Eş seçerken güzelliğe veya gelire bakmak ne kadar doğrudur?

Bir kadınla (erkekle) neden evlenirsiniz?
Bir kadınla (erkekle) neden evlenirsiziz? Detaya katılıyor musunuz?
#cadısoruyor
#detayçokhaklıdimi
#evetevetöyle 😄😄

3|6
23|59

En İyi Erkek Görüşü

• insan neyi amaç edinirse o yolda ilerler zaten ve bunuda istemiş olur... gelelim neden evlenlerim konusuna , insani olarak duygularında karşı cinste bulağcaağın ve onu olgunlaştırmak isteğin bir yaşamın olsun istersin... evlilik bu anlamda çok şey katıyor zaten paylaşmayı gerçek manada aidiyet duygusunu hissettirir size.. evlenmek sadece imza ile olmuyor.. asıl önemli olan o imzadan sonraki hayattır sizin için , bağlayan tek bir insanın ömrüne adamak , güzel nesiller yetiştirmek ve onlara bir şeyler katabilmek..

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkek spermlerini dişiye saçacak, dişi de oluşan nesilleri - elbette erkekle birlikte ama- dişi yani anne rolü öncülüğünde hayata hazırlayacak

Yaradılış programımız nesli sürdürmek amacına yönelik temel içgüdülerimiz (basit insticts) bazında

Ve doğada zayıf olanlar - duygusal minvalde maalesef, mantık çerçevesinde iyi ki- elenir

O yuzden herkes en güzeli, en yakışıklısı ile çiftleşmek ister ki o guzel genlerle güzel ve verimli nesiller sürdürebilsin

Uzerınden milyonlarca yıl geçmiş olmakla birlikte hala devam ettırdıgımız bu kodlamalara ılave olarak yaşadığımız dunya iki cinsin de aleyhine olmak suretiyle "erkek egemen"

Duzen kadınların özgürce ayakta olabilmeleri icin şimdilik yeterince zorlayıcı

Kadınlar güvende degil, kadınlar korunmaya gereksinimli, kadınlar geçinmeye gereksınımlı

Ve evlatlarını en guzel şartlarda yaşatabilmeye de...

O yuzden bu bilmem kaç sıfır geriden başladığı sistemde kendisine guclu, sahiplenici, gerekli yaşam olanaklarını sunabilecek bir eş aramakta son derece haklı.

Sistem bir cinsin hiyerarşisini sürdürmeye devam ettikçe bu talepler kaçınılmaz olacak

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 58

• Bir kadın 4 şey için nikah edilir..
    - Güzelliği
    - Malı
    - Asaleti
    - Dindarlığı..

"Siz dindar olanı tercih edin.." Hadis-i Şerif..

Zira, diğer üçünün garantisi yok, geçici..
    Dindarlığı ise, bedeni yaşlandıkça gençleşir..

#Vesselam

2|2
    0|0
  • gözdeki ışık ruhtan gelir.

siz yüzü çok güzel birinin kızgın bitkin öfkeli dertli halini gördüyseniz aynı güzel yüzülü kişinin ruh durumu çirkinleştiği için bu durum yüzünede yansıyıp yüzüne bakmaktan korkar hale gelirsin ya da yüzündeki çirkinlik öfke keder acı çekme hali yüzünden bakmak istemez insan.

ama içi dolu dingin sakin mütevazi neşeli birinin yüzünden insan gözlerini alamaz. o sıcaklık ile yanından ayrılmak istemez. bir sığınacak liman gibi gelir insana.

aynen deniz gibi. deniz özünde mavidir güzeldir. aynı deniz fırtınada kara bullutlarda hırçındır korkutur insanı.

ama güneşli sakin bir günde pırılpırıldır. masmavi bir atlas gibidir. kendini denize atası gelir insanın. ya da seyrine doyum olmaz.

işte o güneş ve sakinlik ruh güzelliğidir. beden sadece bir perdedir.

1|0
    0|0
  • herkes hayat garantisi istiyor..
    hanımların garanti olması gerek hayatı için..
    peki..
    erkeklerde görsellige bakıyor madem ben görücü evlenecegim gözüm gönlüm açılsın baktıkca

asıl olan
    gönül zenginligi ve güzelligi olan bir eş buna bakan kim

1|0
    0|0
  • Kadındaki güzellikle erkekteki parayı aynı kefeye koymak çokta doğru bir hareket değil.
    çünkü para olmasa erkekten tiksinmezsin ama çirkin içinin almadığı bir kadını alırsan yaşlılıkta o kadına yazık olur çünkü yüzüne bile bakmazsın.
    güzellik veya yakışıklılık insanın bedenen çekiciliği aşkın temelidir, bu nedenle seveceğiniz insanın en azından denginiz olması ilişkinin sağlığı açısından daha sağlıklıdır, fakat maddi durumda ise istersen Kanuni Sultan Süleyman'ın kızı ol sevdiğin adam için herşeyden vazgeçip o hayata alışabilirsin...

