Aile baskisi altinda yasiyan?

Arkadaslar 20 yasindayim ve ailem hic biryere izin vermiyor ben ne yapacagimi sasirdim gercekten napiyim... bir sevgilim olamiyor mesela uzakta yasiyor ve onun yanina gitmem gerek onun gelmesi gerek peki izin onada vermiyorlar hic birseye izin yok abi napicam ben boyle hayat mi olur.. saat 20:00 oldugu zaman babam basliyor kardeslerime sormaya geldi mi geldi mi yahu saat 8 cocuk saati hala ve beni evde istiyor artik depresyona giriyorum gercekten benim gencligim gidiyor boyle evlendigim zaman mi yasicam hayatimi ne sacma dimi... mesela simdi 8 aralikta Universite partisi var ogrencilerin ve kayak merkezlerinde kutluyorlar bana izin yine olmicak herhalde sadece 1 gece icin... Napicam herseye izin vermeleri icin? Soylermisiniz nedense bunaldim ve yasamaya canim istemiyor? Napicam? Soyleyin.

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• benim yaş 23 ve alkol kullandığımı babam bilmiyor. gece 12 oldumu telefon susmuyor ve ben dolayısı ile herşeyi dozunda yaşayıp eve gidiyorum.

eğer bu baskı olmasa ardı arkası toplanmayan bir genç olacağım bu yüzden bu baskılar iyiki var.

ve sende elbet birgün bu baskıların meyvesini toplayacaksın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu kadar yakiniyorsun ama buyumussun empati kurabilecek yastasin onlari da anlamaya çalış. Seni korumaya calisiyorlar biraz olsun haber izliyorsan nedenini zaten anlarsin. Allah korusun disarida her gun taciz tecavuz haberleri var korkunc dehset haberler var her gun tanimadiklari kizlara sebepsizce saldiran canavarlar var bunlari da biraz dusun. Seni sevdikleri icin yapiyorlar.

Durum bu kadar kotu degilken bile ben uzun sure bize cok yakin oturan arkadaslarimin evinde kalmak icin izin vermedi annemle babam ama sadece sordum baya bir sure israr bile etmedim ki dedigim gibi etraf bu kadar manyak dolu degildi o zamanlar.

Ben cocugum olmadigi halde simdiden olursa onu nasil korurum ki diye dusunuyor endiseleniyorum korkuyorum.

0|0
    0|0
    • 22gün

Eig icin tesekkur ederim, sanirim gorusumun dusuncen ustunde etkisi olmus

Erkekler Ne Diyor 12

• Zaman kötü kızım najs

0|0
    0|0
  • bu ülke baskılar yüzünden gelişmiyor ya zaten
    seni baskı altında tutan ailenide çevre baskı altında tutuyor

0|0
    0|0
  • inan bana, bu senin için daha iyi.
    belki de büyük ve yikici bir hata yapmani önlüyorlar böylece.

2|0
    0|0
  • Evlenince dolu dolu yaşarsın kız takılma ger işte bir hayır var bizimkilerde beni çok serbest bırakır aileden koptum ayrı evde yaşıyorum

1|0
    0|0
  • Belkide ailen biricik kızlarını cok sevdiği için boyle yapiyor. Simdi anlamazsin ama ilerde anne olunca anlayacaksin...

1|0
    0|0
  • Türkiyede kadın olmak zordur bunca abazan varken

1|0
    0|0
  • ev tutucaksın hürsün özgürsün ailen de olsa bir yere kadar oda arkadaşı bul kendine ve ayrıl part time iş yap face food olur bir yandan da oku okulunu bu kadar

0|0
    1|0
  • Evlenince gez sende

0|0
    0|0
  • Bilmem ailen ensişe korku içinde snrm kız cocugu olmak kolay degil

1|0
    0|0
  • Evlen kurtul 😂 Acil 🚨

0|0
    0|0
  • Ailen senin kotu ortamlara girmeni istemiyor. Universite ortaminin ne kadar masum (?) oldugunu biliyoruz. Genclerin sadece bir gecede hayatlarini nasil mahvettiklerini haberlerden biliyoruz. O konuya girmeyelim. Ailenin Uygulamada abarttiklari seyler olabilir.
    Ayrica insallah senin gibi bir kizim olmaz.

0|0
    0|0
    • 22gün

Oyle de iste hersey kisinin kendi elinde. Ben o kadar duz bir universite hayati gecirdim ki fazla bostu mesela yine de biraz daha sosyal olabilirdim daha fazla sey yapabilirdim. Insan kendini bilmeli

• Gel evlenek sende kurtul bende :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kız çocuğun oldumu anlarsın onları
    şimdilik yapacak birşeyin yok.
    Şu zamanda nasıl güvensinde seni akşam dışarı salsınalr
    adamlar damacanayı zkiyorlar erkek çocuklarına tecavüz ediyorlar
    naasıl güvensinde yollasın istediğin yere

1|0
    0|0
  • baba olarak haklılar. kizlara titrerler. ama çok sıkarak bizleri aksi olana iterler. bize daha cazip gelir. acaba neden izin vermiyo ki diye

0|0
    0|0
  • seni çok iyi anlıyorum aynı durum bendede var berbat bir durum ve kendini açıklayamıyosn anlatamıyosun anlatsanda anlamıyolar zaten evlenince rahat edicem heralde diyorum hep

0|0
    0|0
  • Sen okulunu bitir guzelce meslegini eline al is sahibi ol kurtulursun. Hatta o zaman aileni ararsin bile ozlersin.

1|0
    0|0
  • Bence evlenince daha köt7 olur

0|0
    0|0
  • Onceden bir yanlışını mi gördüler

0|0
    0|0
  • kocaman kız olmuşsun burda yazman bişeyi değiştirmez onlara güzel güzel anlat durumu kabullenmiyolarsa o zaman isyan edersin korkmayın bişeyden kavga falan etmeekten baskı altında yaşayan kadınlardan olmayın

0|0
    0|0
Yükleniyor...