Babası ile kavga ettiği için babasını et satılı ile öldüren çocuk haberi ile ilgili fikirleriniz nedir?

Çok can sıkıcı değil mi? Toplum ne hale gelmiş. Ve babası eskiciymiş yanlış bilmiyorsam. Bizi bu hale getiren sebebler neler sizce? Toplumu ve çocukları bu duruma getiren durumlar nedir? Bunu sormamın sebebi sosyoloji okuyorum bir gazeteye makale vereceğim önce sizden duymak istedim bizim toplumu bu davranışlara sürükleyen şeyler nedir? Çağımızın zararları mı? Sanal ortam mı? Vb görüşlerinizi bekliyorum :)

0|1
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kültürel yozlaşmayla paralel bir durum. Şiddet kültürüyle yetişiyoruz.
    Cehaletin artması ve muhakeme olayının zayıflaması bunları tetikler.

Ataerkil yapının devam etmesi de bu konuda önemli bir etmen.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Günümüz çocukları şiddet içerikli film, oyun veya başka bir şey o kadar meraklı ki. Uzak tutulmadığı icin şiddete eğilim git gide artıyor ozentilik başlıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu berbat haberlerin reklamini yaptikca artisina yardim ettiginizi unutmayin

0|0
    0|0
    • 1ay

Evet haklısın tabiki ama iyileştirmek gerek duyulmasına engel olamam ama iyileştirilmesine toplumun yardımcı olabilirim

• 1ay

Karsi oldugun seyi gundeme getirerek iyilesme saglayamazsin. Sevgiye bilgiye dair seyler paylasmak daha yerinde. Icsel gelisime dair seyler

• Toplum bence ve cahillikte var

0|0
    0|0
Yükleniyor...