1|0
    0|0
  • resimdeki yorum şöyle oluyo heralde genç bir kadının alışveriş haklarını en üst seviyeye çıkarması = daha yaşlı bir adamın otyomobil değiştirmesi gibi yok yok hiç uygun olmadı bu çünkü evlilik bence farklı bir konu ona nedenler sığmaz kadınlar için nasıldır bilmiyorumda bir erkek evlenirken aman götüde güzel olsun diye ısmarlama kadın aramıyo ya da boyu iki metre olsun gibi takıntılarımızda yok hani o sevecen sempatik böyle yanyana geldiğin zaman huzur veren bazı ruhlar var ya ondan bitane olsun yeter gibisinden yaklaşılıyo çünkü çünkü yatağına aldığın insan akşama kadar görmek için can attığın insan değilse ne o güzelliğin nede cebindeki miktarın pek bir anlamı kalmıyo.

1|0
    0|0
  • duş aldıktan sonra tüm kadınlar çirkindir

1|1
    0|0
  • Yalnızlık sadece Allah'a mahsustur. Yaratılış itibari ile erkek ve kadın birbirini tamamlar. İster istemez bir çekim oluşur kimi buna aşk kimi hoşlantı diyebilir. Bunun sonucundada işi resmiyete dökmek gerekir. Tamamen bundan ibaret.

1|0
    0|0
  • Bana çocuk versin yeter :D

Şaka şaka şimdi topa tutmayın. Beraber yastığa baş koyabileceğin ve ömrünün sonuna kadar kavga edebileceğin bir insanın olması güzel; ama ben yalnızlığı severim.

1|0
    0|0
  • Çok yanlış bir düşünce güzellik tamamda erkekte hiçmi yakışıklılık yok hane bkm de büşra diyo ya hem seni ben 9 ay karnımda taşıdım diyor ya boğaça bülentte sen taşında benim hiçmi payım olmadı 😂😂😂 o kadar yoruldum dimi 😅😅😅

2|0
    0|0
  • erkekler genelde annesinden bir kaç huy taşıyan tiplerle evlenir, güzellik değil kalp, kişilik, ruh güzelliği de çok önemli

1|0
    0|0
  • Gelir önemli güzellik hadi es geçebilir özellikle kadınlar için diyorum erkek seçerken gelire bakıyorlar

1|0
    0|0
  • bu hesaba gore şöyle bir durum var benim param 10 sene sonra daha fazla olduğunda senin güzelliğin kalmıcak o zaman 10 sene sonra seni boşamam mantıklı

1|0
    0|0
  • Seviyorumdur. Başka sebep gerekmez.

Ancak kadınlar için "sevgi" kavramı sadece paraya duyulan sevgi olduğu için kadınların %99u para evliliği yapıyo.

1|0
    0|0
  • paracı veya çirkin bir kadının bir şekilde kendini aklama çabası heralde. güzelle evlenme doğruysa karşılığı yakışıklıyla evlenmek olur.

1|0
    0|0
  • Guzelligi icin evlenen erkeğin parasi icin evlenen kadina denk geldigi bir dünyadayiz. Ne kadar da manidar ama :/
    Herkes hakettiğini yaşar -.-

1|0
    0|0
  • Bir kadınla güzelliği için sevişilir ama evlenilmez kadın zeki olacak evleneceksen.
    Bir erkekle de parası için evlenmekte yanlış kimin ne olacağı belli değil erkek de güzellik para aranmaz karakteri sağlam olsun nasılsa ozaman geçinecek parayı kazanır kimseye muhtaç etmez

1|0
    0|0
  • kisaca kadinlar cinsel objedir kabullenmisdir ve irispidir demek istemis arkadas baska yoldan bu detaya gore

0|0
    1|0
    • 1ay

nerden vardın buraya?

• 1ay

bir kadin ustun varlikmi guzelligi karsiliginda parali erkekle birlikte olsun bu nasil bir kafa kiz guzel diye tamamen genetik birseyki niye zengin erkegi hak ediyo? yakisikliyla birlikte olsun siz fazla oldunuz haberiniz yok

• hayatımda duyduğum en aptalca, en mantıksız ve en kaşarca söz buydu sanırım

1|0
    0|0
    • 1ay

Dış görünüş önemlidir ama karakter daha önemli bunlar tamamsa paranın bir önemi olmamalı.
      Detayda şunu diyor erkek sadece güzellige bakıyorsa bende sadece paraya bakarım bir bakıma haklı. Öylesine böylesi layıktır.

• 1ay

Erkek güzelliğe bakıyorsa ben paraya bakarım ne demek ya. Aynı şey mi. Kadın da yakışıklılığa baksın o zaman. Bir şey dediğimiz mi var. Erkek güzelliğe bakar, etkilenir, aşık olur. Kadın paraya bakınca ne yapar? 0rospuluk

• 1ay

ben paraya bakmam paraya gelene kadar bakılacak çok şey var kalp tamam diyorsa tamamdır.

