Ne yapayım bu hayatta?

18 Yaşındayım lise terk. Anneannem ve dedemle yaşıyorum..
Annemle babam ayrı. Annemle aram pek iyi değil oda bizle yaşıyor ama harçlık verir alırım okadar
aramızda anne oğul bağı yok
Çalışmıyorum boş boş geziyorum kendimi düzeltmek istiyorum. ne yapmalıyım?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Kendini düzeltmek için önce üniversite sınavına çalışmayla başla para ihtiyacın varsa part time bir işe gir ama neolırsa olsun üniversite sınavına çalış ve bir yere yerleş lüften seni tanımıyorum ya da sen üniversiteye yerleşince benim elime bir şey geçmeyecek ama şu an samimiyetle söylüyorum ki iki yıllıkta olsa oku ve eline mesleğini al sen erkek adamsın yarın öbür gün sevdiğin biri çıkar karşına her ne kadar iyi bir insanda olsan şu etiket var ya şu etiket.. mesleğin yok diye aşağılanırsın belki seni aşalıyanlar senin attığın tırnak olamazlar ama dediğim gibi etiket işte
    Neyse diyeceğim o ki üniversite oku eline mesleğini al kendini bilgilendirmeye ve kültürlü bir birey olmaya bak araştır keşfet

0|0
    0|0
    • 1ay

Henüz lise yi açıktan bile okumuyorum ki üniversite için şu an hayal?

• 1ay

O zaman liseni açıktan bitir ilk gerisi gelir bir şeyi başarınca onun tadına bakınca devamı gelir lütfen istkrarlı ol ve hayallerin olsun
      Çok uçuk hayaller olmasın tamam ama çok düşük hayallerde olmasın kendini umutsuz hissetteme kendine ben başarırım de bu işler ilk insanın kendi beyninde biter

• 1ay

Aynen güzel hayallerim var umarım olur.. teşekkürler

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş işin zor anne baba olmayınca olmuyor be açıktan bir liseye başla. sonra bir işe gir paranı kazanmaya başla.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ya okuluna geri dönbya da açıktan bitir bir universiteye git yasin ilerledikce butun bunlar sana cok zor gelecek üstelik pişman da olacaksın

0|0
    0|0
    • 1ay

Açıktan okumak istiyorum. Pişmanım zaten düzelmeye çalışıyorum

• 1ay

sonra su hayatta bir şeyi başaramadim diye üzülürsün kendini işe yaramaz hissedersin iyi bir işe giremezsin lise açıktan da olsa mutlaka iyi çalis en kisa surede bitir bir universiteye gir donanimli bilgili bir insan ol

• Ayni ben yalniz degilmisim

0|0
    0|0
    • 1ay

Sen nasıl şeyler yaşadınki?

Erkekler Ne Diyor 4

• Liseyi oncelikle disardan aciktan falan bitir ; gerisi gelir; coo takma kafana

0|1
    0|0
    • 1ay

Lise bitince ne olurki askerlik var

• 1ay

okumaya askerlik gozuyle bakma; ondan nolcak o gelse ne olur falan deme; bir sekilde bitir iste bu senin isine yarar oyle ya da boyle

• Ise gir kendi parani kazan ve sayginligin artsin, milletin sana bakisi degissin, sosyal cevren olsun, ufkun gelissin. Calismak zor bisey degil aksine insana cok sey katan hatta hayatina yon veren bisey.

0|0
    0|0
    • 1ay

haklısın acilen birşeyler yapmam lazım

• 1ay

Yaparsin sen. Kendine guven yeter. Sagda solda gezerken vitrinlere bak, eleman ihtiyaci olan genelde cama yapistiriyo zaten.

• Ilk önce bir işe girerek başlayabilirsin boş adama şeytan iş bulur

0|0
    0|0
    • 1ay

İş arıyorum garsonluk felan ama beceremedim

• 1ay

Aynen askerlik felan var çünki

• 1ay

Daha yolun başındasın kızlarla gezme gününü gün ediyim diye uğraşma geleceğin için ve bir amaç için yaşa insanlara faydalı olabilmek için uğraş daha mutlu olursun

• Ne yaptın ne et oku

0|0
    0|0
Yükleniyor...