ODTÜ' yü Bırakıyorum?

Arkadaşlar hayatımın hatasını yaparak ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusuna geldim. Ve bir ton problem yaşıyorum. Bu problemler benimle ilgili. Ben ailemin tek çocuğuyum ve aileme bağlı bir insanım. Fakat kıbrıda geldiğimden beri kendimi çok kötü hissediyorum. Yalnızım. Arkadaşım yok. İlk defa ailemden uzakta yaşıyorum. Keşke sadece ailem olsa, ailem arkadaşlarim, sevgilim. Tüm tanidiğim insanlar benden uzakta. Hiç cevrem yok ve hiç kimseye givenemiyorum. Burada bin tane problem var. Yemek, çamaşır, bulaşık, yurt. Saymakla bitmez. O yuzden universiteyi aileden uzakta sakin sakin okumayin size tavsiyem bu. Ailemi çok ozledim ben. Ailemin yanina donmek istiyorum ama dönemiyorum. Bu sene hazirliktayım. Ne yapacam bilmiyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Psikolojik destek alıyorum. Hep ağlıyorum. Burayı ilerde iyi bir işim olur diye tercih ettim. Ama dayanamiyorum buraya. 5 yıl boyunca burda nasil yaşayacağim inanin bilmiyorum. Ustelik bunlar haric benim burda yillik masrafım 25 bin lirayi bulacak yani. Aileme de o kadar yük oluyorum. Nasil donecegim ben evime. Ne yapacağım. Yakinda okusaydim haftasonlari bile donebilirdim. Ama burda elim kolum bağlı. Derslerde çok zor. İntihar etmek aklimdan geçiyor ama sonra yapma diyorum. Lutfen bir akil verin.

0|0
55

En İyi Kız Görüşü

• Allah de ötesini bırak :D

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Yol yakınken dön hocam sen.. Kıbrıs iyidir hoştur ama uyuşamamışsınız demek ki. Para bir sorunsa, zaten hiç bekleme.

3|2
    0|0
    • Parayi bizimkiler bir şkilde ayarlicaklar. Ama yillik 25 milyar az bir para değil. Benim babam boyacı. Adam o kadar zor sartlar altinda beni buraya okumaya gonderiyor. Ben burdan geri donersem yuzlerine bakamam.

• Başka bir ünivesite kazanır daha ucuza okursun ailenin yanında. 5 sene de 125 bin lira az para değil. Akıllı olun.

• 125 bin lira kazanacağın mechul mezun olduktan sonra.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• bu kadar ana kuzusu olacaksan işin zor. sık dişini ne tavsiyesi verilsin başka

0|0
    0|0
  • yazik sana

0|0
    0|0
  • Okulu bırak ve tekrar hazırlan. Dünyanın sonu degil lütfen sakin ol

0|0
    0|0
    • Peki buna değer mi? Buraya alışabilecek miyim? 1 yil kaybettim zaten. Tekrardan hazirlansam gidecegik yer sehrimdeki universite olacak. Orda da guzel bir bölüm tutmuyor. Burdan mezun olursam çok iyi bir hayatim olacak ama dayanamiyorum işte

• O zaman bu durumu kabullenmeye bak. Geleceğini düşün. Sürekli de olumsuz düşünme

• Bende böyle olacağımı bildiğim için ailemin yanında yazdım tuttu çok şükür. Üzüldüm ya :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sakin ol oradan tat almaya bak sorunları cözebildigini cöz cözemediklerini boşver böyle olumsuz düsüncelerle zindan edersin kendini anca
    sen hapishanede degilsin okuldasın okumaya gittin senin gibi birsürü kisi vardir insanlara güven demıyorum ama güvenıyormus gibi yapabilirsin bol sans

0|0
    0|0
  • Zamanla alısırsın kardesim takma fazla bende ilk aylarda ayrıldıgıma baya üzülmüstüm ama simdi trabzonda o yayla benim şu yayla bizim gezip duruyoruz.

0|0
    0|0
    • Kardeşim anliyorum seni. Ama buraya ben zor sartlar altinda geldim. O yuzden cok fazla gezemem yani. İnternetten de bakabilirsin odtu kkk nin nerde olduğuna. Çölün ortasındayız. Çok sıkıcı. Sıkıcı olmasini geçtim ailemi goremiyorum. Uçakla yarim saat suruyor ama her istediğimde de gidemem. Üstelik sadece haftasonu boşum. Gidemem yani. Ne yapacağimi inan bilmiyorum. Nasil alişacağım buraya

• Bro benim okulda trabzonun taa öbür ucunda sürmene denen bir köyde iş garantisi olmasa bende bir saniye durmam ama grlecegimiz icin katlanmak zorundayız bazı seylere

• Evimden 12 saat uzakta okudum hiç sıkıntı çekmedim o kişiyle alakalı bişey

0|0
    0|0
  • Kazanırken ankaradaydı sanki kazandığın anda kıbrısa yerleşti kazandığında aklın nerdeydi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...