• Evlilik alışveriş gibidir ben sonsuza dek benimle kalıcak birini isterim param gittimi gidecek birini değil hem parayı sevse içi o kadar güzel olmazdı sanırım

1|0
    0|0
  • Cocuk yapmak icin

1|0
    0|0
  • Angelina bacımızdır.
    Detay okey.
    Ben sevdiğim için evlenirim.
    Okeeeey?
    Bu da böyle samimiyetsiz bir görüşüm.
    Lan insan olan beğenir be 7 puan kaldı insaf..

2|0
    0|1
  • Bir kadinla güzelligi için evlenen erkege, parasi için evlenen kadin yakisir.

Dis güzelligin çok az etkisi var es seçimimde

1|0
    0|0
    • 1ay

Herkes böyle düşünmüyor :))

• 1ay

ama su da var, zamanimizda o kadar açik seçik gezinen var ki, hele kanada da yasayan biri olarak söylüyorum, nefsi doyurmak, kontrol altinda tutmak çok daha zor.

• Eşim benim yol/hayat arkadaşım olacak. Seveceğim, kavga edeceğim, eğleneceğim, dertleşeceğim. Karakteri için evlenirim, güzellik uzun zamandır umurumda değil.

1|0
    0|0
  • Guzellik de para da gecici kavramlar. Ikisi de bir saglik problemine bakar. Peki o bu problemlerle yuzlesirken sen ne yapacaksin diye sorurum.

1|0
    0|0
  • vakit geçirmek için hayatı paylaşmak için karşılıklı ihtiyaç için

1|0
    0|0
  • bir kadınla neden evlenirim gerçekten yanlız olmadığımı hissetirir ise evlenirim

1|0
    0|0
  • Duyguları saymazsak geçerli bir varsayım...

1|0
    0|0
  • Ailenin devamı için :D

1|0
    0|0
  • güzellik insanın kendisinde bulunan bir değerdir
    para ise kazanılabilcek veya kaybedilebilecek bir değerdir bunları kıyaslıyamazsınız ki

1|0
    0|0
  • Çok sevdiysem basarım nikahı.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 22

• Detay çok doğru. Güzellik arayan para aranır 😊 İyi huya doyum olmaz da, güzelliğe doyulur. Çünkü yüzün yaşlanır ama iyi huyluysan hala güzelsindir.

1|1
    0|0
  • Söyle düsün zengin olup ezse seni kalbi iyilikle değil hep gözü aç doymayan biri olsa sana değer vermese aileni ezse bence iyi bir sey değil o yüzden Allah iman güzellliği versin Allahını nerden geldiğini unutmayan el üstünde tutar seni geçici dünya telasına kapılmaz.

1|0
    0|0
  • Kimseyi yargilayamam laki parası icin evlenmek nedir ya? Kadınları küçük düşürmeyin. Ben de bir kadınım çünkü. Kimseyle de parası icin evlenmem.

1|2
    0|0
  • Zeki bir erkek ise başka hic bir neden aramam

1|1
    0|0
  • çok çok çok zengin paralı çok yakışıklı ve eğlence anlayışımız uyuştuğu için evlenirim. EVLENİRSEM MODEL BU YANİ AHAHAHAH

1|1
    0|0
  • Kesinlikle ayni fikirdeyim.

1|1
    0|0
  • Değişiklik olsun diye.

1|2
    0|0
  • Doğrudur.

1|1
    0|0
  • Evet detay cok dogru diyo

1|1
    0|0
  • Katiliyorum. Erkekler hemen mirin kirin ediyor ehehe kabullenemediler yine.

1|1
    0|0
  • Evlilik düşünmüyorum

1|1
    0|0
  • Ikısıde olacak ahlak edep olacak hepsı mukemmel sekılde olmayabılırr ama azda olsa hepsinden olacak edep ve ahlak taban olsun lütfen

1|0
    0|0
  • Katılıyorum, ama bana göre iç güzelliğin önemli olması kadar birazcık da dış güzellik devreye giriyor

1|0
    0|0
  • parası beni çekmez ama ciğerine dalağına da gidecek halim yok. az çok göze de kalbe de hitap etmeli

1|0
    0|0
  • Katılıyorum detaya onlar bizi güzellikle değerlendiriyorsa bizde onları paralarıyla değerlendiririz kısasa kısas

1|0
    0|1
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • eee yanı şey güzelliğie bakıyor erkekler
    ee kızlar he mcınslerımde tabıkı bakıcak rahat edecekmi evlenınce ha bıde aıle hayatında rahatsa evlenncede oyle bısey arıcak elbette
    doğal bıseybu.. :)

1|0
    0|0
  • Bilmem zaten tek birine odaklananların evliliği pek sağlam olmuyor.

0|0
    0|0
  • katılıyorum...

1|1
    0|0
  • Hiç doğru değil

1|0
    0|0
  • Sevgi diyoruz ona.

1|0
    0|0
  • Bencede cok doğru bir detay olmuş