Türklükten ve Türklerden utanmak?

İnternette bir kız şöyle demiş, annem ve babam Türkiyede doğmuşlar, ben İsveçte doğdum ve 20 yıldır İsveçteyim, bu nedenle İsveçliyim, Türk değilim ve Türklük ile bir ilgim yok. Türkçe benim birinci yabancı dilim. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Sizce de yanlış değil mi?

0|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• insan kendisini nereye ait hissediyorsa oralidir
    kendisinde Türkiye ve de Türklerle alakali bir seyler bulamiyorsa, bir bag kuramamissa buna tepki gösterilmeli anlamina gelmez.
    bir insanin asli degismez sonuc olarak, inkar dahi edilse... bu da ayri mevzudur. sadece insanlarin tercihlerine ve hislerine saygi duyulmalidir

0|0
    0|0
    • 1ay

Tepki göstermeyelim tabi ki ama aslını inkar etmesi ve Türklükten bu denli utanması yanlış bence. Sizce?

• 1ay

insan, zaman geliyor... an geliyor -insan olmaktan dahi utaniyor.
      bu hassas bir konu ancak
      elbette ki insan aslini inkar etmemeli. bunu ben de dogru bulamuyorum

En İyi Erkek Görüşü

• çok basit bir şekilde duygularını ifade etmiş. senin böyle tepki göstermen normal mi?
    ben sana işin aslını söyliyim. bu özgüven eksikliğinden başka birşey değil. bir japon böyle bir açıklama yaptı diye ülkesinde tartışma konusu olur mu? hayır
    bir alman? bir rus? veya bir arap? kamboçyalı?
    bunları düşün. milletini ezik gören aslında sensin ama farkında değilsin.
    sana saldırdığımı sanma. basitçe eleştiriyorum. okuyup anlaman ve sonuç çıkarman senin yararına olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Saçma , fetocudur o , kani bozuktur, yurt disi doguma buyumeyim çok sukur Turkum, Turk olmak gurur zaten

0|1
    0|1
  • Bence degil. Ulkemizin haline baksana turklukten cikmis bir toplumuz artik.. insanlar dogruyla yanlisi ayirt edemez durumda. Herkes vurdum duymaz. Hergun sehit oluyo medyada halkta devlette tık yok. Bende baska ulkede yasasaydim bu insanlara herse müstehak derdim..

0|0
    0|0
  • Türklük nedir bilmiyor o yüzdendir böyle konuşması

0|0
    0|0
  • Ne hissediyorsa odur.

0|0
    0|0
    • 1ay

Haklsın. Haklısın ama Türklüğü bir kalemde silmesi yanlış değil mi?

• 1ay

Belki ırkçılığa maruz kalmıştır Türk olduğunu söyleyince.

• 1ay

O yüzden Türk değilim İsveçliyim diyordur hep. Bir daha ırkçılığa maruz kalmamak için.

• dogdugu yerin bir onemi yok iki turk ciftlesirse isvicreli cocuk olmaz sacma bir mantik köken cok onemli o zaman iki afrikalinin cocugu rusyada meydana gelsin o siyahi cocukta ben rusum desin buna kim inanir kendini kandirmis o her kimse

0|0
    0|0
  • me me me

0|0
    1|0
  • He he deseydin

0|0
    0|0
  • Bize ne o dangalaktan

0|0
    0|0
  • İyi olmuş biz de öyle düşünce sahibi birini türk diye kabul etmeyiz zaten

0|0
    0|0
  • Değil. Doğduğu yeri seviyor. Isveç'te doğmuş biri neden bir ortadoğu ülkesini sevsin ki?

0|0
    0|0
    • 1ay

Türkiyeyi sevsin demiyorum ama aslını ibkar etmesin. Benim Türklük ile hiçbir ilgim yok demiş.

• Kendi fikri yellozun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Yoo neden yanlis olsun kendisini turk gibi hissetmiyorsa bizi baglamaz kim oldugu onemli degil

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama aslını inkar etmesi yanlış geldi bana.

• 1ay

Aslini inkar ediyorsa zaten bizden degildir bosver

• 1ay

Aynen 👍👍

• Bu onun suçu değil, ailenin suçu. Bir de bilemeyiz, ilgi/tepki çekmek içinde böyle demiş olabilir. Herkesin sağlıklı bir psikolojiye sahip olduğunu söylemek saçmalıktır.

0|0
    0|0
  • bunlar normal şeyler yanlış olsa da doğru olsa da fazla şey yapmamak gerek

0|0
    0|0
  • Anne babası o şuursuza hiçbir şey vermesiyse, kızın bu şekilde konuşmasini neden yadirgiyoruz ki. ..

0|0
    0|0
    • 1ay

Hiçbir şey vermediyse derken? Yani eğitim anlamın da mı yoksa maddi manevi anlamda mı?

• 1ay

Değer anlamında

• Asimile olmuş zayıf kişilikli bir insan.

0|0
    0|0
  • Ziktirsin gitsinler çokta umurumuzdaydı :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Bana biraz üzücü geldi Türklüğün inkar edilmesi.

• İnsanın kendini nasıl hissettiğine bağlı

0|0
    0|0
  • Doğduğun değil doyduğun yerdir memleketin

0|0
    0|0
    • 1ay

Tabii ki de ama aslını inlar etmesi yanlış değil mi?

• 1ay

Ne gibi bir gerekçe olabilir mesela?

• 1ay

Belki ordaki arkadaşları ırkçık yapıyordur o da yalnızlıktan kurtulmak için bunu yazmıştır belki onun tanıdığı tüm türk arkadaşları kötüdur belki türkiye gündemini takip ederken ölüm tecavüz gibi olayları kendi çapında protesto etmek için böyle söylemiştir belki isveç kaynakları türkleri öcü gibi gösteriyordur bu kızda ben onlar gibi değilim demek istemiştir (misal ben kürtleri sadece türk kaynaklarından okumuş olsaydım kürtleri en büyük düşmanım ilan ederdim) yani bu ve buna benzer binlerce sebep gösterebiliriz her şey olabilir

• sen neden gizli sordun bu soruyu?

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben bütün sorularımı gizli sorarım. Bu soruya özel değil :)

• 1ay

O zaman cevap verim. Bizim zaten böyle yalap şap yalaka insanlara ihitiyacımız yok. İsterse Ermeni bile olabilir.

• 1ay

Tabi canım. Örneğin benim atalarımdan birkaçı Ermeni de olabilir. Bunu bilemeyiz 😊

Yükleniyor...