Kızlar, Bir erkegin her gün evinde Kuran okuması o evi daha huzurlu yapar mi?

Soru gayet açık

Güncellemeler:
1ay Sitede ne guzel insanlar varmış
1ay Saatlerce demiyorum gece 1 ya da iki sayfa sıkıntı da olsan rahatlatir yaraticinin kelami onlar yol gösterir dünya yi bizler gözümüzde buyutuyoruz sabah herkes nereye kosuyor bir manasi var mi 100 yil sonra ne olucak o kosan insanlara neden koştular, benim demek istedigim sıkıntı stres olucak hayat bu sinirlerden olusan bir insansın ama bazen durup nefes almak nereye gidiyorum demek sahip olduklarinin dwgerini bilmek gerekli Kuran inananlar icin bir huzur kaynagidir o kalplere sifadir , insan h

5|0
30

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 29

• Bunun erkeği kızı mı olur? Niye böyle bir noktayı belirttiniz kafamda soru işareti oluşturdu. Her kim gönülden Kuran okursa inanıyorum ki Allah o kişiye yardım eder. Her gün okununca belki ev huzurlu olmaz hatta Rabbim zorluklarla sınar o evdekileri ama en azından okuyana hem huzur hemde dayanma gücü verir.

1|1
    0|0
  • Sanmam

1|6
    0|0
  • Evet kesinlikle

0|1
    0|0
  • Evde kuran okununca değil kuran hayata geçirilince evde dışarıda her yerde huzur olur.

1|1
    0|0
  • Evet maniviyt huzur veriyo dua etmek gunahlardan töbe etmek gece yatmadan önce muhakkak dua etmek bnce cok iyi ve güzel olur.

0|1
    0|0
  • Bir de okuduğunu yaşıyorsa çok güzel yaşanir o evde

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Yapar kuranı kerim şifadır her yönden huzurdur

0|1
    0|0
  • Şiir okuyan erkek istemem kuran kerim okuyan erkek isterim öyle bir eşi bana nasip etsin ALLAH beraber okuyalım

2|1
    0|0
  • Kuran okunan bir ev zaten huzur doludur. Erkek kadın farketmez

2|1
    0|0
  • Eğer bir evde kuran okunuyorsa bu çok güzel birşey sevabı bir yana Allah vöyle güzel insanların sayısını çoğaltsın inŞAllah. Herkese nasib olmas böylesine güzel şeyler allah kabul etsin inşAllah

1|1
    0|0
    • 1ay

Amin Allah esinizin yuzunu kalbini cennet bahcesi gibi guzel yapsin ki size cenneti yasatsin

• 1ay

Amin tesekkur ederim allah sizede esiniz varsa esiniz ailenizle huzurlu saglikli mutlu gunler yasamanizi nasip etsin esim yok ayrildim zaten bugun hayirlsi insallah tabi ama o kadar dua aliyorum cewremden ilk kez boyle guzel dua duydum rabbim gonlunuze gore versin insallah.

• Yapar. Allah lafzının zikredildiği her yer insana güven verir. Karanlıktan korkardım çocukken, uyuyamazdım. Büyük annemin gelmesi için ayları sayardım çünkü o uzun süre dua ederdi uyumadan önce ve ben onu dinlerken huzurla uykuya dalardım. Hala karanlıktan korkuyorum ve büyük annem yok.

0|1
    0|0
  • Kizlar diye niye sordun onu anlamadim. Erkeklerin de cevap verebilecegi genel bir konu din.

0|1
    0|0
  • Yapabilir kendini huzurlu kılar evin huzurunu kaçırmaz ama o kesin

0|1
    0|0
    • 1ay

Allah razi olsun hanimefendi sizin de hep gönlünüz hoş olsun

• 1ay

İnşallah, iyi dilekler karşılıklı🙏🏽

• 1ay

Biz türk erkekleri cok sansliyiz sizin gibi kadınlara sahip olduğumuz icin kalbinizden hep şifa akıyor hem aile mutluluğu hem eş mutluluğu icin bosuna cennet ayaklarinizin altına serili degil, sizler oyle narin varliklarsiniz ki Allah bizi sizlere layik etsin

• elbette

0|1
    0|0
    • 1ay

Masallah eviniz hep huzurlu olsun

• 1ay

Biz türk erkekleri cok sansliyiz sizin gibi kadınlara sahip olduğumuz icin kalbinizden hep şifa akıyor hem aile mutluluğu hem eş mutluluğu icin bosuna cennet ayaklarinizin altına serili degil, sizler oyle narin varliklarsiniz ki Allah bizi sizlere layik etsin

• 1ay

Her erkeği genelleme kardeşim Amin inşallah Allah razı olsun :)

• evi huzurlu yapması ayrı konu zaten de insanın kalbi ferahlıyor sanki kuş gibi hissediyor kendini

0|1
    0|0
  • Tabiki yapar ne guzel olur ki boyle 1 saat ayrilsa boyle bir guzellige

0|1
    0|0
    • 1ay

Maşallah size

• 1ay

• 1ay

Amin ins 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🌸

• Evet yapar

0|1
    0|0
  • Tabii ki yapar.

0|1
    0|0
  • Elbette

0|1
    0|0
  • yapaar

0|1
    0|0
  • Tabikide huzur verir seni de tebrik ederimm 😊

0|1
    0|0
  • Kuran dinlemek okumak huzur verir tabikide çok rahatlatıyo 100% garanti 😊

1|1
    0|0
  • Tabikii

0|1
    0|0
  • Yapar

0|1
    0|0
  • bence yapmaz çünkü yani ne mana
    kuran okuyor diye tüm güzellikler onu bulcak diye bişey yok akıl var mantık var zor sıkıntılı günler de geçirecektir kesinlikle.

1|0
    2|1
    • 1ay

Saatlerce demiyorum hanimefendi gece 1 ya da iki sayfa sıkıntı da olsan rahatlatir yaraticinin kelami onlar yol gösterir dünya yi bizler gözümüzde buyutuyoruz sabah herkes nereye kosuyor bir manasi var mi 100 yil sonra ne olucak o kosan insanlara neden koştular, benim demek istedigim sıkıntı stres olucak hayat bu sinirlerden olusan bir insansın ama bazen durup nefes almak nereye gidiyorum demek sahip olduklarinin dwgerini bilmek gerekli Kuran inananlar icin bir huzur kaynagidir o kalplere sifadir , insan hayatin anlamini yanindaki sahip olduklarina verdigi degeri onunla daha iyi anlar demek istedigim buydu

• 1ay

Size saygı duyarim görüşünüze ama inanc meselesi ruhun hissettigi birsey ateistler o seviyeye erisememis insanlardir

• 1ay

ama tamamiye pozitiflikle alakalı bişey ben sadece kuran okuyarak öyle bir şey olur mu olmaz mı onu konuşmak istedim yoksa düzgünce yaşayana din çok iyi gelir eminim.

• Yapar tabiki huzurlu.

0|1
    0|0
  • Tabiki de 👍👏

0|1
    0|0
  • Ben istemem bana şiir okusun her gün

0|0
    2|0
    • 1ay

Şiir ayri o ayri şiir geceleri basini esinin göğsüne koyduğunda kalp atislariyla dinledigin nağmeler olmali kuranda eve huzur mutluluk vermeli

Yükleniyor...