Hadisleri inkar edeni dinden çıkmışcasına aşağılamak doğru mu yanlış mı?

Hadisler h. z muhammed öldükten 300 yıl sonra yazılmış , dilden dile dolaşmış toplnamış sıradan insanların yaptığı şeylerdir. Her hadisi kuranı kerimin süzgeçinden geçirin çünkü o güzel insan h. z muhammed (s. a. v) kuranda olmayana var demez çünkü o kuranın vücut bulmuş halidir. Allah ve melekler ona selam olsun der. Ben her hadisi kuranı kerimle kıyaslarım hamd Allahadır. Sevgim h. z muhammededir. Keşke onun zamanında yaşayacak kadar şanslı olabilseydim o zaman onunla savaşa giderdim. Ama şimdi ona atılan hadis iftiraları yoruyor beni

0|1
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• Birinin paylaştığı bir yazıda kadınları hayvan ile aynı seviyede tuttuklarını gördüm, güya hadismiş. İnanmadım, inanmam da. Yıl olmuş 2016, aradan kaç yıl geçmiş. Her ne kadar değiştirelemez deseler de ben Kuran'ı okurken "Acaba değiştirmişler midir?" diye soruyorum kendime.

Kuran'ı bile okurken böyle tedirgin oluyorsam kimse karşıma Hz. Muhammed şunu demiş bunu demiş diye çıkmasın, inanmam.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• doğru değil.. hadisler güvenilir değildir.

1|2
    0|0
  • aşağılamam ama aramda herhangi bir münasebet olmaz, ki genelde inkar edenlerinde ne halt olduğu hemen belli oluyor.

0|0
    1|0
  • tek gerçek ve yaradanın sözü kurandır.
    diğer hiçbir şey kale alınmamalıdır.

1|1
    0|0
  • Tek bir gerçek vardır o da kurandır. Hadisler tamamen din tüccarlarının sahte maskesi haline gelmiştir, ve doğruluğunu yitirmiştir.

1|1
    0|0
  • Önce bir Hz. Muhammed (S. a. v.) yazmayı öğren. Saygı böyle olmaz.

0|0
    1|2
  • şu an ki din zaten hadis dini kimse Kur'an-ı Kerim'i örnek almıyor hatta örnek vermiyorlar cumaları bile imamlar hep hadislerden söz eder ben hadislere inanan biri değilim çok şükür Allah ne derse o dur o da Kur'anda yazılı

1|1
    0|1
  • edemezsin islam hoğgörü dinidir kim naparsa yapsın ne derse desin seni alakadar etmez sadece düzgün bir uslupla anlatabilirsin anlamazsa da suclayamazsın
    senin dinin sana benim dinim bana muhabbeti
    2 alt mezhep var hadisleri inkar eden zaten
    asıl soruna cevaben aşagılamak yanlıs mıdır kendi akıbetini bilmeyenler başkasını suclayamaz
    cennet ya da cehennemin bile garantisi yok

0|0
    0|0
  • Bu hadis i şeriflerde doğruluğu yanlışlığını araştıranlar var. Sahih hadisler mevcut özellikle tirmizi gibi sahabiler. Ama hadise yoktur demek inkar etmek peygamberi inkardır buda ayrı bir gerçek

0|0
    0|1
  • Sahih Hadisler, kuranda yazılan ayetlerle aynı lambadan çıkan ışık gibidir. Kuran okuyan insan hangi hadisin gerçek hangisinin sahte olduğunu anlamakta zorlanmaz.

0|0
    0|0
  • Sen prof. Muydun yoksa medrese mi bitirdin ya da kaç defa kur'anın mealini okudun demem mi gerekirdi ! hanım abla 😂 Ağzı olan konuşuyor dedikleri bu işte

0|0
    0|1
  • Peygamberi cok ön planda tutuyorsun gibi geldi. 2:285e gore hareket edelim bence.

0|0
    0|0
    • 1ay

h. z muhammed sabredip iman etmeseydi şu an o kavimde helak olacaktı. Ama ben sabrı ve imanından ötürü hayranım

• Hadis inkar eden modern dindoşlar çok eğlenceli gerçekten. :D

0|0
    0|1
    • 1ay

sende bende Allaha peygambere kitaba iman ediyoruz bu yüzden sana asla kötü söz demem kardeşim biz islam kardeşiyiz varsın bu konu da ayrı düşelim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...