU
      yine deliriyorum
      adalet orda değil içerde

• 1ay

kimse kusura bakmasın bu tecavüzcülere bir lafım var şerefsiz ciğersiz namussuz fare bağırsağında yerleri yok böcek kadar değerleri yok böcekler bile bişeye hizmet ederken bunlar ne ya kene gibi dicem keneye hakaret olucak kadınlara yapışıyorlar

• 1ay

@sebastianbarnabas Bunların ayaklar altına alınacak şerefi bile kalmamış.
      Böyleleri bana denk gelsin de cezasını ben keseyim istiyorum, kimi zaman.

• Bence özellikle Türk ünlü kadınlar da anlatmalı. Ne kadar yaygın olduğunu herkes öğrenmeli.

0|0
    0|0
  • Çıkar.

0|0
    0|0
  • Beren Saat açıklamıştı

2|0
    0|0
  • Yine , erkekliğinden utanıp dışarıda karı kız kesmeye devam tabii... Beyler değil mi?

2|0
    0|0
  • Susarlar korkarlar çünkü çok doğal.
    Ben tacize ugradim duyuldu yaşadığım yerde
    Herkesin bakışı tavrı değişti bana karşı
    Yıllarca ezik hissiyle yaşadım neden?
    İnsanlar yüzünden.
    Yıllarca kendi içimde savas verdim toplum baskısı yüzünden hâlâ daha veriyorum.
    Adin çıkacağına canin çıksın

0|1
    0|0
    • 1ay

İşte TÜRKİYEM benim böyle zihniyetin taa... O şerefsizlerin hiç anası bacısı kızı sevdiği karısı kimsesi yok sanki unutuyorlar kendilerini de doğuran dünyaya getiren bir bayan. Hayvan bile bunlar gibi değil.

• Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Ulan milletin başına neler geliyor bizde en büyük dert bizde gibi geziyoruz. Allah kimseye böyle iğrenç şeyler yaşatmasın, bence idam da geri gelmeli ya da böyle cani insanlar cinsel organları kesilmeli. Bunun afı olamaz, içerde yatarak bizim vergilerimizle resmen karınları doyuyor. Susmayan her ünlüyü tebrik ederim gönülden.

1|1
    0|0
  • Nazan öncel başından geçen tacizi şarkı bile yaptı..

3|1
    0|0
  • Çıkar

0|0
    0|0
  • Dediğin gibi insanlar itirafta bulunsada bu pek işe yaramaz. Çünkü, toplumumuzun değer yargıları çok farklı.

0|0
    0|0
  • bizde ortaya çıkması biraz zor çünkü x kişisi tecavüze uğradığını açıklarsa tecavüzün ne kadar kötü bir şey olduğu değil x kişisinin tecavüze uğradığı konuşulur

0|0
    0|0
  • Bizim ünlülerden böyle ses çıkaranlar anlatanlar da var.

3|0
    0|0
  • zaten varki en başta seda sayan

0|0
    0|0
  • vay anasını

1|1
    0|0
  • Evet iyi birsey utanicak kisi tecavuz edilen olmamali. Ne gerek var saklamaya. Yapan utansun

1|1
    0|0
  • Bizimse cesur unlulerimiz var bence

0|0
    0|0
  • Benim kız kardeşim de tecavüze uğradı şu an o pislik hapishanede olan kardeşime oldu herkez ahlaksız gözüyle bakıp yargılıyor burda kardeşimin ne suçu war? ömrü boyunca kara leke gbi henüz 17sinde ewlwnirse bir dert... ki alan isteyen olurmu bilmem ewlenmezse bir dert! asmalı bunları şeylerini kökünden kesmeli ki bu kardeşimin yaşadığı acıyı hafifletmez.. Ama içimiz sogur en azından

0|0
    0|0
    • 1ay

Kardeşimde söyleyememş bir ay boyunca tehditle kullanmş oda yetmemiş darp etmiş hertarafı morartmş silah bile çekmş kesinlikle asılmalı we saklanmamalı ki o pislikler cezasını bulsn korkmamalı kimse

• 1ay

ALLAH belalarini versin pislikler... ALLAH yardimciniz olsun kardesine cok uzuldum

• 1ay

Eyvallah

• Keşke bu tecavüz olaylarını önleyebilsek.

1|1
    0|0
  • Zerrin özer geldi aklıma hala bilmem ona kim etti ama edilmiş

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    29
Yükleniyor...