Kapat

Rusya -Türkiye savunma sanayisi iş birliğinde neler düşünüyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında söylediği, "Savunma sanayii alanında işbirliğimizi arttırma kararı aldık" sözlerini yorumlayan emekli Korgeneral Karakuş, Türkiye'nin hava savunması için Rus S-300 ve S-400 füzelerini tercih edebileceğini ifade etti.
Rusya -Türkiye savunma sanayisi iş birliğinde neler düşünüyorsunuz ?
anlaşmaya varıldığı taktirde komuta kademesi T. c elinde olan hava savunma sistemimiz güçlendirilecek malum Natonun T. c kapsamayan savunma stratejisinden dolayı bu adım atılıyor Şu an sadece Rusyada olan ve bu sistemi Türkiyeye kurulması yeni ve güçlü bir ittifak ın başlangıcı mı malum Türkiye 2016 da abd nin yaptığı askeri güç karşılaştırmasında 8. sırada yer aldı ülkemiz açısından nasıl olur sizce?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Valla s-300 füze savunma sistemo gerçekten eskidi şu anda S-400 ler dünyanın en etkili kara konuşlu yüksek irtifa hava savunma sistemleri arasında gösteriliyor. Türk ordusunun en büyük handikapı hava savunması etrafımızdaki ülkeler uzun menzilli balistik füzelerle kaplıyken bizim Uzun menzilli balostik füzeleri durduracak haa savunma sistemimiz yok hisar- u projesiyle kendimiz gelistirmeye çalışıyoruz ama bu uzun zaman alaak o yüzden Türkiye hazır alıma ve kısıtlı teknoloji transferine yöneliyor çinle olan işbirliğinolmadı biliyon HQ-9 füzeleri şu an ya fransız/italyan SAMP-T ya da Rus S-300/400 alıcaz hava savunmamızı güçlendirecek ama asıl önemli olan bizim üretebilmemiz ! Çünkü ilerde bu sistemlerde eskiycek müttefikimiz amerika THAAD gibi gelişmiş füze savunma sistemlerini Türkiyeye önermiyor dandik Patrial Pac-2 ve Pac-3 ler hariç ama savunma sanayimiz iyi yolda bu beni çok mutlu ediyir savunma sanayinizdeki yerlilik oranı %24 ten %67 ye çıktı ve çok ileri teknolojik ürünler üretebiliyoruz ha bu arada o dediğin sey Amerikanın yaptığ8 bir araştırma değil Globalfirepower adlı bir site ama dikkate alınabilir bir site Türkiyeyi 8. olarak sıralıyor son iki yıldır :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• ne dayanışması olacak. biz onlardan silah alacaz bu kadar basit. rusyanın bizim silahlara ihtiyacı mı var

0|1
    0|0
    • bu sistem insansız hava araçlarını bile tespit edebiliyor Türkiye'ye böyle bir şeyi satmaya göze alıyorsa yeni ve sağlam bir iş birliği anlamına gelir silaha ihtiyacı yok belki ama doğalgazını satabilmesi için Türkiye'ye ihtiyacı var doğalgaz hatlarının çoğu Türkiye'den geçiyor

• göze alıp alamamak diye bir şey yok. dünya lojistik ticaretinde kural şudur. eğer sattığın silahtan daha iyi ya da onu durdurabilecek güçte bir silahın varsa o zaman satarsın. hiçbir ülke en iyi silahını başka devletlere satmaz. rusya o sistemi satıyorsa, demek ki onu durdurabilecek sisteme de sahip demektir

• o kısımı doğru ama rusya durdurur Avrupa ülkeleri düz çökmek zorunda kalacaklardır aynı zamanda Türkiyeyi kaybetmeyide göze alamıyorlar natonun askeri gücü natoyu geç türkiyeyi silerlerse Türkiye rusya ittifakından Tüm avrupa korkuyor

• Hani nerede o Rusya düşmanları putin e sövenler? Ben o babayigitleri görmek istiyorum :)) millete putinci diyenler nerede

0|0
    0|0
  • Darbe girşimi olayından sonra ABD yle olan ilişkilerimiz eskisi gibi olmayacak türkiye ABD ye karşı müttefik edinmeli iran ile olan ilişkilerimiz çin ile olan ilişkimizde daha iyi olmaya başladı farkındaysanz, ABD ye gözdağı ve onlara karşı yapılmş bir hamle devamı gelecktir de..

0|0
    0|0
  • Putin dayıyı yalayıp özür dilememiz işe yaramış adam yumuşadı. Yoksa25 yıldır Rusyada çalışan amcam bile ilk defa 1 yıl burda kaldı. Putin dayı kızdırılmaya gelmez aslında ben olsam Burhan Kuzununda kellesini isterdim ek olarak ama onun kelledende bişey olmaz ki. p
    Rusyanın savunma sistemini bilmeyen yok ABD başedemiyor Rusyayla

0|0
    0|0
  • Türkiye ve Rusya bir şeyler yapmaya çalışıyor ama savaş çıkarsa çok kötü ödetecekler bunun hesabını demişti dersiniz

0|0
    0|0
  • Zamanı gelmişti artık... Askeri güç olarak ne kadar kuvvetli bir ülke olursan, düşmanların o kadar endişelenir ve geri çekilir. Savaşmayı tasvip etmiyorum ama güç gösterisi yapmak en azından bizle uğraşmamaları için yararımıza olacaktır, ülkem artık bir nefes alsın..

0|0
    0|0
  • abd den daha guvenlı olcagını dusunuyorum batı dusunsun sımdı zaten rusya ıle ıliskilerimiz fazlasıyla gelişmişti rusyayla ıyı olmak demek çinide türkiyenin mütefigi yapar gerisi tırt zaten

0|0
    0|0
  • Savaşa hazırlık gibi resmen.

0|0
    0|0
  • ruslara güven yok ya hayırlısı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...