Türkiye'deki kadınların üzerindeki mahalle ve toplum baskısı nasıl ortadan kaldırılmalıdır?

türkiyedeki kadınlar üzerindeki mahalle ve toplum baskısı hepimizin malumu, abi baba mahalle toplum büyükler derken kadınlar belirli kalıp kurallar içerisine sıkışmış ve bunların dışına çıkamaz hale gelmiş bir durumda, çıktıkları takdirde ise kadın cinayetleri ve kadına şiddet baş göstermekte bu baskı ortamının yok edilmesi için sizce yapılması gereken en temel şey ne olmalıdır?

• iktidar değişmeli, ve özgürlükçü bir parti başa geçmeli
    0% (0)20% (1)9% (1)Oy Ver
  • imamhatipler kapatılmalı ve bilimsel eğitime geçilmeli
    33% (2)20% (1)27% (3)Oy Ver
  • kadınları eve kapatmalı ve herşeyi erkeklere bırakmalıyız, sorun kalmaz (troll ama karşı görüş şart fghgf)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • bu ülkeden hiç bir cacık olmaz
    33% (2)20% (1)27% (3)Oy Ver
  • hepsi
    17% (1)20% (1)18% (2)Oy Ver
  • hiçbiri
    17% (1)20% (1)19% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
1ay bence hepsi şart gençler

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• bana göre egitimle olur kadinla erkegin esit görelmesiyle olur mesela en basitinden ev isi kadin isi degilde erkekle beraber yapilirsa ya da kadinlarin evde oturmasi degilde üretime, is gücüne katki sağlamasi düşünülürse ve bu tip anlayislar gelisirse o zaman ilerleme kaydedilir belki bunlar olursa yine kadina yönelik siddet yokolurmu bence olmaz dünyanin her tarafinda kadina siddet var bati toplumlarinda bile ama dedigim gibi egitimle ve anlayis gelisirse bu vakalar en aza ve en az magduriyetle atlatilir

0|1
    0|0
    • 1ay

karılyıorum dostum eğitim şart, dünyanın en iyi eğitim sistemi fillandiyata fakat biz fillandiyanın eğitim sistemini rol model almak yerine ortadoğuya ve araplar aözeniyoruz bu akıllı toplumların akıllı iktidarların yapacağı kabul edeceği birşey değil.

• 1ay

aynn öyle bro

Yükleniyor...