Ponçik'in Polonya geleneksel mutfağına ait bir tatlı olduğu ve kökeninin Polce (Lehçe) olduğunu biliyor muydunuz 🍩?

PonchikPanda

Ponçik:

Ponçik, pişiye benzeyen bir çeşit tatlıdır. İçine sarı veya kakaolu krema ya da reçel konulabilir. Polonya'nın geleneksel mutfağında yer alır. Rusya ve Ukrayna'da da yapılan çeşitleri vardır.

Çeşitli dillerde:

Türkçe: Ponçik, Pişi veya Tatlı Çörek

Polce (Lehçe): Ponçek

İngilizce: Ponçiki

Rusça: Ponçiki veya Pişki

Ukraynaca: Pampuşki

Çekçe: Koblihi

Litvanyaca: Spurgos

Slovakça: Siski

İbranice:Sufganiyah

Ponçik'in Polonya geleneksel mutfağına ait bir tatlı olduğu ve kökeninin Polce (Lehçe) olduğunu biliyor muydunuz 🍩?

Hepsini biliyordum 🍩
Bir kısmını biliyordum 🍩
Hiç birini bilmiyordum 🍩
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Ponçik'in Polonya geleneksel mutfağına ait bir tatlı olduğu ve kökeninin Polce (Lehçe) olduğunu biliyor muydunuz 🍩?